מרבית הנדבקים בקורונה מקורם בהדבקה ביתית

עיריית קרית ביאליק פרסמה את מקורות ההדבקה בנגיף הקורונה בטקס הענקת תעודות הוקרה לחוקרים אפידמיולוגים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב print
אלי דוקורסקי ויואב קיש עם החוקרים האפידמיולוגיים. צילום: דוברות העירייה

יותר משליש מהנדבקים בנגיף הקורונה בקרית ביאליק, מקורם בהדבקה ביתית ויותר מעשה אחוזים נדבקו במסגרות חינוכיות. כך עולה מנתונים שנאספו על ידי החוקרים האפידמיולגים של עיריית קרית ביאליק.

עיריית קריית ביאליק הייתה אחת הרשויות הראשונות שהכשירה חוקרים אפידמיולוגים בכדי לעצור מהר ככל הניתן את שרשראות ההדבקה בעיר ולהגיב ביעילות לכל קריאה של משרד הבריאות בנוגע לחשד לחולה מאומת. לצורך ביצוע החקירות האפידמיולוגיות נבחרו עובדי עירייה בכירים, ממנהל מחלקה ומעלה, אשר ביצעו כ – 80 אחוזים מכלל החקירות האפידמיולוגיות בעיר.

החוקרים הוכשרו בשתי פעימות, כאשר ארבעה החוקרים הראשונים החלו לפעול כבר בחודש ספטמבר והקבוצה השנייה של ארבעה חוקרים נוספים הוכשרה בחודש אוקטובר. ידע של שפות אפשר לחוקרים לבצע חקירות ברוסית ואמהרית בנוסף לעברית. החוקרים עשו את עבודתם הנאמנה בנוסף לעבודתם השוטפת ברשות. הם אף עברו הכשרה לחקירות מורכבות במערכת החינוך ובתי אבות אשר סיועו רבות בהתפרצות הגל השלישי של הקורונה.

החוקרים פעלו בכל ימות השבוע ובכל שעות היום בדגש על חקירות במערכת החינוך, על מנת לקטוע את שרשראות ההדבקה מהר ככל שניתן. על פי הנתונים שנאספו על ידי החוקרים 34.6 אחוזים של נדבקים, מקורם בהדבקה ביתית, 11.6 אחוזים במסגרות החינוכיות, 8.78 אחוזים נדבקו דרך חברים או קרובי משפחה, 8.42 אחוזים נדבקו במקומות העבודה ו – 24.1  אחוזים הוגדרו כמקור ההדבקה לא ידוע.

ראש העירייה אלי דוקורסקי, העניק תעודות הוקרה לחוקרים עם סגן שר הבריאות יואב קיש. דוקורסקי ציין: "התחקור הרשותי הוכיח את עצמו. הכשרת חוקרים אפידמיולוגים בעירייה אפשרה תגובה מיידית, קבלה והעברת מידע באופן שוטף וממוקד. ההיכרות עם העיר ועם אנשי המפתח שפועלים בה סייעה רבות לקטיעת שרשראות הדבקה. שיתוף הפעולה בין החוקרים אפשר תעדוף החקירות, בניית אמון והגעה לכל מאומת. החוקרים החלו את חקירתם תוך שעה מרגע קבלת הדיווח ממשרד הבריאות. כ – 1200 חקירות ביצעו חוקרי הרשות. קרית ביאליק הפכה לעיר הירוקה הראשונה אחרי הסגר השני, יחד עם אילת, ובחודש דצמבר הצליחו החוקרים להכיל אירוע התפרצות רחב היקף שעלול היה להשפיע על העיר כולה, אך בודד באופן מיידי".

לחדשות נוספות בהד הקריות לחצו כאן * לדף הפייסבוק שלנו לחצו כאן*

אהבתם? שתפו!

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב print

אולי גם יעניין אותך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שיתוף ברשתות החברתיות

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram