מנהל המרכז הרפואי לגליל, פרופ' מסעד ברהום: "אני קורא לאייש בביה"ח נקודת משטרה 24/7"

מנהל המרכז הרפואי לגליל, פרופ' מסעד ברהום: "אני קורא לאייש בביה"ח נקודת משטרה 24/7"

במרכז הרפואי לגליל בנהריה התקיימה היום (חמישי) עצרת עובדים בעקבות מקרה האלימות בביה"ח הדסה. במהלך היום התקיימה שביתה של הצוות הרפואי, שנקבעה ע"י ההסתדרות הרפואית בישראל.
הפגנה במרכז הרפואי לגליל | צילום: רוני אלברט

השביתה החלה שעות ספורות לאחר שהתרחש מקרה חמור במרכז הרפואי, במסגרתו עשרות בני משפחה ניסו לפרוץ בכוח לחדר ההלם, לאחר שהתבשרו על מות יקירם. בעקבות המקרה נפגעו שלושה מאבטחים באורח קל ונזקקו לקבלת טיפול רפואי.

בעצרת, בה השתתפו עשרות עובדות ועובדים, נישאו דברים ע"י מנהל המרכז הרפואי, פרופ' מסעד ברהום, מנהל ההסתדרות במרחב גליל מערבי, אשר שמואלי, יו"ר נעמת במרחב, עפרה אלקיים-כהן, יו"ר ועד עובדי מינהל ומשק בביה"ח, חגית חתן, ומ"מ יו"ר ועד אחים ואחיות, פארס עלי.

פרופ' ברהום: "אמש היינו עדים למקרה חמור ביותר, שבנס לא הסתיים בצורה קשה יותר. לצערי, זו המציאות הכמעט שבועית אצלנו. זה מה שקורה כאשר אלימות קשה ולא מרוסנת פוגשת רפיסות אכיפתית, הן משטרתית והן של מערכת המשפט, שרק מזמינה את האירוע הבא".

כמו כן הדגיש פרופ' ברהום: "אני קורא לאייש נקודת משטרה 24/7 בשטח המרכז הרפואי, מכיוון שנקודת המשטרה שיש לנו מאוישת חלקית ואין באפשרותה להתמודד עם פרצי אלימות כאלו. בנוסף, לא ייתכן שבתי המשפט ייתנו עונשים כה מגוחכים לתוקפים אלימים. לא ייתכן שאדם שתקף באגרופים את מנהל חדר המיון שלנו, יקבל ארבעה חודשי מאסר על תנאי. לא ייתכן שאדם שתקף מאבטחים שלנו בצורה קשה, יקבל קנס של 1,000 שקל והרחקה מביה"ח. ולא רק שהעונשים מגוחכים, אלא גם טחנות הצדק טוחנות לאט, ואותם תוקפים מקבלים את עונשיהם כעבור שנתיים ושלוש שנים".

הפגנה במרכז הרפואי לגליל | צילום: רוני אלברט

אהבתם? שתפו!

אולי גם יעניין אותך

שיתוף ברשתות החברתיות