יום שישי , מרץ 22 2019
בית / הד הקריות / אושר תקציב הפיתוח הגדול ביותר בתולדות קרית אתא
עוגת התקציב 2018 של קרית אתא. צילום: דוברות העירייה
עוגת התקציב 2018 של קרית אתא. צילום: דוברות העירייה

אושר תקציב הפיתוח הגדול ביותר בתולדות קרית אתא

בישיבת מועצה שהתקיימה בשבוע שעבר, אושר התקציב השנתי של עיריית קרית אתא לשנת האזרחית החדשה. התקציב לשנת 2018 מסתכם בסך של 423,346  מיליון שקלים לעומת שנה שעברה בה עמד התקציב על סך של 390,498 מיליון שקלים (תוספת של 36.5 מיליון שקלים). היקף התקציב מבטא את המשך מגמת הגידול בשטחי המגורים ואת התרחבות שטחי המסחר בעיר. כמו כן, באה לידי ביטוי מדיניות העירייה להרחבת השירותים לתושב, ובין היתר תגבור האכיפה והניקיון בעיר, תוך שמירה על איזון תקציבי וזאת על אף הקיצוץ המשמעותי הצפוי של משרד הפנים במענק האיזון. (קיצוץ בשיעור של כ- 8.4 מיליון שקלים בעקבות עלייה באשכול אחד במדד הסוציואקונומי של העיר.

עוגת התקציב 2018 של קרית אתא. צילום: דוברות העירייה
עוגת התקציב 2018 של קרית אתא. צילום: דוברות העירייה

ע"פ נתוני מינהל הכספים 57 אחוז המהווים את החלק המשמעותי בתקציב, מופנים לשירותי החינוך והרווחה. בשנת 2018 תמשיך העירייה להשקיע את מרבית תקציבה בנושא החינוך ובין השאר במימון פרויקטים חינוכיים ייחודיים כגון: יום לימודים ארוך, פרויקט מצוינות, תעשידע, פרויקט כתו"ם (למידה באמצעות מחשב נייד), לוחות חכמים, פרויקט חלל, שיעורים מקוונים ללא עלות, הרחבת תוכנית המלגות ועוד. כמו כן, תשקיע העירייה באירועי תרבות לכל המגזרים וכן בפרויקטים מיוחדים בתחום הרווחה, כגון: פרויקט "נושמים לרווחה", פרויקטים למניעת אלימות, פעילויות העשרה לילדי המועדוניות ועוד.

ע"פ הנתונים 39 אחוזים מתקציב העירייה מבוסס על השתתפות ממשלתית ו- 61 אחוזים הינם הכנסות עצמיות של העירייה. עובדי החינוך והרווחה מהווים  81 אחוזים מסך  העובדים. תקציב הפיתוח לשנת 2018 הכפיל את עצמו לעומת השנה החולפת ומסתכם בכ- 893 מיליון שקלים, מתוכם אושרו בשלב זה 361 מיליון שקלים. בשנה שעברה עמד תקציב הפיתוח על סך של 427 מיליון שקלים (תוספת של 470 מיליון שקלים). מתוך תקציב הפיתוח, 57 אחוזים מופנה לכבישים ותיעול ו- 43 אחוזים לפיתוח מוסדות חינוך וציבור.

בשנת 2018 תמשיך העירייה בביצוע הפרויקטים העירוניים הכוללים: הקמת בניין עירייה חדש, הקמת חניון עירוני תת קרקעי ענק, הקמת גני משחקים חדשים ושדרוג והצללה של הגנים הקיימים, הקמת בית ספר יסודי בשכונת גבעת אלונים, שיפוץ מוסדות חינוך ביניהם אולפנית שח"ם, בניית מבנה חדש לבית הספר נועם ושיפוץ מבנה בית הספר לוחמי הגיטאות, הקמת מעונות יום חדשים, שיפוץ אולמות ומגרשי ספורט, שיפוץ מבני ציבור ביניהם בית יד לבנים. מבחינת עבודות תשתית תשלים העירייה שלב נוסף בפיתוח מרכז העיר, הסדרת רחוב התעשייה, פיתוח ושדרוג רחובות שונים ברחבי העיר, שדרוג שצ"פים, הנגשה וחיזוק מבנים,  המשך פיתוח בשכונת גבעת אלונים, פיתוח זיקות הנאה ועוד.

תכניות העירייה כוללות בין היתר הקמת משכן אומנויות חדש, איצטדיון עירוני, בית חולים איזורי, פיתוח הכבישים העירוניים והבינעירוניים, קידום פרויקט הרכבת הקלה ותוספת של עשרות אלפי יחידות דיור חדשות במסגרת הסכם הגג. ראש עיריית קרית אתא, יעקב פרץ, מסר עם אישור התקציב: "השקעה ברווחה וחינוך עם דגש על פיתוח תשתיות הם מרכיב מרכזי בתוכנית הצמיחה של העיר. אנו נמשיך להשקיע במתן שירותים איכותיים לתושבים ובהשקעה מאסיבית בנושא החינוך אשר זוכה לשבחים רבים ומגיעה להישגים ראויים לציון בכל תחומי העשייה החינוכית וכל זאת תוך שמירה על איזון תקציבי רציף".

בדוק גם

אמבולנס פינה אותה לבית החולים (צילום יצחק סולומון)

נצרת עילית: פצוע דקירה פונה במצב קשה

לפנות בוקר התקבלה קריאה במוקד 100 של משטרת ישראל על קטטה בין שני גברים ברחוב הלולב בנצרת עלית. שוטרי משטרת ישראל הגיעו למקום והבחינו בגבר בשנות ה-30 כשעל גופו סימני דקירה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *