יום חמישי , אפריל 25 2019
בית / שרון / חדרה / שדרת הכוכבים הגיעה לרחוב הנשיא
סלוגן אלימות יצאה מהקבוצה

שדרת הכוכבים הגיעה לרחוב הנשיא

רחוב הנשיא קושט בכתובות גרפיטי וסלוגנים המעודדים התנהגות פרו חברתית, כחלק מפרויקט "שדרת הכוכבים" שמובילה תכנית "עיר ללא אלימות" בחדרה.

התכנית הלאומית "עיר ללא אלימות" נבחרה לשמש תוכנית הדגל של ממשלת ישראל ושל המשרד לביטחון הפנים בתחום ההתמודדות עם התנהגות אנטי-חברתית, אלימות, עבריינות ופשיעה. התוכנית הינה מערכתית, רב-תחומית, אשר מופעלת בשותפות בין כל הארגונים והמנגנונים הפועלים בעיר בתחומי חינוך, אכיפה, רווחה, פנאי ועוד.

סלוגן להרים יד לשלום
צילום: דוברות

מיזם כתובות הגרפיטי יצא לדרך בעקבות קול קורא שהפיצה התוכנית בבתי ספר בעיר, והזמין את התלמידים להציע סלוגן מקורי עם מסר המעודד התנהגות פרו חברתית.

לדברי מנהלת תוכנית "עיר ללא אלימות" בחדרה, דבורה עמר, צוות היגוי בחר 20 סלוגנים של תלמידים, ובימים אלה הם נכתבים לאורך רחוב הנשיא (כ-4 ק"מ) בהשתתפות התלמידים, ובליווי אמן גרפיטי.

סלוגן אלימות יצאה מהקבוצה
צילום: דוברות

בין הסלוגנים שחיברו התלמידים ונבחרו על-ידי ועדת ההיגוי: ואהבת לחברך כמוך, אלימות לא בפייס שלי, אלימות יצאה מהקבוצה, להרים יד… לשלום, לחבק את האחר נותן יותר, אם נפתח את הלב נקבל עולם אוהב, חישבו בהיגיון, אלימות אינה פתרון, עצור וזכור, אלימות לא תעזור, הבלגה וסבלנות=אפס אלימות, אל תיתן יד לאלימות, הושט יד לידידות, מכות לא פותרות דבר, מילים כן, תלבשו חיוך זה מתאים לכל, אני, אתה ואת בשביל הזולת, מודעות עצמית אחריות חברתית, אומרים כן לקהילה טובה יותר, חדרה היא שלנו ובשבילנו, תגובה אלימה זו לא חוכמה, וסלוגנים נוספים.

כאמור, בימים האחרונים החלה מלאכת האיור של הסלוגנים לאורך הרחוב, מה שגרם לסקרנות ברחוב החדרתי ולתגובות אוהדות של ציבור התושבים.

 

בדוק גם

על כוס מילקשייק (סינואני וישראל פרץ (צילום עצמ

היא עוד תשוב

משי סינואני, הרלש"ית הכל יכולה של ראש העיר נצרת עילית לשעבר, שמעון גפסו, צפויה לקבל מינוי בכיר אצל חבר הכנסת הטרי והשר לעתיד, ניר ברקת. סתם שתדעו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *