יום רביעי , מרץ 20 2019
בית / הד הקריות / קרית אתא: יתוגבר מערך השוטרים והפקחים של השיטור העירוני
תנ"צ קובי קרני ויעקב פרץ. צילום: רפי עשור
תנ"צ קובי קרני ויעקב פרץ. צילום: רפי עשור

קרית אתא: יתוגבר מערך השוטרים והפקחים של השיטור העירוני

השבוע התקיימה פגישת עבודה בנושא מודל השיטור העירוני בקרית אתא, שבה השתתפו ראש העירייה יעקב פרץ, מפקד תחנת זבולון, תנ"צ קובי קרני, קצין השיטור הקהילתי קובי מרקוביץ, מפקד נקודת השיטור בקרית אתא היוצא פקד הדר צור והמפקד הנכנס ליאור חן.

פרויקט השיטור העירוני הינו מערך אכיפה עירוני מוגבר הכולל כוח משולב של כוחות שיטור ופיקוח עירוני שמטרתו להרתיע, למנוע ולאכוף עבירות בתחומי איכות החיים, אלימות והתנהגות אנטי-חברתית. קריית אתא היתה בין הרשויות הראשונות שהקימה לפני כ- 10 שנים מודל שיטור עירוני משולב .

תנ"צ קובי קרני ויעקב פרץ. צילום: רפי עשור
תנ"צ קובי קרני ויעקב פרץ. צילום: רפי עשור

השינוי הצפוי במודל החדש הינו תגבור הכוחות ל- 12 פקחים ועוד 12 שוטרים הפועלים במשותף. לאחרונה גייסה עיריית קרית אתא פקחים חדשים אשר עוברים בימים אלה אימונים והדרכות לקראת הפעלת המודל בעיר.

במקביל נבנית תכנית עבודה מסודרת תוך בחינה יומית, שבועית וחודשית של העבירות במטרה לתת מענה מקיף ויסודי הכולל בין היתר גם מודל חינוכי של פעולות הסברה ומנע. הדגש יושם על אכיפת חנייה , אכיפה של חוקי העזר העירוניים, טיפול בעבירות אלימות ואיכות חיים באופן מוגבר ויסודי.

ראש עיריית קרית אתא יעקב פרץ: "עיריית קרית אתא משקיעה את מירב המשאבים בנושא הביטחון האישי של כל תושב. כעיר הגדולה בקריות ישנה חשיבות להפעלת מודל שיטור עירוני מחודש וחזק שיהווה גורם משפיע הן בפן האכיפה והן בפן המניעה. מדובר בתהליך המשלב את כל מחלקות העירייה באופן מקיף ,מתואם ובשותפות רחבה ככל שניתן, לצורך הגברת הביטחון האישי, צמצום אירועי האלימות ויצירת שיפור ניכר באיכות החיים".

בדוק גם

מעבר חצייה אילוסטרציה

מבצע הסברה בנושא בטיחות בדרכים לתושבי קרית אתא

במהלך חג פסח יערך מבצע הסברה בשיתוף עם הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים. המבצע יערך ב-4 …

תגובה אחת

  1. Adina hirschl

    שלום, אני תושבת לשעבר של קרית אתא. משפחתי היתה אחת מרבות שבאו משער עליה למעברה של קרית אתא. אני זוכרת שחיכינו בישיבה על המזוודות כדי שהפועלים ישלימו את התקנת הגג על הצריף בו התגוררנו שש שנים. הייתי מאד מבקשת אם אפשר לקבל מדי פעם עדכונים על העיר. הורי ואחותי קבורים בבתי עלמין בקרית אתא. אני מתגוררת בניו רושל, עיר צפונית לניו יורק. תודה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *