סוכנת סמויה הובילה למעצר חשודים בפדופיליה

יותר מעשרים חשודים מרחבי הארץ נעצרו בתום פעילות של סוכנת סמויה במחוז חוף שהתחזתה לקטינה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב print
עבירות פדופיליה ברשת. | צילום אילוסטרציה: פיקסאביי
עבירות פדופיליה ברשת | צילום אילוסטרציה: פיקסאביי

בתום פעילות סמויה של משטרת מחוז חוף, שארכה כמה חודשים נעצרו היום, שלישי, 23 חשודים בעבירות מין ופדופיליה ברשת האינטרנט מרחבי הארץ. במרכז החקירה הסמויה הייתה שוטרת שפעלה כסוכנת סמויה והתחזתה לקטינה.

הבוקר הפכה החקירה לגלויה והביאה למעצרם של החשודים מכל רחבי הארץ בחשד למעורבות בעבירות של הטרדה מינית של קטין ומעשה מגונה. מדובר בעבירות חשיפה לאחר פעילות סמויה וממוקדת. במשך תקופה ארוכה ובמספר הזדמנויות, פנו החשודים לסוכנת ושלחו לה באמצעות אפליקציות לשיתוף חברתי ורשתות חברתיות למרות שהזדהתה כקטינה, כל אחד על פי חלקו, והמיוחס לו תכתובות בעלות אופי מיני, ניסו לשדל לבצע בעצמה מעשים מיניים, לצלם עצמה ולשלוח להם תמונות בעלות מאפיינים מיניים, וחלקם אף הציעו להיפגש עמה ושלחו לה תמונות וסרטים בעלי תוכן מיני ופורנוגרפי בוטה.

בחיפושים שבוצעו היום בבתי החשודים נתפסו אמצעי אחסון דיגיטליים ואחרים לצורך איסוף ראיות. בהתאם לצורכי החקירה יובאו החשודים בהמשך היום לבית משפט השלום בחיפה לדיון בעניינם.

בחודשים האחרונים, ילדים ובני נוער רבים נמצאים בתקופה של ריחוק ובידוד חברתי ממסגרות החינוך והפנאי, והם מעבירים את זמנם בגלישה במרשתת תוך שימוש נרחב ברשתות החברתיות השונות, בפעילות שמתבצעת ללא השגחה הורית.

משטרת ישראל תמשיך להיאבק בנחישות בתופעה החמורה של פגיעה מינית בקטינים במרחב המקוון ותשתמש בכל האמצעים העומדים לרשותה על מנת להביא לדין את העבריינים הפוגעים בגופם ובפרטיותם של קטינים ובכלל וקוראת לציבור לפנות למוקד 105 לדיווח על עבירות כלפי קטינים ברשת האינטרנט.

משטרת ישראל ריכזה מספר המלצות למשתמשים ולהורים בנושא גלישה בטוחה. ️אפליקציית WhatsApp  מאפשרת את היכולת לקבוע מי יכול לצרף לקבוצה ומי לא. כמו כן קיימת האפשרות למנוע מכל מי שאינו ברשימת אנשי הקשר לצרף אתכם לקבוצות.

לקבוע פילטרים לצמצום הסיכון לקבלת תוצאות המכילות חומרים למבוגרים, כולל פורנוגרפיה, בעזרת מנועי חיפוש כמו  google, yahoo, ו-bing.

לעשות שימוש באפליקציות ובשירותים לסינון תכנים שמציעים ספקי אינטרנט באתרים שלהם. להסביר לקטינים את מימד אובדן השליטה ברשת: ברגע שלחצו על כפתור "שלח", אין דרך חזור, לא ניתן למחוק את התוכן מהרשת והתפוצה של התמונה/סרטון כבר לא בשליטתם.

ללמד את הילדים כי זהויות ברשת יכולות להיות שקריות והורו להם לא לפתוח הודעות, מיילים, קישורים וכו' מאנשים שאינם מכירים. לעודד את הילדים לשתף אתכם או כל מבוגר אחר שהם סומכים עליו או להתקשר למוקד 105 במקרה שהם או מישהו מחבריהם נפגעו ממישהו ברשת או חשו אי נוחות.

צפו בסרטון:

 

לחדשות נוספות בהד הקריות לחצו כאן * לדף הפייסבוק שלנו לחצו כאן*

אהבתם? שתפו!

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב print

אולי גם יעניין אותך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שיתוף ברשתות החברתיות

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram