כללית מחוז חיפה מציעה שירות חדש לחולי סוכרת נעורים

במרפאת הסוכרת במרכז הרפואי לין במחוז חיפה וגליל מערבי הוקמה יחידה ייעודית לטיפול בחולי סוכרת נעורים.
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב print
אורית ויזינגר מדריכה מטופלת בסוכרת | צילום: דוברות כללית
אורית ויזינגר מדריכה מטופלת בסוכרת | צילום: דוברות כללית

סוכרת נעורים מהווה כ-10% מכלל מקרי הסוכרת ונגרמת מהיעדר מוחלט של אינסולין בשל הרס התאים בבלוטת הלבלב האחראים להפרשת האינסולין. כתוצאה מכך, החולים בה תלויים בהזרקת אינסולין למשך כל ימי חייהם. מטופלים אלה זקוקים ליווי צמוד ושעות רבות של מפגשי תמיכה והדרכה בשל מורכבות הטיפול, האינטנסיביות הטיפולית הנדרשת, שימוש בטכנולוגיה מתקדמת, כמו משאבות אינסולין חדישות, יחד עם אורח חיים ותזונה מוקפדת עם השלכות על איכות החיים והתפקוד היומיומי.

על כן יזמה אורית ויזינגר, אחות מומחית בסוכרת ורכזת הסיעוד בסוכרת של כללית במחוז חיפה וגליל מערבי, הקמת יחידה ייעודית, בהובלתה של אחות מומחית בסוכרת. השירות הייחודי פועל במסגרת מרפאת הסוכרת לטיפול בחולי סוכרת מסוג 1 (סוכרת נעורים) שממוקמת במרכז רפואי לין, בניהולה של ד"ר מיכל גרשינסקי. השירות נועד לחולי סוכרת סוג 1 בגילאי 18-40, בנפרד המרפאה לסוכרת הנעורים של כללית עבור ילדים.

השירות ביחידה כולל ייעוץ לגיבוש יעדי טיפול פרטניים של המטופל, ויסות הטיפול התרופתי ואיזון המחלה וסימפטומים שיאפשרו תפקוד יומיומי ואיכות חיים. הכוונה והדרכה למטופלים ולמשפחותיהם, איתור מוקדם ככל האפשר של חריגות במצבו של המטופל והפנייתו להמשך טיפול.

מדובר בטיפול מורכב המחייב התאמה ושינוי כל העת. אורית, התמקצעה גם בטכנולוגיות מתקדמות בהם משתמשים חולי סוכרת מסוג 1 הכוללים משאבות אינסולין ומדי סוכר רציפים. היא בקיאה מאוד בתוכנות הייעודיות להורדת נתונים ובעלת יכולת לנתח את הנתונים המתקבלים ממנה ולכן ביכולתה להדריך ולכוון את הטיפול, כולל שינוי הנדרש, במידת הצורך. פלטפורמה דיגיטלית זו מסייעת במתן רשת תמיכה ומתן מענה מדויק ואישי יותר למטופלים באופן משמעותי.

בנוסף על מפגשים פרונטליים, ניתן גם ייעוץ מרחוק ע"י ניטור הנתונים בשלט רחוק, או מידע שמעביר המטופל למרפאת הסוכרת, ע"י פריקת נתונים אותם הוא מבצע בביתו. מתן ההדרכה וההכוונה מרחוק, מסייע בשיפור רצף הטיפול והגברת היענותם של מטופלים, שרובם צעירים, בגילאים 18-40, עסוקים בלימודים, עבודה ומשפחה צעירה ואינם ששים לשיבוש רב בשגרת חייהם היומיות.

האחות עובדת בשיתוף מלא עם רופאי הסוכרת במרפאה, הדיאטניות ועובדת סוציאלית והמידע לגבי החולים המטופלים ביחידה עוברים באופן רציף לצוות הרב מקצועי. מתחילת חודש ינואר, אז החלה המרפאה לפעול, טופלו בה כבר כ-60 אנשים והתגובות חיוביות ביותר.

 

 

לחדשות נוספות בהד הקריות לחצו כאן * לדף הפייסבוק שלנו לחצו כאן*

אהבתם? שתפו!

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב print

אולי גם יעניין אותך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שיתוף ברשתות החברתיות

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram