יום שלישי , מרץ 26 2019
בית / הד הקריות / נדל"ן בהד הקריות / גבירותי ורבותי: רפורמה בועדות לתכנון ובנייה
משה יבין (צילום: רותם כבסה)
משה יבין (צילום: רותם כבסה)

גבירותי ורבותי: רפורמה בועדות לתכנון ובנייה

משה יבין (צילום: רותם כבסה)
משה יבין (צילום: רותם כבסה)

בחודש אוגוסט נכנסו לתוקפן הנחיות חדשות בעקבות תיקון 101 לחוק התכנון והבנייה, שכולל פטורים מהיתרי בנייה, קיצור תהליכים ביורוקרטיים ופטורים מאגרות. בתחילת ינואר 2016 ייכנסו לתוקפן הנחיות חדשות, ובינתיים הוועדה המקומית לתכנון ובנייה קריות נערכת לרפורמה. ההיערכות כוללת קליטת כוח אדם נוסף וחיפוש משרדים גדולים ובמקביל עורכת לעצמה רפורמה עצמאית, במסגרתה הגברת האכיפה, שיפור השירות וקיצור התורים ומלחמה בתופעה הולכת וגוברת בקריות: מאות מקרים של פיצול דירות.

מהנדס הוועדה משה יבין אומר כי כבר כעת שונו לוחות הזמנים של ההיתרים, ואם עד היום, מרגע ההגשה היה זמן המתנה שנמשך בין עשרות למאות ימים, עם ההנחיות החדשות, ההיתרים פשוטים ולא מורכבים יאושרו בתוך 45 יום וההיתרים מסובכים, כמו לדוגמה לבניית בניין, יאושרו בתוך 90 יום בלבד.

למה רפורמה?
הרפורמה החדשה של חוק התכנון והבנייה, נעשתה בעקבות אסון ורסאי שאירע בשנת 2010. לאחר האסון קמה ועדה שהמליצה לחבר נהלים וליצור אחידות. "היום, כשאנו מגיעים לתוקף הזמן ואין בידינו מספיק מסמכים, הבקשה נחסמת ומוציא הבקשה צריך להתחיל את ההליך מחדש. מהיום, נקבל נתונים ותוך מספר הימים המוקצב על המתכנן להגיב, ואם הוא לא יעמוד בזמן, הבקשה תיחסם. זה הליך דו צדדי, צריך שיהיה שיתוף פעולה מלא בין הוועדה לאזרח", מסביר יבין, "גם המידע שנציג לתושב יהיה מקיף ולא כמו שהוא ניתן היום, כללי וכולל רק כמה דברים כמו קווי הבניין, ייעוד השטח, דברים קטנים. המידע שניתן בעתיד יהיה מלא, כולל התייחסות של רשות התעופה, משרד הבריאות, רשות העתיקות וכל מיני הנחיות. לא יהיו קשיים על התכנון, כי כל המידע יגיע מאיתנו כבר בתחילת ההליך".

הכתבה המורחבת ביום שישי ב"הד הקריות" 

בדוק גם

מרכז עסקים חדש (הדמייה באדיבות כורדני)

מרכז העסקים החדש של שופרסל נדל"ן בקרית מוצקין יוצא לדרך

  בחודש ספטמבר יושק מרכז העסקים והפנאי החדש של קרית מוצקין "כורדני". המרכז מצוי בימים …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *