fbpx

בהשתתפות משפחתה של רות פרץ ז"ל ייחנך השבוע בכפר ביאליק מתחם החינוך והשיקום החדש של אקים חיפה

באירוע חנוכת המתחם, שיתקיים מחרתיים (רביעי) ושבהקמתו הושקעו כ-41 מיליון שקלים, ישתתפו אחיותיה ואמה של רות פרץ ז"ל, שנרצחה ביחד עם אביה אריק ז"ל, במסיבת הנובה ולא הספיקה לעבור ללמוד בבית הספר החדש. במתחם הוקמה פינת הנצחה לזכרה של רות ז"ל
הנחת אבן פינה לגן אור בכפר ביאליק | צילום: שי אופק
הנחת אבן פינה לגן אור בכפר ביאליק | צילום: שי אופק

כשלוש שנים לאחר טקס הנחת אבן הפינה, מחרתיים (רביעי) ייחנך בכפר ביאליק מתחם החינוך והשיקום החדש של אקים חיפה. המתחם, העדכני והחדיש ביותר באזור הצפון שכולל את בית הספר גן אור לחינוך מיוחד ומרכז היום אורון לבוגרים, יעניק לאוכלוסיית בעלי המוגבלויות טיפולים בסטנדרט גבוה.

באירוע חנוכת המתחם ישתתפו תלמידים והוריהם, הצוות החינוכי, שר הרווחה, אחיותיה ואמה של רות פרץ ז"ל, שנרצחה ביחד עם אביה אריק ז"ל, במסיבת הנובה ולא הספיקה לעבור ללמוד בבית הספר החדש. במתחם הוקמה פינת הנצחה לזכרה של רות ז"ל.

אריק ורות פרץ ז"ל
אריק ורות פרץ ז"ל

מיכל סגל, מנכ"לית עמותת אקים חיפה: "אנו שואפים להעניק לאנשים עם מוגבלות שכלית-התפתחותית את הטיפול המיטבי ביותר, על מנת שיצליחו להביע את עצמם בצורה הטובה ביותר, יממשו את מלוא הפוטנציאל שלהם וישתלבו בחברה שבה הם חיים. על מנת להשיג מטרות אלו אנו זקוקים למתקנים בנויים בסטנדרטים הטובים ביותר, כשהם מצוידים בטכנולוגיות העדכניות ביותר ומאוישים באנשי צוות מקצועיים. המתחם החדש נמצא בסמיכות לשכונת מגורים, מה שמאפשר את שילוב החברים בחיי השכונה כחלק מהקהילה. המתחם נמצא בצמוד לנחל הגדורה, שלאחרונה נבנתה טיילת לאורכו, כך שהחברים יוכלו לצאת לטייל למרות מוגבלותם הפיזית".

תלמידי אקים חיפה ברקע אתר הבנייה | צילום: שי אופק
תלמידי אקים חיפה ברקע אתר הבנייה | צילום: שי אופק

המתחם החדש הוקם בהשקעה של כ-41 מיליון שקלים, בסיוע משרד החינוך, הביטוח הלאומי וקרן שלם, האפוטרופוס הכללי והקדש דסקל, ובשיתוף פעולה מלא עם המועצה האזורית זבולון שהקצתה כ-10 דונם לטובת הקמתו. הוא כולל שלושה אגפים וחצר, שפועלים כיחידות נפרדות אך מקושרים ביניהם ליצירת רצף טיפולי: בית הספר וגן הילדים עם כיתות, חדרי טיפול ומטבח לימודי; מרכז יום עם מתחם כיתות, חדרי טיפול, סדנאות אמנות וגינון; אגף שירותים משותפים עם בריכת שחיה טיפולית, אולם ספורט, מטבח וחדרי טיפול, שעוצבו כך שיוכלו לשמש גם את הקהילה המקומית; חצר עם משתלה טיפולית ואזור לגינון טיפולי.

פעילות בגן אור | צילום: עמותת אקים חיפה
פעילות בגן אור | צילום: עמותת אקים חיפה

רננה טויטו, המחנכת של רות ז"ל: "זכיתי ללמד את רות בכיתתנו שנתיים. נערה נבונה, שיודעת מה היא אוהבת ורוצה, עטופה באהבה אין סופית של אבא אריק. הגעתי לבקר אותה גם בביתה. היה ניכר כמה היא אהובה. הנדנדה, הטלוויזיה, הבובות, הכל על מנת שתהיה מוקפת בדברים שעשו לה טוב. אני מתארת לעצמי כמה היא פחדה ברגעי האימה האחרונים ולא היה מי שייתן לה חיבוק. מתגעגעים".

אירוע חנוכת בית הספר גן אור ומרכז היום אורון הם שיאם של שבוע ההתרמה לעמותת אקים חיפה, הפועלת זה כ-70 שנה ושמה בלב העשייה שלה את שילובם וקידומם של אנשים עם מוגבלות שכלית התפתחותית מאזור חיפה והצפון. העמותה אחראית על ניהול מערך דיור ל-150 דיירים, הפעלת בית ספר וגני ילדים לחינוך מיוחד, הפעלת מרכזי יום לבוגרים, הפעלת מועדונים חברתיים לילדים ובוגרים, קייטנות קיץ ועוד.

עד כה, נתרמו עשרות אלפי שקלים וניתן עדיין לתרום כאן או באמצעות אפליקציית ביט לטלפון 052-3691704.

אהבתם? שתפו!

תגיות

אולי גם יעניין אותך

שיתוף ברשתות החברתיות