יום שבת , אפריל 20 2019
בית / עמקים / חדשות עמקים / ברדה מבקש חוות דעת מתושבים בנושא נמל תעופה בעמק
מטוס אילוסטרציה
אילוסטרציה: פנתרמידה

ברדה מבקש חוות דעת מתושבים בנושא נמל תעופה בעמק

מטוס אילוסטרציה
אילוסטרציה: פנתרמידה

ראש עיריית מגדל העמק, אלי ברדה, פנה לתושבי עירו ולתושבי העמק וביקש לשמוע את חוות דעתם בנושא הקמת נמל תעופה בינלאומי ברמת דוד. בעקבות ההתנגדות שקמה ביישובי העמק, נפגש ברדה עם שר התחבורה ישראל כץ, והשניים קבעו ישיבת עבודה בנושא אחרי חגים. ״דעתכם חשובה לי״, אומר ברדה המשמש כיושב ראש מועצת הרשות לפיתוח הגליל.

המתמודדת לראשות עיריית מגדל העמק בבחירות האחרונות, עופרה פינקלשטיין בוסקילה, מתנועת יש עתיד: ״אני מתנגדת כי זו תהיה פגיעה באיכות חיי תושבי העמק, איכשהו נולדנו אל תוך מציאות קיימת עם בסיס רמת דוד מתחת לאף. מתעוררים בכל בוקר עם האזעקות ורעש המטוסים. לעבור לחיים עם טיסות אזרחיות זו פגיעה קשה באיכות החיים שלנו. הרעש הבלתי נסבל, ענף החקלאות יפגע מכך, פגיעה באיכות הסביבה, העמק ברובו מהווה ריאה ירוקה שכל כך חבל להפר את האיזון הקיים״.

חבר מועצת העיר מגדל העמק, יקי בן חיים, אומר: ״אני מבין את היתרונות בפיתוח האזור, יחד עם זאת יהיה כאן רעש נוראי, העמק הוא מקום שקט הידוע באיכות החיים שלו. שדה תעופה בינלאומי יפגע בריאות הירוקות של העמק, יסללו כבישים חדשים על השדות הירוקים הקיימים, הרעש וההמולה יחדרו לאחד המקומות השקטים והשלווים בארץ ולא לשם כך אנשים בנו את ביתם בעמק״.

 

בדוק גם

הושגה שליטה באירוע. הכבאים בפעולה (צילום כבאות והצלה)

שריפה בלול תרנגולים, נגרם נזק כבד למקום

למקום הוזנקו 3 צוותי כיבוי, בפיקוד מפקד המשמרת להב בוריס אייזנברג, הצוותים פעלו לכיבוי הנסורת. במהלך השרפה נפגעו אפרוחים רבים בני יום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *