יום שלישי , מרץ 26 2019
בית / הד הקריות / נדל"ן בהד הקריות / רוצים להגשים לכם חלומות
חשוב לבחור קבלן אמין ומקצועי. (צילום עצמי)
חשוב לבחור קבלן אמין ומקצועי. (צילום עצמי)

רוצים להגשים לכם חלומות

חברת י.א בניה ופיתוח קיימת יותר מ30 שנה ברחבי חיפה הקריות והצפון ומספקת שירותים שונים בכל תחומי הבניה והיזמות, ביניהם תמ"א 38, הרחבות מבנים, הוספת מרפסות שמש, בניית ממ"דים, תוספות בניה על גגות, בניית בתים פרטיים על ידי מעצב פנים, שיפוצים כלליים יוקרתיים הדמיות ועיצוב. בין עקרונות החברה, שימת דגש על  ביצוע גימור מדויק עם חומרי הגלם והציוד החדשני והמקצועי ביותר בענף הבניה הבינלאומי, צוות מקצועי ואמין ועמידה בלוחות הזמנים שנקבעו מראש. בחברה מקפידים לתת לכל לקוח את כל מעטפת הפתרונות, ייעוץ ושירות אדיב, ליווי בהוצאת היתרי הבניה עם מהנדסים ואדריכלים הטובים ביותר. שנים של עבודה בענף הבניה לימד את החברה, כי בית המותאם בשלמות לצרכי דייריו, הוא הגשמת חלום ולכן, צוות החברה עושה הכל בכדי להקל על לקוחותיו ולהעניק  להם "ראש שקט".

רוצים לתפוס קצת שמש?

אין כמו לשבת במרפסת עם כוס קפה ולתפוס קצת שמש ואם אין לכם מרפסת, זה רק טבעי שתרצו אחת כזאת. קיימות סיבות שונות להוספת מרפסת: מקום נפלא להירגע,  אירוח או מקום משחק לילדים, העלאת ערך הדירה, חלל אחסון נוסף, אך חשוב לדעת שהוספת מרפסת בבית משותף היא עניין מעט מורכב שדורש מספר שלבים. לפניכם מספר שלבים אותם עליכם לעבור כדי להוסיף מרפסת שמש.

החלטה על בניה אינה עניין של מה בכך וחשוב לשים על השולחן את כל השיקולים האפשריים. חשוב מאוד להתבונן על כל היתרונות והחסרונות. שימו לב שלצד יתרונות כמו הכיף לשבת במרפסת והגדלת הערך של הדירה קיימים גם חסרונות ויש לקחת גם אותם בחשבון. החיסרון העיקרי הוא סכסוך עם שכנים המתנגדים לבניה, כדי להימנע ממריבות מיותרות חשוב להגיע להסכמה רחבה בין דיירי הבניין. יש לשים זה מול זה שיקולי עלות ותועלת ולהחליט מה מתאים לכם. לאחר שהחלטתם שאתם מעוניינים במרפסת תצטרכו להשיג את הסכמת השכנים. בדרך כלל אי אפשר לבנות רק מרפסת אחת כיוון שזה יפגע באסתטיקה של הבניין. שלמותו של הבניין תלויה בסימטריה שלו לכן כל השכנים צריכים להסכים על הוספת מרפסות. גם אם לא כל השכנים הסכימו, מספיק ש- 75 אחוזים מדיירי הבניין יתנו את הסכמתם כדי לכפות את האחרים. דייר שעדיין מתנגד לבניה יוכל להגיש ערעור ולעכב מאוד את הפרויקט, לכן חשובה מאוד השגת הסכמה רחבה ככל האפשר.

אין כמו לשבת במרפסת עם כוס קפה  (צילום עצמי)
אין כמו לשבת במרפסת עם כוס קפה (צילום עצמי)

בחירת קבלן איכותי

השלב הבא הוא בחירת קבלן מבצע. יש להתקשר עם מהנדס או אדריכל, שיבדוק את האפשרות לבנות מרפסת בבניין. המהנדס יציג לכם את אפשרויות הבניה הרלוונטיות ויעזור לכם להחליט מה מתאים לכם. הוא ילווה אתכם גם באישור התכניות מבחינה בטיחותית ובקלת אישורי בניה מול הרשויות. קריסת מרפסות הינה דבר שעלול לקרות, לכן חשוב לבחור קבלן אמין ומקצועי. חשוב לדעת שקיימות חברות בניה שעושות את כל התהליך התכנוני, את תהליך קבלת האישורים ואת עבודות הבניה. במידה ומתקשרים עם חברה שכזו כדאי לשכור גם מפקח חיצוני, ובכל אופן לבדוק היטב מי היא החברה איתה אתם עובדים.

ההבדל בין קבלן שיפוצים לשיפוצניק

שיפוצים הכוללים שבירת קירות והתערבות בשלד המבנה, שאינם נעשים על ידי קבלן שיפוצים רשום, עלולים להסתיים בפגיעה הן בנפש והן ברכוש. לרוב על זול משלמים ביוקר  ולכן חשוב מאוד לתת את הדעת לפני בחירת איש מקצוע שבידיו תפקידו את ביתכם. קבלן שיפוצים הרשום בהתאחדות קבלני השיפוצים עבר הכשרה ומוסמך לעבודה מטעם רשם הקבלנים שבמשרד הבינוי והשיכון. עליכם לקבל כמה הצעות מחיר ולשים לב שאם הפרש המחירים של אחת מהן נמוך משמעותית, יש לבדוק היטב איך ההפרש יבוא לידי ביטוי השיפוץ.

חשוב לבחור קבלן אמין ומקצועי.  (צילום עצמי)
חשוב לבחור קבלן אמין ומקצועי. (צילום עצמי)

איך לעשות את זה נכון?

החלום לבנות בית הוא חלום של כל אחד מאתנו. מעבר לחלום, בניית בית היא ההשקעה הכלכלית הגדולה ביותר שנעשה במהלך חיינו .דבר אחד אנחנו לא רוצים שיקרה והוא שהחלום יהפוך לסיוט. במאמר זה תקבלו עצות, המבוססות על ניסיוננו, שיעזור לכם להתחיל את הפרויקט בצורה נכונה וגם לסיים אותו בלי חור בכיס ועם חיוך על הפנים.

בתהליך בניה של בית  קיימים שלושה שלבים עיקריים:  בחירת אדריכל,  בחירת מהנדס  ולבסוף בחירת הקבלן. האדריכל הוא איש המקצוע הראשון שצריך לבחור, תפקידו לתכנן את הפרויקט בהתאם לצורך שלכם ולרצונות שלכם. האדריכל גם מתאם תוכניות עם שאר היועצים שיבואו בהמשך (יועצי חשמל, אינסטלציה, מיזוג אויר וכד') ולבסוף הוא גם זה שמטפל בכל נושא הגשת הבקשה להיתרים מהרשויות. האדריכל הוא בעל ההשפעה הכי גדולה עליכם הלקוחות לאורך הפרויקט.

בבואכם לבחור אדריכל, קבלו המלצות מחברים ומכרים. פגשו את האדריכל פנים מול פנים כדי לקבל התרשמות מלאה. חשוב שתהיה לכם הבנה וכימיה עם האדריכל וכמובן שגם תחושות הבטן היא חשובה. כאשר נפגשים עם אדריכל בקשו ממנו המלצות של לקוחות על מנת שתוכלו להתקשר ולקבל חוות דעת, לא להתבייש, זה מאוד מקובל וגם מומלץ. תפקיד המהנדס הוא לתכנן את הקונסטרוקציה של המבנה בעיקר ברזל ובטון. בבחירת המהנדס, יש לתת את אותם הדגשים כמו בבחירת אדריכל. בשלב הבחירה חשוב לעדכן את המהנדס שאתם בודקים גם אופציות של בנייה מתקדמת. למהנדס חלק חשוב ובלתי נפרד מהפרויקט.

הזמן המתאים ביותר לבחירת הקבלן הוא הזמן שבו אתם מחכים לקבלת היתר בניה. כדי למנוע חריגה מתקציב ותסכולים מיותרים אחד הדברים הכי קריטיים הוא תמחור נכון ומדויק של הפרויקט. אחת הטעויות הנפוצות שלקוחות עושים היא שמתקשרים לקבלנים ושואלים מהו המחיר למ"ר בנייה. שימוש במדד זה, אפילו שהוא נפוץ הוא מדד לא נכון ואפילו מסוכן. המחיר למ"ר הוא הערכה גסה ואינו מדויק דיו.

לצערנו בענף הבנייה קיימים שני מחירים אחד שאנחנו רוצים לשמוע ואחד שאנחנו נשלם בסוף. כדי לקבל הצעת מחיר מדויקת מהקבלן יש להעביר מהאדריכל לקבלן את כל החומר הרלוונטי לתמחור הפרויקט: מפרטים טכניים, מפרטי חשמל אינסטלציה, מפרט אלומיניום וכו'. על מנת לקבל החלטה נכונה, אנו ממליצים לקבל ולבחון לפחות שלוש הצעות מחיר מקבלנים שונים. דרשו מהקבלן רשימה של לקוחות שאפשר לדבר ולבקר אותם. עדכנו את הקבלן שאתם מתכוונים גם להתקשר וגם לבקר פיזית בבתים שהוא בנה. כמו כן בקרו באתר שהוא מבצע כרגע אל תתביישו לדבר ולשאול את הלקוחות שאלות ולקבל חוות דעת על הקבלן. מידע זה יעזור לכם בקבלת החלטה מושכלת ויכול להפוך את החוויה של הבניה לטובה הרבה יותר. שיהיה בהצלחה.

 

בדוק גם

שרלין סלע צילום אביגיל עוזי

סלע שרלין מבית יצחק היא מלכת היופי של ישראל

ספוטאית, רצה מרתון מתחרה בטריאתלון ניצחה גם בתחרות מלכת היופי של ישראל. סלע שרלין מבית יצחק היא המלכה שלנו לשנת 2019.

תגובה אחת

  1. מעונין בהצעה להוספת מרפסות וממדים בבנין בן 8 קומות
    כולל הוצאת היתרי בניה
    Amiror32@gmail.com

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *