יום שני , מאי 20 2019
בית / הד הקריות / כדוריד ליגת העל: שני זרים חדשים עשויים להצטרף למוצקין
תודה על כל מה שעשית. פיני לייבוביץ וטיאומיר דודר | צילום: איסר רביץ
תודה על כל מה שעשית. פיני לייבוביץ וטיאומיר דודר | צילום: איסר רביץ

כדוריד ליגת העל: שני זרים חדשים עשויים להצטרף למוצקין

לאחר עונה טובה מאוד נערכת קבוצת הכדוריד של מכבי קרית מוצקין לעונה הבאה. מאמן הקבוצה ניר חלימה אמור להמשיך. חלימה עשה עבודה מצוינת, בעונתו הראשונה כמאמן בליגת העל, ובהחלט היה משב רוח מרענן במועדון, אחרי שבשש השנים הקודמות אימנו את הקבוצה שני מאמנים זרים.

רוב הסגל אמור להמשיך. בגזרת הזרים זר אחד ימשיך בוודאות, מדובר במקשר אלכסנדר בוסיץ. שני הזרים האחרים, ששיחקו בקבוצה בעונות הקודמות, השוטר טיאומיר דודר והסנטר סלבישה לקמנוביץ' לא ימשיכו, כמעט בוודאות. דודר שנקלט מצוין בקבוצה ושימש בעונה האחרונה בתפקיד מאמן שני לצידו של חלימה, סיים חמש שנות פעילות בארץ. זה אומר שרישיון העבודה שקיבל הסתיים. כדי לסדר רישיון חדש צריך לעבור כמה מדורי גיהינום וזה אורך חודשים. מעבר לכך, המיסוי על שחקן זר החל מהשנה השישית גבוה יותר. אלה סיבות מספיק טובת כדי להגיד לשחקן המסור תודה על כל מה שעשית.

לעומת זאת הסיפור עם לקמנוביץ' יותר פשוט. הסנטר הענק קיבל הצעה כספית מלייבוביץ והתבקש לתת תשובה עד ה-1.5.19. המועד עבר והיו"ר לא קיבל שום תשובה. בשבוע שעבר יצא לייבוביץ' לסרביה כדי לעקוב אחר מספר שחקנים פוטנציאליים בזמן אמת, במהלך משחקי הליגה הסרבית. יש להניח שבקרוב נשמע חדשות בעניין.

בגזרת הישראלים יש כוונה להמשיך עם הסגל של העונה שעברה, כולל הצעיר קסם עמיאל, שהושאל ממכבי ראשון לציון והצטיין. עמיאל יצא לפני מספר שבועות לצרפת וערך מבחנים באחת הקבוצות מהליגה הראשונה, הוא התקבל לאקדמיה של הקבוצה. אחר כך חזר לארץ והחל טירונות. בינתיים הוא הוכר על ידי שלטונות הצבא כספורטאי פעיל, ולא כספורטאי עילית, ולפיכך לא יורשה לצאת לחו"ל. ואולם כספורטאי פעיל הוא יוכל להמשיך לשחק בארץ וישוחרר מהצבא לאימונים ומשחקים. לייבוביץ מציין כי שוחח עם עמיאל והגיע איתו להסכמה שבמידה ויישאר בארץ הוא ימשיך לשחק במוצקין, באישור הנהלת קבוצתו – מכבי ראשון לציון.

אפרופו ראשון לציון, לייבוביץ ציין כי מערכת היחסים שלו עם הנהלת הקבוצה מצוינת ויש מצב שעמיאל לא יהיה השחקן הצעיר היחיד ששייך לראשון ויצטרף למוצקין. מדובר במספר שחקנים ששיחקו בפרויקט גרמניה של איגוד הכדוריד. לייבוביץ סבור כי הפרויקט היה מוצלח ולדעתו כל שחקן ששיחק שם חזר משודרג. הוא מחפש קיצוני ימני, קיצוני שמאלי ומרכז והוא ישמח לצרף לקבוצתו שחקן או שניים מהפרויקט. "זה צריך להיות אינטרס של השחקנים, כי במוצקין בטוח שהם ישחקו דקות רבות, כפי שעמיאל שיחק והצטיין אצלנו, אמר לייבוביץ והוסיף: "העונה האחרונה עשתה טוב למועדון שלנו – מכבי מוצקין של העונה הזו היא לא מכבי מוצקין של השנים הקודמות, שסיימה במקום ה-10. שחקנים מהמרכז מבינים היום שכדאי להם להצטרף אלינו ויש להם דוגמה טובה מעמיאל".

בינתיים שחקן אחד כבר סיכם על הצטרפותו לקבוצה. מדובר באייל דבדה, שחקן קבוצת הקרייתים, שגדל בשורותיה, עבר למוצקין לשנתיים וחזר לקרייתים. כעת הוא מעוניין לחזור שוב לשורות מכבי מוצקין והוא קיבל את ברכת הדרך מהנהלת הקרייתים.

בנוסף, ישנה מגמה בקבוצה לצרף לסגל הבוגר עוד שני שחקנים מקבוצת הנוער של המועדון, במטרה להגיע לשישה שחקנים צעירים בקבוצה הבוגרת, זה ישמח את היו"ר.

בדוק גם

כוכב אצל רוטן, שחקן ספסל אצל בלבול. מוחמד עוואד ורוטן | צילום: אדריאן הרבשטיין

כדורגל מכבי חיפה: תתבגר ילד

מה מוחמד עוואד חשב לעצמו כשירק על יהב גורפינקל, כשיש מערכת VAR  במגרש? זו כנראה הבעיה, הוא לא חשב. ובלי קשר ל-VAR – תפסיקו לירוק, זה דוחה, זה מגעיל, זה מבחיל

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *