בשורה רעה לתלמידים: החופש הגדול יקוצר בחצי

משרד החינוך הודיע על תכנית שבמסגרתה יימשכו הלימודים גם במהלך חודש יולי על מנת להשלים את הפערים שנוצרו
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב print
מוסדות חינוך בזמן קורונה | צילום: Shutterstock

משרד החינוך יציג תכנית בת ארבעה שלבים אשר תחל מיד אחרי חג הפסח ותימשך עד סוף השנה הבאה. התכנית תהיה זמינה לילדי הגנים ולתלמידי כיתות א׳-יא׳ בכל הארץ, ובמסגרתה יקוצר החופש הגדול ויימשכו הלימודים לאורך חודש יולי במוסדות החינוך.

במהלך חודש יולי הקרוב ירכז משרד החינוך מאמץ לסגירת פערים במיומנויות עיקריות במקצועות היסוד שפה, מתמטיקה, אנגלית ומדעים, תוך מתן דגש לצמצום הפערים החברתיים והרגשיים של תלמידי ישראל בפעילויות העשרה והפגה. תנועות הנוער והחינוך הבלתי פורמלי ישולבו בתוכנית.

לדברי שר החינוך, יואב גלנט: "היום אנו מכריזים על החלק הראשון ב״תכנית הלאומית לצמצום פערים בחינוך״. חודש יולי כולו יוקדש להשלמות ויהיה במתכונת של לימודים מלאים. לתוכנית הגדולה הזו יש עוד שלושה חלקים, שכולם מיועדים לטובת התמודדות עם ההשלכות הפדגוגיות, החברתיות והרגשיות של התלמידים כתוצאה מהקורונה – אנו נעשה השלמות מרוכזות ונכונות עבור התלמידים כך שהבטחון שלהם בשליטה בחומר, ובסביבה החברתית שלהם ישוב אליהם".

כל מורה שיסכים להירתם לתכנית יקבל שכר נוסף בגין חודש יולי. השלטון המקומי, ראשי הערים והמועצות האזוריות יסייעו למשרד החינוך כדי לגייס תומכי חינוך נוספים כדי להשלים פערים.  גלנט הוסיף "הנחיתי את מנכ"ל משרד החינוך, למנהלי המחוזות ופניתי אל ראשי הערים כדי להשלים את היערכותם לפתיחת כלל המוסדות החל מיום שלישי הקרוב״.

פגישה עם סגן שר הבריאות. צילום: דוברות העירייה

ביוזמתו של ראש עיריית קרית ביאליק אלי דוקורסקי, פגש היום סגן שר הבריאות יואב קיש,  את מנהל חטיבת אפק יורם רוזנברג ואת התלמידות שייצגו את בית הספר: עמית דיקשטיין ועדי אורינג. הם האזינו לתלמידות שביקשו לחזור לשגרה, דיברו על הגעגועים לבית הספר, לחברים ועל הקשיים בלימודים בזום. התלמידות הודו לדוקורסקי על האפשרות שניתנה להן להשמיע את בקשות התלמידים ולהציג בפני סגן השר את המצוקות האמיתיות של התלמידים בימי קורונה.

לחדשות נוספות בהד הקריות לחצו כאן * לדף הפייסבוק שלנו לחצו כאן*

אהבתם? שתפו!

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב print

אולי גם יעניין אותך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שיתוף ברשתות החברתיות

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram