יום שישי , אפריל 26 2019
בית / הד הקריות / קו שיט חדש: חיפה-עכו-חיפה המחיר: 30 שקלים לכיוון
חנוכת קו ההפלגה חיפה-עכו. צילום: דורון גולן
חנוכת קו ההפלגה חיפה-עכו. צילום: דורון גולן

קו שיט חדש: חיפה-עכו-חיפה המחיר: 30 שקלים לכיוון

לאחר שנים ארוכות של תיכנונים נחנך ביום שני השבוע קו השיט חיפה-עכו-חיפה, לאחר שמשרד התיירות לקח עליו את הפרויקט וקידם אותו. על פי הערכות משרד התיירות, ימשוך אליו קו השיט החדש עשרות אלפי תיירים מדי שנה.

חנוכת קו ההפלגה חיפה-עכו. צילום: דורון גולן
חנוכת קו ההפלגה חיפה-עכו. צילום: דורון גולן

קו השיט הזה הוא למעשה קו השיט היחיד שיש היום בין שתי ערים בישראל ואורכו בקו ימי כ-11 קילומטרים. מטרתו של הקו היא \ליצור אטרקציה בצפון, שתיצור עוגן תיירותי שגם יחבר בין עכו לחיפה. בחיפה יש כיום כ־1,400 חדרי מלון, ועוד כ־600 נמצאים בבנייה. המתכננים מאמינים כי תיירים שיגיעו לחיפה יוכלו להמשיך לתייר באמצעות שיט לעכו העתיקה.

בטקס חנוכת הקו אמר ראש עיריית חיפה,יונה יהב, כי מבחינתו מדובר בחלום שהתגשם שכן הוא רצה ליצור קו שיט כזה מיומו הראשון בכהונת ראש העירייה. יהב אמר כי במהלך השנים שוחח רבות עם ראש עיריית עכו, שמעון לנקרי, בכדי לקדם את הרעיון, אולם רק כשהגיע הדבר אל שר התיירות הנוכחי, יריב לוי, יצא הפרויקט לפועל.

שר התיירות יריב לוין חונך את קו ההפלגה חיפה-עכו. צילום: דורון גולן
שר התיירות יריב לוין חונך את קו ההפלגה חיפה-עכו. צילום: דורון גולן

"מדובר בפרויקט מורכב וראשון מסוגו בארץ, שנקבע על ידיי כיעד מרכזי בפיתוח תשתיות התיירות בצפון", אמר שר התיירות "הקו יהווה אטרקציה תיירותית לכולם במחיר אחיד וקבוע ויסייע מאוד בקידום התיירות לחיפה ולעכו". משרד התיירות השקיע 11 מיליון שקלים בשידרוג התשתיות בנמלי חיפה ועכו ואילו עיריית חיפה ועיריית עכו יסייעו בשיווקו.

קו השיט יפעל בשעות קבועות כל ימות השבוע ובחגים יוכפלו ההפלגות. הספינה יכולה לשאת 200 נוסעים וזמן ההפלגה הינו כ-45 דקות. הספינה תשוט לאורך קו החוף ותחלוף על פני נופי הכרמל והעיר התחתית בחיפה, עד לעגינה בנמל הדייגים במרינה של עכו.

 

בדוק גם

מפגש. מלול וברנר (צילום עצמי)

סלפי למזכרת

עורך הדין אלי מלול מעפולה, שמח לפגוש השבוע חבר וותיק, העיתונאי בדימוס דני ברנר. זה נגמר בסלפי למזכרת.

תגובה אחת

  1. פשוט מדהים עשינו חיפה עכו בבוקר היינו באולמות האבירים חמאם ומנהרת הטמפלרים והילדים נהנו ובסוף הפלגנו חזרה לחיפה היה מעולה!!!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *