יום שבת , מרץ 23 2019
בית / עמקים / נצרת עילית / שושלת אזולאי ממשיכה להוציא כוכבי ספורט
דולב ואיתן אזולאי
"לעבוד עם קבוצת הנוער זו שליחות". דולב ואיתן אזולאי (צילום: יצחק סולומון)

שושלת אזולאי ממשיכה להוציא כוכבי ספורט

בשנות ה-70 וה- 80 שימש חיים אזולאי כיושב ראש הפועל נצרת עילית, והצעיד אותה לליגה הארצית, אז הליגה השנייה בכדורגל הישראלי. יש הטוענים כי זו הייתה התקופה הכי יפה בהיסטוריה של המועדון, למרות שבאמצע שנות ה- 2000 שיחקה הקבוצה בליגת העל. זו הייתה תקופה שעיר שלמה עמדה מאחורי הקבוצה, ואלפי אוהדים היו ממלאים את יציעי המגרש, שבאותם ימים נקרא על שם ג'ורג' מיני, הרבה לפני שארווין גרין שם מיליונים וזכה שהמגרש ייקרא על שמו.

חיים אזולאי הטביע את חותמו בכדורגל הנצרתי, ולימים שימש כמנכ"ל החברה לפיתוח נצרת עילית, עד לפרישתו לגמלאות לפני מספר שנים. בנו, איתן אזולאי, שיחק במשך תקופה קצרה בקבוצה הבוגרת, בתחילת שנות ה- 90 כאשר הקבוצה שיחקה בליגה א'.

"למדתי במכון וינגייט, הבנתי שכדורגלן גדול לא ייצא ממני, העדפתי לרכוש מקצוע, הפכתי להיות מורה לחינוך גופני", מסביר איתן אזולאי, המתגורר עם משפחתו במושב ציפורי

דולב ואיתן אזולאי
"לעבוד עם קבוצת הנוער זו שליחות". דולב ואיתן אזולאי (צילום: יצחק סולומון)

 אזולאי סגר מעגל והלך בדרכי אביו, ובשנתיים האחרונות הוא משמש כמנהל מחלקת הנוער של המועדון. "עובד גרינפלד קרא לי, אני רואה בעבודה שליחות", מסביר איתן את החלטתו להצטרף למערכת, "עובד ביקש ממני לעזור לו להרים את המחלקה. אמר שהוא רוצה להחזיר עטרה ליושנה וזקוק לעזרתי. הסכמתי לבוא ולעשות סדר במחלקה".

דיברת על שליחות. למה?

"כי הנוער תמיד היה בראש מעיני. אם היו קוראים לי לנהל את הקבוצה הבוגרת לא הייתי מסכים, זה לא בשבילי. כל החיים אני עוסק בעבודה עם נוער, זה תחום שאני מתמצא בו, אוהב אותו וזה התאים לי. מבחינתי זו זכות.

" אבא שלי עבד במועדון בהתנדבות ועכשיו גם אני.  גדלתי בקבוצה, חייתי ונשמתי אותה במשך שנים ארוכות, אם זה כאוהד, כשחקן וכבנו של היו"ר".

אם חשבתם שכאן מסתיימת שושלת אזולאי במועדון טעיתם. אחד מכוכבי קבוצת נערים ב' הוא דולב אזולאי, בן 15, תלמיד כיתה י' בבית הספר האזורי בנהלל. כפי שניחשתם, דולב הוא בנו של איתן אזולאי ונכדו של חיים אזולאי.

דולב החל את הקריירה שלו בקבוצה המשותפת של נצרת עילית ומכבי חיפה בנהלל. כששני המועדונים נפרדו, העדיף להמשיך לשחק בנהלל. לפני שנתיים חזר הביתה להפועל נצרת עילית. דולב משחק בתפקיד קשר אחורי והוא קפטן הקבוצה. "הוא בחור מוכשר, יש לו רצון עז להצליח, אין לנו ספק שהוא יגיע רחוק", אומרים במחלקה.

הסיפור המלא יתפרסם ביום שישי במדור הספורט של ידיעות הגליל

 

בדוק גם

פרדי שמילוביץ (צילום עצמי)

"המעבר ממגרש מע"צ לאצטדיון גורג' מיני היה כמו לשחק בוומבלי"

"הייתה תקופה מופלאה. נצרת עילית הייתה בחיתוליה, הרגשנו שליחות", אומר כדורגלן העבר של הפועל נצרת עילית, פרדי שמילוביץ, שיקבל תעודת הוקרה מראש העיר רונן פלוט, בשני הקרוב במהלך המשחק נגד מרמורק

תגובה אחת

  1. גילה מקדונלד שגיא

    דוד חיים ומשפחתו תמיד היו אלופים ותמיד יהיו. כל אהבתי והערצי לכם. גילה מקדונלד שגיא

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *