יום שישי , מרץ 22 2019
בית / הד הקריות / חדשות בהד הקריות / החל מהיום: שביתת עובדי בתי המשפט
. בית המשפט השלום (צילום: איילת קדם)
. בית המשפט השלום (צילום: איילת קדם)

החל מהיום: שביתת עובדי בתי המשפט

בסוף השבוע התכנסו כל ועדי העובדים של הנהלת בתי המשפט ברחבי הארץ והצביעו פה אחד על השבתת מערכת המשפט החל מהיום, ראשון ה- 6 בספטמבר. כחלק מהשביתה לא יתייצבו לעבודה קלדניות, מזכירות, פקידי עזר, מנהלים, ובעלי תפקידים נוספים הקשורים לניהול השוטף של הדיונים בבתי המשפט. כתוצאה מכך ייתכנו שיבושים רבים ואף ביטולים של דיונים בבתי המשפט.

ההחלטה על השביתה התקבלה לאור מצב של אי-בהירות במשא ומתן בין נציגות העובדים להנהלת מערכת בתי המשפט, משרד האוצר ונציבות שירות המדינה בעניין הרפורמה במערכת המשפט. רפורמה זו צפויה להביא לשינוי מהותי באופי העבודה של בתי המשפט תוך הטלת גזירות על העובדים ותוך שינוי מטלותיהם, באופן שאינו תואם למשרות הקיימות במערכת.

שביתה. בית המשפט השלום בחדרה  (צילום: איילת קדם)
שביתה. בית המשפט השלום בחדרה (צילום: איילת קדם)

בחודש יוני אישרה ההסתדרות הכרזה על סכסוך עבודה בקרב עובדי הנהלת בתי המשפט, כאשר העילה המרכזית לסכסוך היא הכוונה לבצע רפורמה כוללת וחד- צדדית במערכת המשפט ודרישת העובדים לקיים משא ומתן בנוגע לרפורמה וסעיפיה, וזאת טרם ביצועה.

יו"ר ועד עובדי בתי המשפט, דני חסון: "ההחלטה לצאת לשביתה הגיעה לאחר לבטים רבים ותוך כאב רב. אנו מוכנים להתייעל ולהשתפר, אך לא נהיה מוכנים לקבל צעדים חד-צדדיים שישפיעו על תנאי העסקתנו באופן כזה מרחיק לכת. עובדי בתי המשפט כבר הוכיחו בעבר כי הם מוכנים לשאת ולתת. רפורמה שתביא לשינוי אמיתי יש לעשות תוך הידברות והסכמה ולא בכפייה".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *