יום שישי , מרץ 22 2019
בית / הד הקריות / חדשות בהד הקריות / עלייה במספר בני הנוער בקריות שנמצאים בגילופין בחג פורים
נערה בגילופין
הורים, קחו אחריות. נערה בגילופין מטופלת על ידי צוות מד"א כרמל (צילום: דוברות מד"א כרמל)

עלייה במספר בני הנוער בקריות שנמצאים בגילופין בחג פורים

בכל שנה, במד"א מטפלים במספר נפגעים כתוצאה מצריכת יתר של אלכוהול, ביניהם בני נוער רבים. בחג הפורים אשתקד, טיפלו צוותי מד"א כרמל בבני נוער רבים, וחלקם נזקקו לפינוי לבית חולים עקב הרעלת אלכוהול.

נערה בגילופין
הורים, קחו אחריות. נערה בגילופין מטופלת על ידי צוות מד"א כרמל (צילום: דוברות מד"א כרמל)

מתוך נתוני מד"א כרמל עולה כי בשש  השנים האחרונות חלה עלייה של מאות אחוזים בהזעקות מד"א לבני נוער שנמצאים בגילופין בחיפה, הקריות, נשר, העמקים והסביבה, עד לכ-100 הזעקות בשנה. האירועים מתרחשים בסופי שבוע וחופשות של בני הנוער מבית הספר, ומתרחשים סמוך למקומות בילוי לבני הנוער, גנים ציבוריים ובקרבה לבתי הספר בהם הם לומדים. הגיל הממוצע של בני הנוער שנמצאים בגילופין הינו 16, מתחלק שווה בין בנים לבנות, והנפגעת הצעירה ביותר שטופלה הינה ילדה בת 12. צוותי מד"א מדווחים כי רוב בני הנוער שטופלו נמצאים כשחבריהם גם כן בגילופין לצדם.

על רקע העלייה בצריכת האלכוהול, ישנם מקרים של אלימות קשה המבוצעת תחת השפעת אלכוהול בעיקר בקרב צעירים – מגן דוד אדום מבקש להזהיר את הציבור ובמיוחד לקראת חג פורים: הימנעו מצריכה מופרזת של אלכוהול, צריכת אלכוהול מופרזת, עלולה לגרום להרעלה ואף למוות במקרים מסוימים. בנוסף, יש לזכור כי מחקרים מוכיחים שאלכוהול נוטה לגרום להפעלת אלימות רבה של השותה כלפי סביבתו וכמובן שאין לנהוג תחת השפעת אלכוהול.

במד"א מזכירים כי הסיכונים הגופניים הכרוכים בשתיית אלכוהול, כוללים השתטות, בלבול, אובדן זיכרון, פגיעה חמורה בקואורדינציה ועייפות מוגברת. במקרים חמורים, עלול המשתכר להיכנס למצב של תרדמת, עד לדום נשימה ומוות.

 

 

בדוק גם

העלון שפורסם בשכונת שלמה בחדרה

בשכונה החרדית בחדרה קוראים לילדים לא להתחפש לחיילים

עלון שחולק לקראת חג פורים בשכונת שלמה בחדרה קורא להזהיר ילדים לבל יתחפשו לחיילים ושוטרים. זאת על מנת שהילדים לא יידמו לחילונים, אפילו לא בחג פורים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *