יום שלישי , מרץ 19 2019
בית / עמקים / חדשות עמקים / אישום: תושבי נצרת סייעו לחזבאללה
הנאשמים מכפר רג'ר ונצרת
כך פעל ציר הברחה. הנאשמים מכפר רג'ר ונצרת. (באדיבות משטרת ישראל)

אישום: תושבי נצרת סייעו לחזבאללה

פרקליטות מחוז הצפון , באמצעות עו"ד עידית עמיר לוינשטיין , עו"ד גיל דביר ועו"ד עמוס דניאלי , הגישה  היום (ד')  לפני זמן קצר לבית המשפט המחוזי בנצרת כתב אישום ובקשת מעצר עד תום ההליכים נגד שמונה נאשמים מנצרת ומכפר עג'ר בגין עבירות של בטחון סמים ונשק .

הנאשמים  יצרו קשרים עם סוחרי סמים המשויכים לארגון חיזבאללה בלבנון וניהלו רשת מסועפת להברחת סמים מעבר לגבול הלבנוני אל תוך ישראל . במסגרת אחת ההברחות נשוא כתב האישום הוחדרו לתחומי מדינת ישראל 20 ק"ג חומר נפץ מסוג RDX, וכן חלקים ממערכת הפעלה לחומר הנפץ. חלק מהנאשמים ביצעו בנוסף עבירות שונות בנשק, ובכלל זה נשק אוטומטי צה"לי גנוב.

לנאשמים מיוחסים עבירות של סיוע לאויב במלחמה, מגע עם סוכן חוץ, נסיון לייבוא סם מסוכן, נסיון לסחר בסם מסוכן, נסיון להחזקת סם מסוכן שלא לצריכה עצמית, סיוע לסחר בסם מסוכן , החזקת סם מסוכן שלא לצריכה עצמית, קשירת קשר לביצוע פשע, הסתייעות ברכב לביצוע פשע וכן החזקה, רכישה והחזקת נשק, נשיאה והובלה של נשק (מטעני חבלה) וכן ירי באזור מגורים .

הנאשמים מכפר רג'ר ונצרת
כך פעל ציר הברחה. הנאשמים מכפר רג'ר ונצרת. (באדיבות משטרת ישראל)

בחקירה נחשפו שתי חוליות מרכזיות

 היחידה המרכזית של מחוז צפון והשב"כ  הם שחשפו  את החוליה שעסקה בהברחת אמצעי לחימה ומטענים מלבנון לישראל, לצורך ביצוע פיגועים. לפי החשד, חברי החוליה הבריחו לבנות חבלה עם מנגנוני השהיה מוכנים להפעלה.

בשנה האחרונה פועל ארגון חיזבאללה עם מוטיבציה גבוהה לביצוע פעולות טרור כנגד גורמים ישראליים ויהודיים, כולל איסוף מודיעין במטרה לבצע פיגוע בסדר גודל משמעותי. במסגרת מאמצי הארגון הוברח מטען גדול של חומר נפץ, כולל מערכות הפעלה. המטען הגיע באריזות נפרדות, אשר ניתן לפצל אותן למטענים רבים רבי הרס. על מנת להוציא לפועל את התוכניות פעלו במקביל, ביחד ולחוד, שתי חוליות מרכזיות. הברחת המטענים התבצעה מלבנון לחלקו הלבנוני של הכפר רג'ר, משם לחלקו הישראלי של הכפר ומרג'ר לנצרת (חוליית נצרת(.

המידע הראשוני על ההברחה התקבל אצל רכז המודיעין של יחידת הגבולות במחוז צפון. מידע זה הועבר מיידית לשב"כ, אשר החל בחקירה משותפת ומאומצת ביחד עם היחידה המרכזית של מחוז צפון, כשהמטרה – סיכול הפיגועים בישראל וחשיפת חוליית הטרור בארץ.

בחקירה נחשפו, כאמור, שתי חוליות מרכזיות. תפקידה של החוליה הראשונה – החדרת אמצעי לחימה מלבנון לישראל באמצעות פעילים לבנונים לשטחי רג'ר וגבול הלבנון, והעברתם לשטחי ישראל. תפקידה של החוליה השנייה – קבלת המטענים, הסלקתם והעברתם למפגעים.

במהלך החקירה נתפסו 24 מטעני חבלה הכוללים מערכות הפעלה משוכללות, מקלע מסוג 'מאג' ורובה מסוג 6 M-1שנגנבו מצה"ל. בדיקת המטענים, שנערכה על ידי חבלני המשטרה, העלתה כי חלקם היו מוכנים להפעלה מיידית. המטענים הורכבו באופן מקצועי ביותר.

במסגרת החקירה נעצרו 13 חשודים בגילאי 30 עד 40. שישה מהם מהכפר רג'ר (בהם קטין בן 17), שישה מנצרת ואחד מרמלה.  שלושה מהעצורים שוחררו ועשרה נשארו במעצר.

מפקד המחוז הצפוני, ניצב רוני עטיה התייחס לפרשה ואמר: "חשיפת החוליה סיכלה פיגועים קשים. לצד הלוחמה בפשיעה הקלאסית, פועלות יחידות המחוז הצפוני ומשטרת ישראל ללא לאות במטרה לשמור על ביטחונם של התושבים. ברצוני לשבח את שירות הביטחון הכללי והיחידה המרכזית של מחוז צפון על ההצלחה בחשיפת החוליה, סיכול פיגועים והיכולת לתרגם מודיעין לעבודה מבצעית יעילה ואפקטיבית".

בדוק גם

ד"ר עידו זליקוביץ

"לא חיזבאללה ולא דאעש מהווים איום קיומי על מדינת ישראל"

את צפירת ההרגעה הזו משמיע ד"ר עידו זליקוביץ מהמרכז לחקר איראן והמפרץ הפרסי והחוג להיסטוריה של המזרח התיכון באוניברסיטת חיפה. מנהרות בצפון? כנראה שיש, אבל זה לא משהו שאנחנו לא מסוגלים להתמודד איתו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *