יום שישי , מאי 24 2019
בית / הד הקריות / הופקדה תב"ע המסדירה סגירה של מרפסות בקומות העליונות
מקרה ייחודי. גבעת הרקפות | צילום: דוברות עיריית קרית ביאליק
מקרה ייחודי. גבעת הרקפות | צילום: דוברות עיריית קרית ביאליק

הופקדה תב"ע המסדירה סגירה של מרפסות בקומות העליונות

הוועדה המקומית לתכנון ובנייה קריות אישרה להפקדה בישיבתה האחרונה תוכנית שיזמה עיריית קריית ביאליק, המסדירה שימוש במרפסות של הקומות האחרונות בשכונת גבעת הרקפות

מאת עו"ד אושרי שלוש

התוכנית שהופקדה מסדירה למעשה את המצב הקיים, כאשר החל משנת 2000, מיום הקמת השכונה, התושבים שהתגוררו בקומות האחרונות סגרו את המרפסות, אך לא יכלו לקבל היתר בגין הסגירה עקב העדר אחוזי בנייה. התב"ע החדשה תתייחס רק לדירות שהגג הוצמד אליהן בטאבו ואין המדובר בגגות משותפים.

שכונת גבעת הרקפות היא שכונה בבנייה רוויה בעלת בניינים גבוהים, כך שסגירת המרפסות ותוספות על הגג לא פוגעות בחזית המבנה ואינן פוגמות בחזות הארכיטקטונית.

יו"ר ועדת תכנון ובנייה קריות, יוסי אזריאל: "הבעיה היא ייחודית לשכונת גבעת הרקפות. במקום לתבוע עשרות מקרים של עבירות בנייה של התושבים שלמעשה ניסו לקבל היתר באופן חוקי, החלטנו לשנות את התב"ע ולאפשר הסדרת האישורים".

ראש העירייה, אלי דוקורסקי: "מדובר בתוכנית המסדירה את השימוש במרפסות ומיטיבה עם הציבור. הקפדנו שלא ייפגעו המבנה והעיצוב הארכיטקטוני של הבניינים. מבחינתי מדובר בפיילוט שיאפשר לנו לבחון הסדרה גם במקומות שונים נוספים בתוך העיר ובלבד שלא ייפגעו חזית המבנה וצורתו הארכיטקטונית".

הכותב:  עו"ד אושרי שלוש, שותף מייסד באושרי שלוש עורכי דין ונוטריון, מתמחים בנדל"ן ותכנון ובנייה

 

בדוק גם

מנכ"ל הפועל נצרת עלית גיל ברעם

ברעם: "הפסדנו מיליון שקל מידית בגלל שאנחנו לא בליגת העל"

ברעם: "הפסדנו מיליון שקל מידית בגלל שאנחנו לא בליגת העל" * צפוי להמשיך בתפקידו למרות הצהרותיו * יש הרבה פרויקטים שהתחלנו, אנחנו בעיצומו של תהליך" * בקבוצה תמימי דעים: "עוד הרבה זמן לא תהיה הזדמנות כזו לעלות"

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *