בדיקות קורונה עד לבית

המרכז הרפואי רמב"ם מפעיל צוות לבדיקת קורונה בבית
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב print
בדיקת קורונה. צילום: שאטרסטוק

התפשטות נגיף הקורונה בישראל שוברת שיאים, כאשר רבים עלולים לשאת את הנגיף מבלי לדעת זאת. שירות חדש שהמרכז הרפואי רמב"ם השיק, יכול לסייע לרבים שאינם יכולים לצאת מבתיהם ולבצע את בדיקת הקורונה. כעת, צוות מיומן מטעם רמב"ם יגיע הביתה לצורך המשימה החשובה.

"אנחנו נמצאים כעת בעיצומו של סגר ורבים אינם רשאים לצאת מביתם", אומר טל אבוטבול, מנהל שירותי רפואה פרטיים ובינלאומיים ברמב"ם, "אך גם בתקופה הזו ישנם כאלה שחוששים שאולי נדבקו ורוצים לדעת היכן הם עומדים, או לחילופין אוכלוסיות המוגבלות בניידות ומתקשות לצאת מהבית לביצוע הבדיקה. עם תום הסגר יהיה מי שיזדקק לבדיקה שלילית על מנת לצאת לחו"ל או לסיים תקופת בידוד. השירות מיועד לכל אלה".

בדיקת הקורונה עד הבית הינה בדיקת מטוש (PCR) לגילוי נגיף הקורונה, הנעשית על ידי צוות מקצועי ומיומן, המגיע אל בית המזמין. הגעת הצוות מתבצעת בתיאום מראש ועד יממה מקביעת התור ובכפוף לשעות הפעילות.

עם לקיחת הדגימה נשלחות המבחנות לבדיקה במעבדה הווירולוגית ברמב"ם, הידועה בסטנדרטים גבוהים של אמינות ומקצועיות, כאשר ברמב"ם מתחייבים למתן תוצאה בתוך 24 שעות מביצוע  הבדיקה, באמצעות הדוא"ל. יש לציין כי ניתן לבצע מספר בדיקות בכל בית מגורים, עבור כל בני הבית. למידע נוסף והזמנת השירות: https://bit.ly/2Y2t1iW

עוד נמסר מרמב"ם על ירידה חדה במספר אנשי הצוות בבידוד ומספר אנשי הצוות המאומתים. ברמב"ם כעת 66 אנשי צוות בבידוד, שליש מהמספר לעומת החודש שעבר. ועוד 22 אנשי צוות מאומתים, שליש מהמספר בחודש שעבר.  לדברי דר חתאם חוסיין, מנהלת מערך הקורונה וראש היחידה למניעת זיהומים ברמב"ם מדובר בסימן טוב שכן מצב התחלואה והבידוד בצוות רפואי מקדים לרוב את המצב באוכלוסייה הכללית: "מדובר בשילוב של הסגר, של החיסונים, רוב הסגל הרפואי והמשקי בבית חולים כבר קיבל חיסון שני, ושל הקפדה על כללים".

בבדיקה סרולוגית הרחבה ביותר שנעשתה בבתי החולים בישראל מייד אחרי סיום מתן חיסון ראשון, נמצא כי 92.9 אחוזים מאנשי הסגל הרפואי והמישקי ברמב"ם שעשו בדיקה סרולוגית פיתחו נוגדנים לקורונה. הבדיקה לבירור רמת הנוגדנים אחרי החיסון השני תתבצע ברמב"ם באמצע חודש פברואר הקרוב.

לחדשות נוספות בהד הקריות לחצו כאן * לדף הפייסבוק שלנו לחצו כאן*

אהבתם? שתפו!

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב print

אולי גם יעניין אותך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שיתוף ברשתות החברתיות

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram