יום חמישי , אפריל 18 2019
בית / הד הקריות / כדורעף: עירוני קרית אתא בדרך לליגת העל
לא רותם את הסוסים לפני העגלה. אבי הולצמן | צילום: דורון גולן
לא רותם את הסוסים לפני העגלה. אבי הולצמן | צילום: דורון גולן

כדורעף: עירוני קרית אתא בדרך לליגת העל

דרמה גדולה בליגה הלאומית לגברים בכדורעף. שלושה מחזורים לפני סיום הפלייאוף העליון הפתיעה נבחרת האקדמיה של וינגייט את היריבה העיקרית של אתא על הכרטיס לליגת העל – אסא באר שבע. האקדמיה ניצחה בקלות 0:3 ובאותה עת עירוני קרית אתא גברה במשחק חוץ על אליצור הוד השרון 3:1. גם המעפיל ואשדוד, שעדיין היו בתמונת המאבק, הפסידו נקודות במחזור הזה. השתיים נפגשו בביתה של המעפיל, אשדוד ניצחה 3:2 והפסידה נקודה אחת, המעפיל הפסידה שלוש נקודות ובתום המחזור, הכי "מזליקי" של אתא, הקבוצה מצאה את עצמה בראש טבלת הליגה הלאומית, שני מחזורים לפני סיום העונה.

למשחק בהוד השרון יצאו חניכיו של אבי הולצמן עם תקווה למהפך, הגוף היה בהוד השרון, הראש היה במכון וינגייט. אתא, שפתחה את המשחק ללא אחד מכוכביה הוותיקים, ישראל רחום, ניצחה את המערכה הראשונה בקלות 16:25 ואז באמצע המערכה השנייה הגיעה הבשורה על ניצחונה של האקדמיה מוינגייט על באר שבע. האתאים נכנסו להלם, אולי ללחץ, והפסידו את המערכה 22:25. בפסק הזמן בין המערכה השנייה לשלישית הולצמן איפס את חניכיו, העלה את ההרכב החזק ביותר, ואלה עלו בטירוף לשתי המערכות הבאות, אותן ניצחו 25:17, 25:19, וחגגו ניצחון חשוב מאוד 3:1. הצטיינו באתא: שון חן לויתן וישראל רחום, ששולב בהמשך.

אגב אחרי המשחק נגד האקדמיה יתקיים המחזור האחרון של הפלייאוף העליון, אתא תצא למשחק חוץ נגד נועלת הטבלה הפועל 'אריות' ירושלים. אריות הם לא, כי מדובר בקבוצת ותיקים, שאתה צריכה לנצח גם בידיים קשורות. המשחק יתקיים בחמישי הקרוב בבית ספר בית חינוך בירושלים בשעה 21:00.

הולצמן: "נדבר אחרי המשחק"

מאמן הקבוצה אבי הולצמן לא חגג אחרי המשחק, המאמן הוותיק כבר עבר הכל בקריירה של כ-50 שנה. הוא לא יצא מגדרו, בטח לא בהצהרות: "נדבר אחרי המשחק נגד האקדמיה. אני אף פעם לא שקט לפני משחק, צריכים להיות טובים ולנצח. הייתה לנו עונה קשה, רמת הליגה עלתה והעונה אין לנו את התלכיד שהיה בעונה שעברה. אני מקווה שנעלה לליגת העל".

טאוב: "אם נעלה, כל התקציב לגברים"

מי שכן יצא בהצהרות, עוד לפני המשחק מול האקדמיה, אבל עדיין בזהירות, היה היו"ר יעקב טאוב: "אם נעלה נלך הפעם עם הגברים עם כל התקציב".

הדברים שאמרת יופיעו ב"הד הקריות" ביום שישי. התחייבת.

"בוודאי, אמרתי את זה גם להולצמן. אמרתי לו שאם נעלה לליגת העל הוא יקבל כל מה שהוא ירצה, זאת בתנאי שרק הוא יאמן את הקבוצה".

מאמן גדול.

"לא רק מאמן גדול גם אישיות. הוא לקח לפני כ-7 שנים קבוצה של ילדים, שהיו בבית ספר יסודי וגידל אותם. כל השנים הוא עובד בהתנדבות, לא לקח שקל אחד. זה כדורעף לשמו. הוא גם העלה את הקבוצה לליגה גבוהה יותר שלוש פעמים. הגיע הזמן להשקיע בגברים, אגב הצעתי לו לאמן גם את קבוצת הנשים, הוא לא הסכים".

אם כל התקציב יעבור לגברים משמעות הדבר שאתה מפרק את קבוצת הנשים?

"זה עדיין לא סופי ולא הוחלט, זו מחשבה כרגע, אבל כן, יש מצב שקבוצת הנשים תופיע עם נבחרת הבנות של בית ספר רוגוזין, כמו בנות נצרת, הוד השרון ואסא בן גוריון, בכל מקרה איגוד הכדורעף ידאג שישחקו בליגת העל".

אתה די ציני בקשר לאיגוד הכדורעף, מה התחדש מאז שפרשת יורי לוקטב ומכבי חיפה התפוצצה, זה עשה הדים גדולים.

"שום דבר, הכל עומד על מקומו בשלום, אין לי עניין להתעסק בזה יותר, מה לעשות, זה איגוד הכדורעף בישראל".

בדוק גם

מי יעצור אותם? אנדלו צ'וק מהפועל מטה אשר/עכו, בדרך לאליפות | צילום: אמיר ירחי

כדורעף: הפועל גליל מטה אשר/עכו רחוקה משחק אחד מאליפות

הפועל גליל מטה אשר/עכו גברה על הפועל כפר סבא, 1:3, ועלתה ל-0:2 בסדרת הגמר (הטוב מ-5 משחקים)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *