בית המשפט דחה את הערעור של רפא"ל

בין רפא"ל לעיריית קרית ים יש מחלוקת על חיובי תשלום ארנונה של מיליוני שקלים לעירייה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב print
רפא"ל. צילום: דורון גולן

בית המשפט המחוזי בחיפה, בשבתו כבית משפט לעניינים מנהליים, פסק השבוע בנושא שעד עתה לא הוכרע על ידי בתי המשפט, בעניין ערעור  על חיוב ארנונה שחברת רפא"ל אמורה לשלם לעיריית קרית ים.

סגן נשיא  בית המשפט המחוזי השופט רון סוקול פסק בערעור מנהלי שהגישה רפא"ל  נגד חיובי ארנונה בסך  12 מיליון שקל,  שדרשה ממנה עיריית קרית ים, לאחר שבשנת 2018 הועברו כל שטחי מכון  דוד לאזור השיפוט של עיריית קרית ים.

בערעור טענה רפאל כי בשטחים המוחזקים על ידי מכון דוד נמצאים שטחים ניכרים שמוחזקים על ידה ועבור מדינת ישראל ולכן על פי החוק מגיעה לה הנחה בגובה של שני שליש מהחיוב בארנונה.

באמצעות עו"ד אבי גולדהמר, המתמחה בדיני רשויות מקומיות, טענה העירייה שלוועדת הערר אין סמכות לדון בטענה מסוג זה, וועדת הערר קיבלה את עמדתה של העיריה ודחתה את הערר של רפאל בעניין זה.

עו"ד אבי גולדהמר. צילום: יח"צ

אולם רפא"ל הגישה ערעור לבית המשפט המחוזי, שם חזר עו"ד אבי גולדהמר על טענתו  שהתקבלה על ידי בית המשפט. הוא דחה את הערעור המינהלי וחייב את רפא"ל בתשלום הוצאות בסך 7500 שח לטובת העיריה.

בפסק דינו ציין השופט כי ההחלטה האם השטחים שרפאל מחזיקה הן "מטעם המדינה ולצרכיה" כולל בחובו גם בחינה של שאלות משפטיות מעמיקות ש"אינן כלולות ברשימת העילות שבסמכות מנהל הארנונה או וועדת הערר". עוד ציין השופט כי מאחר ומדובר במתקן בטחוני מסווג שלא ניתן להיכנס ולמדוד אותו "אין מקום להרחיב את סמכויות ועדת הערר ולאפשר לה לדון בטענת הפטור שהעלתה רפאל" קבע השופט.

אהבתם? שתפו!

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב print

אולי גם יעניין אותך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שיתוף ברשתות החברתיות

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram