יום ראשון , מרץ 24 2019
בית / עמקים / חדשות עמקים / תלמידים מהעמק סייעו לחקלאי שנפגע בפיגוע דריסה
התלמידים בשדות תל עדשים (צילום עצמי)
התלמידים בשדות תל עדשים (צילום עצמי)

תלמידים מהעמק סייעו לחקלאי שנפגע בפיגוע דריסה

קבוצת תלמידים מתוכנית מנהיגות של הסוכנות היהודית, הכוללת בה 21 נערים ונערות מכיתות י ממגדל העמק, נצרת עילית ועמק יזרעאל, יחד עם המדריכה עדי כהן, יצאה לתל עדשים ופגשה את עומר זיו, חקלאי מתל עדשים, שסובל במשך השנה האחרונה מטרור חקלאי, כאשר אירוע השיא היה כאשר יצא באחד הלילות לשדה וראה אנשים פוגעים לו בציוד ובשדה. הוא רץ לכיוונם בניסיון להציל את רכושו, הם דרסו אותו והשאירו אותו שרוע בשדה עם רגל שבורה. עומר חזר לעבודה לאחר שיקום ארוך של שלושה חודשים.

התלמידים בשדות תל עדשים (צילום עצמי)
התלמידים בשדות תל עדשים (צילום עצמי)

התלמידים פגשו מספר מתנדבים מהתכנית השומר החדש, המסייעים בשמירה על שדות חקלאים בכל המדינה, שהסבירו לנערים את משמעות התפקיד שלהם. לאחר מכן החלו התלמידים בעבודה בשדה של עומר זיו, שלמרות הפציעה הקשה שלו עבד איתם. "היה קשה מאוד ועזר לנו להבין את משמעות העבודה ועזר לנו להתגבש כקבוצה. בשעתיים, הצלחנו לסיים חלק ניכר מהעבודה", סיפרו התלמידים.

אחרי העבודה ישבו התלמידים עם עומר, שסיפר להם את סיפורו ובעיקר נתן לתלמידים לשאול שאלות.את היום סיימו עם פוייקה שהכינו ועם תחושת סיפוק גדולה.
"היום הזה נתן לכולנו הזדמנות לתרום ולעזור כפי יכולתנו, להיחשף למצב החקלאים בארץ ולעשות מעשה קטן בשביל לסייע. אנחנו מודים על ההזדמנות להכיר את עומר, לעבוד עם השומר החדש ולעזור, זאת הייתה חוויה מעשירה ומספקת", סיכם אחד התלמידים.

בדוק גם

דודי שבת צילום פרטי

כרמיאל: מה מתרחש בין העירייה והנהגת ההורים?

יו״ר מועצת ההורים, משה אלפנדרי: "העירייה מתעלמת מאיתנו. עיריית כרמיאל: "ההנהגה הנוכחית פועלת בניגוד לחוזר מנכ״ל"

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *