יום שלישי , פברואר 19 2019
בית / בחירות מקומיות 2018 / קרב גדול במעלות תרשיחא: הרשימה המאוחדת הודיעה על תמיכה בארקדי פומרנץ
ארקדי פומרנץ (צילום: עצמי)
ארקדי פומרנץ (צילום: עצמי)

קרב גדול במעלות תרשיחא: הרשימה המאוחדת הודיעה על תמיכה בארקדי פומרנץ

ראש עיריית מעלות תרשיחא שלמה בוחבוט חטף מכה רצינית. אחרי 42 שנה בשלטון הוא לא עבר את 30 אחוז מהמצביעים. תרשיחא העדיפה את פומרנץ שניצח במרבית הקלפיות. ביום שלישי הבא (13.11) ייערך סיבוב שני בעיר בין בוחבוט לפומרנץ ועוד לא נאמרה המילה האחרונה.

הבוקר (ראשון) הודיע חבר המועצה נחלי טנוס יו"ר הרשימה המאוחדת שזכה בשני מנדטים על תמיכה בפומרנץ בסיבוב השני. מנגד סיעת ש"ס בעיר הודיעה על תמיכה בבוחבוט.  במקביל רחשו שמועות כי בוחבוט חש ברע לאחר הבחירות. בסרטון שצילמו בני משפחתו  בסוף השבוע הגיב בוחבוט לראשונה מאז מערכת הבחירות ואמר: "אני מרגיש מצוין כפי הרגשתי 42 שנה ואני מודה לכל מי שהצביעו לי. כולם מחכים למוצע פי, אם אני מתמודד אך תזכרו יש לי מחויבות לעיר. אני בניתי עיר אם כל הכבוד לזה שמתמודד היום שאין לו כלום לעיר. אבל מותר לי להתייעץ, ובעזרת השם נצא בהצהרה כשתתקבל החלטה, ואני מאמין שהתושבים יאהבו אותה".

כמו כן יש הערכות שאולי בוחבוט שוקל לפרוש מהמרוץ. אם זה יקרה, תושבי מעלות תרשיחא יצביעו בבחירות אמון לפומרנץ, במידה ולא יהיה רוב מכריע של הקולות תמנה מועצת העיר ראש עירייה זמני. אך הסיכוי שזה יקרה הוא קלוש מהיסוד. תושבים אמרו השבוע כי "הממלכה של בוחבוט התפרקה".

ארקדי פומרנץ (צילום: עצמי)
ארקדי פומרנץ (צילום: עצמי)

66 אחוזי הצבעה נרשמו בקרב המצביעים בבחירות ביום שלישי שעבר במעלות -תרשיחא: פומרנץ זכה ב-33 אחוז מקולות הבוחרים, בוחבוט: 30 אחוז, מוטי בן דוד: 16 אחוז, יוסי ברדא: 21 אחוז. במעלות נספרו 12257 קולות כשרים. פומרנץ ניצח ב-1400 קולות בקלפיות בתרשיחא.

המטרה שעמדה לנגד עיניו של פומרנץ היא לא לחזור על טעויות בחירות 2013 בהן הפסיד ב-271 קולות בלבד ונספרו מעל 900 קולות פסולים. לכן עבד בשיטת התעמולה השקטה, כמעט ולא נתלו שלטים על בתי תושבים וזאת כדי לא לסמן אנשים ולהפעיל עליהם לחצים. היעדרות פומבית לכאורה של פומרנץ מהשטח היוותה אחיזת עיניים למועמדים אחרים ובעיקר לבוחבוט שנרדם בשמירה.
חגי וינברג מספר שלוש ברשימתו של פומרנץ: "אנחנו יותר חזקים מתמיד, הבוחרים הוכיחו כי הם רוצים להחליף שלטון. עצם העובדה שרצו שלושה מועמדים מול בוחבוט גרמה להחלשתו. זה ממש קרב דוד וגוליית- להילחם באימפריה ובמנגנון ענק של בוחבוט לאורך השנים".

פומרנץ: "עשינו כבר 80 אחוז היסטוריה בעיר. כולי הוקרת תודה לפעילים והתושבים, אחרי עבודת שטח קשה וממוקדת אני אסגור מעגל בקרוב. אני מאמין שבוחבוט יקבל תבוסה גדולה".

טנוס הוסיף: "זה שלב מכריע לתושבי מעלות תרשיחא. התושבים צריכים לצאת שבוע הבא להצביע, כולם חייבים לתמוך בארקדי אנחנו הרשימה המאוחדת תומכים למהפך".

קארן ושלמה בוחבוט מצביעים ביום הבחירות (צילום: יח"צ)
קארן ושלמה בוחבוט מצביעים ביום הבחירות (צילום: יח"צ)

לסרי לא עבר את אחוז החסימה

האם סרטון התמיכה של ראש הממשלה בנימין נתניהו  ביוסי ברדא הביא למפלתו של סגן ראש העירייה בתואר ליאור לסרי שהתמודד על מועצת העיר מטעם הליכוד? לסרי הוא יו"ר סניף הליכוד במעלות, מוביל רשימת מח"ל למועצת העיר  ולראשונה, לא עבר את אחוז החסימה. ברדא לעומת זאת קיבל שני סרטוני תמיכה מנתניהו המקורב לחברת המועצה היוצאת טובה מעוז.

אחרי יותר מ-18 שנה לסרי לא יכהן כחבר מועצת עיר, לא יהיה חבר מועצה כשאחוז החסימה למנדט עומד על 750 קולות. גם הבית היהודי בראשות מיקי אטיאס ויש עתיד בראשות שלומית פריבר לא עברו את אחוז החסימה.

סיעתו של פומרנץ גרפה 2 מנדטים, שמעון בן נעים: 2 מנדטים, מת"ש של בוחבוט: 2 מנדטים, ברדא:1, בן דוד: 1, ארבעה מנדטים לסיעות במגזר הערבי:  הרשימה המאוחדת של נחלי טנוס: 2 מנדטים, כמאל עודה: 1 ואיימן שנאתי: 1.

לסרי כתב בעמוד הפסייבוק: "תושבים וחברים יקרים, מלאתי את תפקידי כסגן ראש העיר ללא שכר מתוך תחושת אהבה ושליחות ציבורית. אני מודה למאות התומכים שהאמינו בי ולפעילים וחברי הרשימה שהפכו לחלק מהמשפחה שלי .
תודה גדולה לרעייתי קרן ולילדים שתמכו והתייצבו לצידי לאורך כל הדרך".
בעניין אחר, ב-13 לנובמבר ייערך  גם סיבוב שני בכפר ורדים בין המועמדים עופר כהן לאייל שמואלי. חמישה מועמדים ניסו את מזלם בכפר ורדים לאחר פרישתו של ראש המועצה סיון יחיאלי. כהן קיבל 640 קולות, ושמואלי 633 קולות. עופר חלה: 527 קולות, יורם אילון: 390 קולות, קרן אדיב 272 קולות.

בדוק גם

שווה לקנות כרטיס. קארים פריי | צילום: אדריאן הרבשטיין

מכבי חיפה: תאווה לעיניים

איזה כדורגל נפלא מציגה מכבי חיפה בחודשים האחרונים. הרכש הטורקי החדש קארים פריי פשוט תאווה …

תגובה אחת

  1. התוצאות בכפר ורדים לא נכונות בכתבה
    לאחר ספירת החיילים
    שמואלי בראש וכהן שני נא בצעו עדכון

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *