יום שבת , פברואר 16 2019
בית / הד הקריות / משרד השיכון ישפץ דירות של ניצולי שואה בקרית ים
שר הבינוי יואב גלנט (צילום: ששון תירם)
שר הבינוי יואב גלנט (צילום: ששון תירם)

משרד השיכון ישפץ דירות של ניצולי שואה בקרית ים

כחלק מפיילוט משותף של אגף שיקום השכונות במשרד הבינוי והשיכון והקרן לרווחה לנפגעי השואה, תבצע חברת "עמיגור" עבודות התאמה והנגשה סיעודית ב-75 דירות של ניצולי שואה הנמצאות בבעלות פרטית בקרית ים, לוד, באר שבע ואשקלון. עלות הפיילוט מסתכמת בתקציב של 1.5 מיליון שקלים. ביישובים אלה, הושקעו בשנים 2017 ו-2018 כשישה מיליון שקלים בשיקום שכונות פיזי, כאשר במהלך 2019 מתוכננות בהם עבודות נוספות. בקרית ים ישופצו 17 דירות של ניצולי שואה.

העבודות הן במסגרת פעימה שלישית לשיפוץ דירות שמוביל משרד הבינוי והשיכון עבור ניצולי שואה ברחבי הארץ. במסגרת שתי הפעימות הראשונות, שהתבצעו בחודשים אפריל ויולי השנה, שופצו כ-110 דירות בטבריה, קריית מלאכי ואופקים. עלות השיפוצים תעמוד על -20 אלף שקלים לדירה בכל אחד מהישובים. עיקר העבודות יבוצעו לצורך התאמה סיעודית – התאמת חדרי אמבטיה ושירותים, ביטול אמבטיה והחלפתה במקלחון, תיקוני בלטות, הרחבת הפתחים על מנת לאפשר מעבר של כסאות גלגלים וטיפול במפגעי בטיחות במידת הצורך.

שר הבינוי והשיכון, יואב גלנט: "אנו ממשיכים בתוכנית שיפוץ דירות בעבור קשישים שהובלנו בשנה האחרונה. בחודשים האחרונים שופצו כ-110 דירות בטבריה, קריית מלאכי ואופקים, שמתגוררים בהם קשישים מעוטי יכולת, בנוסף ל320 דירות ששופצו בעבור קשישים המתגוררים בדיור הציבורי שרובם ניצולי שואה. דאגה לאוכלוסייה המבוגרת במדינה היא באחריותנו ואנו נמשיך לדאוג לאיכות חייהם ולרווחתם".

השרה לשעבר, לימור לבנת, יו"ר (בהתנדבות) הקרן לרווחה לנפגעי השואה בישראל: "מזה שמונה שנים הקרן לרווחה לנפגעי השואה בישראל מובילה פרויקט ייחודי ומרגש בשם "חיים בכבוד", בו אנו מנגישים חינם דירות של ניצולי שואה בהתאמה לצרכיהם הפיזיים המתדרדרים מפאת גילם המתקדם.  מאות דירות כבר הונגשו בסיוע הקרן לרווחה, אך כספי התרומות לא מספיקים לתת מענה לכלל הניצולים הפונים והנזקקים לכך. כשפניתי לשר השיכון והבינוי, יואב גלנט, הוא נרתם למשימה עוד באותו הערב. צוות משותף של 'שיקום שכונות' ממשרד הבינוי והשיכון ושל הקרן לרווחה בדקו מאות דירות ברחבי הארץ, וכתוצאה מכך עשרות ניצולי שואה עתידים לזכות בהנגשת דירתם ובשיפור תנאי המגורים בהם הם חיים ולחיות את חייהם בכבוד. זו לא רק החובה שלנו כלפיהם, זו גם זכות בשבילנו".

 

היישובים בהם יבוצעו העבודות נבחרו בעקבות המספר הרב של ניצולי שואה הגרים בהם, ומקבלים סעד של 150 אחוז, על פי נתוני הקרן לרווחה לנפגעי השואה. הבתים שיעברו את תהליך ההתאמה וההנגשה מצויים באזורים המוגדרים כמיועדים לשיקום שכונות.

בדוק גם

דוד מלכה צילום אלכס הובר

המנכ"ל הפורש של עיריית כרמיאל :"הייתה לי הזכות להיות שותף בבנייה של עיר"

אחרי שכיהן במשרות בכירות ובשלוש השנים האחרונות כמנכ"ל העירייה פורש דוד מלכה מעבודתו הציבורית. בראיון מיוחד הוא מספר על ילדותו בשיכון עולים בעכו, על הצבא ועל הנוסטלגיה העירונית מימיו של ברוך ונגר ז"ל. עכשיו, הוא משאיר עירייה בלי מנכ"ל קבוע והולך לנוח

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *