fbpx
Nahariyya, IL
29°
Fair
14h15h16h17h18h
30°C
29°C
29°C
28°C
28°C

״רצים לזכרם״ של הנופלים

״רצים לזכרם״ - יום הזיכרון תשפ״ד 13.05.2024 שמארגן אמנון משולם מעכו מידי שנה. אירוע מרגש ועוצמתי בנהריה. רצים לזכרם של הנופלים ולזכרם של צפריר בר אור והשנה גם של מוטי בוטבול הי״ד. לכתבה המלאה המשיכו לקרוא...
״רצים לזכרם״ של הנופלים! | צילום: יניב לרנר

אירוע מרגש ועוצמתי בטיילת בנהריה התקיים ביום הזיכרון האחרון, בו רצים לזכרם של הנופלים ולזכרם של צפריר בר אור והשנה גם של מוטי בוטבול הי״ד.

״רצים לזכרם״ של הנופלים! | צילום: יניב לרנר

קצת על מוטי בוטובול ז״ל

מוטי ז״ל נולד ביום כ"ד בשבט תשל"ח (1.2.1978) במעלות.  למוטי שלוש אחיות – ריקי, סיגל וארנה, שני אחים – אלי ויאיר, וזוג הורים מעניקים ואוהבים.

מוטי גדל והתחנך במעלות ב-2.8.2006 גויס מוטי ב"צו שמונה" לשירות מילואים עקב מלחמת לבנון השנייה. בליל ה-5.8.2006 הועברה יחידתו מן המפקדה אל גבול הצפון למטרת חידוש הספקה וציוד. בהגיעם למקום היעד חיפשו מוטי וחבריו ליחידה מקום מוצל לנוח בו עד אשר תתקבל הפקודה להיכנס אל מעמקי הלבנון עם ההספקה והציוד. את המקום המוצל מצאו חברי היחידה תחת עץ בכניסה לבית העלמין שבקיבוץ כפר גלעדי. במקום זה, ביום י"ב באב תשס"ו (6.8.2006), מצא אותם טיל קטיושה אשר בפגיעה ישירה הפר באחת את השלווה, הצחוק, הטוהר והחוסן וגרם למותם של שנים-עשר מחיילי היחידה.

מוטי היה בן עשרים ושמונה בנופלו, הותיר אישה, בן, הורים, שני אחים ושלוש אחיות. לאחר נפילתו הועלה לדרגת רב-סמל. על קברו נחקקו המילים: "בעלי אבי בננו אחינו ויקירנו, אז יימלא שחוק פינו ולשוננו רינה".

״רצים לזכרם״ של הנופלים! | צילום: יניב לרנר

לזכרו של מוטי הוקם אתר אינטרנט בכתובת: www.motib.com

משפחתו של מוטי דואגת להנציח בכל אירוע ,קיים גם קבוצת כדור סל להנצחתו, מרוץ הלפיד מידי שנה,ריצות לזכרו, ימי זיכרון ועוד.

אהבתם? שתפו!

תגיות

אולי גם יעניין אותך

שיתוף ברשתות החברתיות