יום שני , פברואר 18 2019
בית / הד הקריות / מבצע אכיפה והסברה לרוכבי אופניים חשמליים
יוצאים לאכוף את החוק. צילום: דוברות העירייה
יוצאים לאכוף את החוק. צילום: דוברות העירייה

מבצע אכיפה והסברה לרוכבי אופניים חשמליים

השבוע החל מערך השיטור העירוני בקרית אתא במבצע אכיפה מוגבר של רכיבה מסוכנת במקומות ציבוריים לרבות במוסדות החינוך בעיר. במקביל מבצע השיטור העירוני והמטה העירוני לבטיחות בדרכים בעיריית קריית אתא מפגשי הסבר, הרצאות וסדנאות עבור תלמידי בתי הספר בעיר במטרה להעלות את המודעות לסכנות שברכיבה על אופניים חשמליים.

יוצאים לאכוף את החוק. צילום: דוברות העירייה
יוצאים לאכוף את החוק. צילום: דוברות העירייה

עיריית קרית אתא הסמיכה 22 פקחים ושוטרים לאכוף חוק זה לאחר שעברו תכנית הכשרה מקיפה בנושא זה. על פי חוק, חל איסור על רכיבה על אופניים חשמליים מתחת לגיל 14 ובני נוער שייתפסו נוסעים בניגוד להוראות הבטיחות יקנסו ואופניהם יוחרמו. בשלב הראשון מערך השיטור העירוני יאכוף את חוק העזר העירוני באמצעות אזהרות בלבד כאשר בשלב הבא יחולקו דוחות של מאה עד אלף שקלים, בהתאם לסוג העבירה.

מהשיטור העירוני נמסר כי:"עיריית קרית אתא הינה בין הרשויות הבודדות שהקדימו לחוקק חוק עזר עירוני בנושא זה במטרה למגר את התופעה המסוכנת בעיר. אנו מקווים  כי הפעילות המקיפה בנושא תגביר את המודעות בקרב ההורים ואת ההרתעה בקרב בני הנוער".

בדוק גם

בניין עיריית חדרה (צילום: שלומי גבאי)

חדרה בצמרת הרשויות בשקיפות וחופש המידע

בבדיקה של התנועה לחופש המידע בקרב הרשויות החברות בפורום ה-15, נמצא כי חדרה היא בין הבודדות שעומדות ב-100 אחוז מדרישות חוק חופש המידע

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *