fbpx
[shortcode-weather-atlas city_selector=1178237 background_color="transparent" daily=0 unit_c_f="c" sunrise_sunset= 0 current=0 detailed_forecast=0]

הזדמנויות ושיתופי פעולה בין התעשייה לאקדמיה

האם התעשייה הישראלית והאקדמיה ערוכים להתמודד עם משברים ואתגרים? איך נכון להשתמש בידע וביכולות האקדמיות בעת משבר? כיצד התעשייה והאקדמיה משתפות פעולה בעת משבר או מלחמה? ואיך משקמים את תדמית האקדמיה ומצליחים לצמוח?
המכללה האקדמית להנדסה בראודה בכרמיאל | צילום: באדיבות המכללה

עשרות דמויות מפתח בתעשייה, באקדמיה ובגופים ציבוריים מהארץ ומהעולם ישתתפו בכנס בראודה לתעשייה-אקדמיה במטרה לתרום להמשך פתוח התעשייה, לצמיחת הכלכלה הישראלית ככלל ובגליל בפרט, ולהתאמות הנדרשות באקדמיה, וכול אלה בצל משבר השביעי באוקטובר.

יום חמישי, 28.3, המכללה האקדמית להנדסה בראודה בכרמיאל

שיתופי פעולה בין התעשייה לאקדמיה חיוניים וחשובים לחדשנות, התייעלות וקיימות, ומעודדים אתגרים והזדמנויות. אירועי ה-7 באוקטובר והמשבר החריף שפוקד את המדינה מאותה שבת שחורה מחייבים את התעשייה והאקדמיה לשלב זרועות ולהדק את הקשרים על מנת להתמודד עם המשבר ולצמוח ממנו. אתגרים ביטחוניים אלו דורשים פתרונות שנשענים על שילוב ידיים ועל נכונות של כולם לחלוק את הידע, הניסיון, הטכנולוגיות והלקחים.

ב-28.3 (יום חמישי), יתקיים כנס תעשייה-אקדמיה ה-13 של המכללה האקדמית להנדסה בראודה כרמיאל על שם נשיא המכללה השלישי, פרופ’ יוחנן ארזי ז”ל ויתמקד השנה בנושא "ביחד ממשבר לצמיחה". נושא הכנס נבחר על ידי המכללה מתוך מטרה לתרום לתעשייה ולצמיחת הכלכלה הישראלית ככלל ולגליל בפרט, לאור משבר השביעי באוקטובר. בכנס יינתן דגש לאתגרים ולהזדמנויות שיש לתעשייה ולאקדמיה בעת הזו, במטרה לחזק את הסימביוזה בין הצדדים ולייעל אותה באופן מיטבי.

בכנס ישתתפו אנשי תעשייה ואקדמיה בכירים מהארץ ומהעולם, שישתפו מניסיונם וידונו בנושאים שונים: החדשנות הטכנולוגית כמאפשר ומכפיל כוח, ההון האנושי כשחקן נשמה קריטי ונקודת מבט מקיימת כאופק ראייה מנהיגותי וכנדוניה למען הדורות הבאים. כמו כן, במהלך הכנס יתקיימו הרצאות במושבים מקבילים בנושאים מגוונים תוך התמקדות בטכנולוגיה ותרומתה להתמודדות במצב הנוכחי, במשאב האנושי וחשיבותו בתקומה מהמשבר ובמדיניות התעשייה בכל הקשור לקיימות בצל המגמות הלוקאליות והגלובאליות.

נשיא המכללה, פרופ’ אריה מהרשק: "בראודה המכללה האקדמית להנדסה, מממשת את חזון נשיאה השלישי, פרופ' יוחנן ארזי  ז"ל –  פועלת בשיתוף פעולה הדוק עם התעשייה הישראלית, ומקדמת חינוך הנדסי מהמובילים במדינה."

מתוך כנס תעשייה אקדמיה לשנת 2023 במכללה האקדמית להנדסה בראודה בכרמיאל | צילום: באדיבות המכללה

בין המשתתפים: פרופ' אריה מהרשק נשיא המכללה האקדמית להנדסה בראודה, שידבר על תרומתה של מכללת בראודה כמודל לאקוסיסטם המשלב מחקר יישומי כחלק אינטגראלי מתוכנית ההוראה ההנדסית בשילוב אורגני של התעשיה המקומית ; פרופ' יורם יובל מהמחלקה לנוירוביולוגיה באוניברסיטה העברית בירושלים, ישתף את התובנות הייחודיות שצבר מאז ה- 7.10 לגבי מצבה הנפשי של החברה הישראלית ועידוד החוסן שלה ; פרופ' דן לבנון ממכללת תל חי, יספר על הפיתוח הייחודי בחממת הצפון הפיתוח הפודטק של ישראל בגליל; ד"ר מלכה ניר מנהלת חטיבת ההנדסה בחברת ת.א.ת ישראל תדבר בכנס על אתגרים והזדמנויות בתעשייה הביטחונית בצל המלחמה; גלית פלצור מאוניברסיטת פוזנן לכלכלה וניהול בפולין תתייחס לקיימות כאסטרטגיה לניהול סיכונים בתאגידים; פרופ' גאנת'ר זליגר, מהאוניברסיטה הטכנית של ברלין יתייחס לשימוש במשאבים בינלאומיים לטובת התעשיה המקומית ; מירב גרוסמן, מנכ"ל המכון לייצור מתקדם תשתף בתובנות רוחביות מפעילות המכון מול מעל 340 ארגונים ; שגיא שויפלד, סמנכ"ל בחטיבת שרשרת האספקה בחברת תנובה ויו"ר בפורום הישראלי לניהול שרשרת האספקה יסביר על האתגרים וההזדמנויות בתעשיית המזון ; אתגר מרכוס מחברת KLA, יציג איך שימוש נכון בטכנולוגיית מציאות רבודה מסייעת לצלוח משברים ;  לילך ברוקס שלום, סמנכ"לית משאבי אנוש באלביט תספר על האתגרים בגיוס כוח אדם בתקופה הזו ; צביקה וינשוק וסיון יחיאל מהחממה I4valley בכרמיאל ידברו על קיימות ותעשייה ירוקה כיווני התפתחות וצרכים ועוד.

במסגרת האירוע יחולקו לסטודנטים המצטיינים פרסים ותעודות הערכה ע"ש פרופ' יוחנן ארזי ז"ל אשר ראה בחזונו את הייחודיות של המכללה כישות אקדמית הנדסית מובילה בשותפות עם התעשייה, מרכיב ייחודי זה מקבל תוקף נוסף במיוחד לאור המשבר הלאומי שבו האקדמיה יכולה להוות שחקן חיזוק ליציאה ממשבר.

אהבתם? שתפו!

תגיות

אולי גם יעניין אותך

שיתוף ברשתות החברתיות