יום ראשון , מאי 19 2019
בית / הד הקריות / כדורגל מכבי חיפה: תתבגר ילד
כוכב אצל רוטן, שחקן ספסל אצל בלבול. מוחמד עוואד ורוטן | צילום: אדריאן הרבשטיין
כוכב אצל רוטן, שחקן ספסל אצל בלבול. מוחמד עוואד ורוטן | צילום: אדריאן הרבשטיין

כדורגל מכבי חיפה: תתבגר ילד

מוחמד עוואד יהיה חייב לא מעט הסברים לחבריו השחקנים והצוות המקצועי במכבי חיפה, אבל אם יתברר שהמעשה הטפשי שלו הביא לאובדן המקום באירופה בעונה הבאה, הוא עלול לאבד את התמיכה גם מהקהל. נכון, מכבי חיפה עוד לפני ההרחקה של עוואד נראתה איום ונורא, אבל אפשר וצריך לצפות משחקן מקצוען להפעיל קצת את הראש במצב שבו הקבוצה שלו חייבת ניצחון כדי להגיע לאירופה. בסדר, עוואד מתוסכל אחרי שבתחילת העונה היה השחקן המוביל של מכבי בתקופה של פרד רוטן, ואצל בלבול הוא הפך להיות החלוץ הרביעי, אחרי שון וייסמן, רוקאביצה וירדן שועה. אבל הוא כבר קיבל הזדמנות, אז במקום לאכול את הדשא הוא מרשה לעצמו להתנהג בכזו צורה? ואולי הציפיות מעוואד לשנות את הסגנון שלו קצת מוגזמות. עוואד שחקן מצוין עם המון כשרון ברגליים, ושיודע לא רק להבקיע, אלא גם למסור מצוין, אבל בלבול מעדיף שחקנים שעובדים על המגרש, ואם עוואד רוצה להישאר בקבוצת צמרת, ולא למצוא את עצמו מהר מאוד בקבוצת תחתית ואולי אפילו בליגה נמוכה יותר, הוא חייב לשנות את המשחק שלו. הוא לא יכול לחכות לכדור וחייב להתחיל לרוץ לשטח ולעזור להגנה. יש מספיק כשרונות ישראלים שהיו הבטחות עצומות בגיל הנוער ונעלמו מהר מאוד. אף אחד לא רוצה שזה יקרה לעוואד.

הכרטיס לאירופה בסכנה

בכל פעם שמרקו בלבול מצליח לנצח בלי שלושה בלמים, הוא מתפתה לנסות שוב משחק עם ארבעה שחקנים בקו האחורי, ובכל פעם שחקני מכבי חיפה מוכיחים שכרגע לשחק באופן רציף בלי שלושה בלמים הוא מתכון לכשלון. איעד חבשי, שבמערך של שלושה בלמים הוא הבלם הישראלי הכי טוב בליגה שלנו, נראה אבוד. עפרי ארד נראה כמו בלם בן 19, לביא ומנדז'ק מבודדים במרכז השדה, ואין מי שיעזור לפריי לנהל את המשחק, וכך חדרה שלחה שני שחקנים להשגיח על פריי ועוד שניים להשגיח על העליות של מאבוקה בימין, ומכבי מצאה את עצמה מניעה כדור לעייפה ימינה ושמאלה, בטח מול קבוצה שמסתגרת ויוצאת למתפרצות כמו חדרה. נשארו למכבי שני משחקים, מול מכבי תל אביב ומול מכבי נתניה, והיא חייבת לנצח לפחות אחד, אחרת המקום באירופה בסכנה מוחשית. מכבי תל אביב גמרה את העונה מזמן וכבר הפסידה, אבל היא תמיד מגיעה לסמי עופר כדי לנצח ולבלבול יש משימה מנטלית קשה מאוד ביום ראשון, מכיוון שהפסד עלול לגרום למכבי להגיע למשחק האחרון מול נתניה כשהיא חייבת לנצח, וכשמכבי חיפה חייבת לצאת ולתקוף, כבר ראינו העונה איך זה מסתיים.

בדוק גם

בזכותו הפועל חיפה נשארה בליגה. שרון מימר | צילום: אדריאן הרבשטיין

כדורגל הפועל חיפה: אין שחקן מצטיין

מזל שהעונה הזו נגמרה. עונה שהתחילה מצוין, בזכות המומנטום של העונה הקודמת הגדולה, נמשכה בנפילה גדולה עם קלינגר ואחר כך נסיקה ענקית עם מימר ושוב נפילה תהומית

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *