יום שלישי , מרץ 26 2019
בית / הד הקריות / חדשות בהד הקריות / עשרות הפגינו: די למשלוחי עגלים חיים לנמל חיפה
הפגנה נגד משלוח עגלים (צילום: באדיבות תנו לחיות
הפגנה נגד משלוח עגלים (צילום: באדיבות תנו לחיות

עשרות הפגינו: די למשלוחי עגלים חיים לנמל חיפה

למעלה משמונים אזרחים אוהבי בעלי חיים מחו היום נגד מה שמכונה 'משלוחים חיים' המגיעים מאירופה במסע של ימים ארוכים ביבשה ובים, עד לישראל. הפגנה אחת התקיימה מול מספנות ישראל ואחרת מול קניון 'לב המפרץ', שם הסתבר כי רוב תושבי הצפון לא מודעים לאכזריות המתרחשת בנמל הבית שלהם, נמל חיפה.

הפגנה נגד משלוח עגלים (צילום: באדיבות תנו לחיות
הפגנה נגד משלוח עגלים (צילום: באדיבות תנו לחיות
חירות לבעלי חיים. הפגנה  (צילום: באדיבות תנו לחיות )
חירות לבעלי חיים. הפגנה (צילום: באדיבות תנו לחיות )

הפגנות אלו הן חלק משבוע הסברה "חירות גם לבעלי החיים", שמטרתו לעורר מודעות ציבורית לכך שהבשר שמגיע אלינו לצלחת עובר בדרך מסע אכזרי במיוחד. האירוע המרכזי יתקיים ביום רביעי באילת. לדברי הפעילים מהקבוצה נגד משלוחים חיים: " לא נתנו לנו להתקרב , היינו קרוב למאה איש, והססמאות שלנו היו מיועדות לאוזני העובדים. בלב המפרץ קיימנו הפגנה והסברה עם פלאיירים, שוחחנו עם אנשים וממש הופתענו עד כמה התושבים ממש לא מידעים למה שקורה להם מתחת לאף בלילות. איך עגלים שעברו מסע של אלפי קילומטרים ביבשה ובים, נפרקים באכזריות וכל זה עוד לפני השחיטה. גם הם, כמונו, לא הצליחו להבין מדוע הם צריכים לעבור את כל הדרך הזו".

 

בדוק גם

אשמת זיהום מקורות מים. בז"ן (צילום: אבישג שאר ישוב)

יונה יהב מתכנן עתירה כנגד הרחבת בז"ן

ראש עיריית חיפה יונה יהב הנחה את היועמ"ש לעירייה להגיש לאלתר עתירה לביטול ההחלטה לאישור הגדלת בתי הזיקוק בחיפה. הפגנה תושבים תיערך בשבוע הבא

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *