יום שלישי , אפריל 23 2019
בית / הד הקריות / סינטי לקח, סולליך נתן
איש המשחק. סינטי סולליך | צילום: אדריאן הרבשטיין
איש המשחק. סינטי סולליך | צילום: אדריאן הרבשטיין

סינטי לקח, סולליך נתן

סינטי סולליך עשה הכל במשחק של מכבי חיפה בטדי מול בית"ר ירושלים, הוא "בישל" שער לבית"ר ומיד אחר כך בישל שער ענק למכבי, שקבע שוויון מוצדק. ניצחון ביום ראשון על חדרה יבטיח כמעט סופית מקום בפלייאוף העליון

מכבי חיפה יצאה לטדי כשהיא עם פער ביטחון של ארבע נקודות מהמקום השביעי, כך שבכל מקרה היא תהיה חזק מאוד בתמונת הפלייאוף העליון. בית"ר ירושלים עלתה למשחק הבית שלה כשהיא מרוחקת חמש נקודות מהמקום השישי וחייבת לנצח כדי להשאיר לעצמה סיכוי לפליאוף העליון. ההיגיון אומר שהמשחק היה יותר חשוב לבית"ר ובית"ר תבוא כדי לנצח. אבל לא תמיד מה שהגיוני הוא מה שקורה בפועל. ניר קלינגר זכר מה קרה במשחק הקודם בין שתי הקבוצות והחליט שוב לתת למכבי חיפה לצאת קדימה, כדי לתפוס אותה לא מוכנה בהתקפות מעבר. אבל מכבי חיפה של מרקו בלבול היא לא אותה קבוצה חלשת אופי ונרפית, כמו מכבי חיפה של ההולנדים ועד הדקה ה-39 ראינו אך ורק קבוצה אחת בירוק שניסתה לשחק כדורגל, כשעשר דקות ראשונות בית"ר כמעט ולא ניסתה בכלל לעבור את מרכז המגרש. לא שמכבי הגיעה להמון מצבים, אבל המצבים הספורים שהיו במשחק היו לכיוון השער של בית"ר. יכול להיות שקלינגר תכנן להגיע בשלום לסביבות הדקה ה-60 ואז לעשות חילופים התקפיים, אבל אז הגיעה ההרחקה הלא מוצדקת לחלוטין של מנדז'ק ושינתה את המשחק.

מה עם אחידות, ליאני?

ג'ורג' מנדז'ק רץ אחרי בניון, נתקל בו בטעות, בניון נפל וליאני הוציא לקמרוני של מכבי את הצהוב השני. לא רק שהאדום הזה היה נמהר ולחלוטין לא היה מוצדק, אלא שבדקה ה-14 טל בן חיים תפס את מוחמד עוואד בדרך לשער וקיבל רק אזהרה, מה שהפך כמה דקות אחר כך את העבירה הנוספת של הבלם הוותיק רק לצהוב ולא לצהוב שני. מדוע עבירה במתכוון מאחורה בדרך לשער לא שווה צהוב, והתקלות ברגליים, כשברור לחלוטין שלא הייתה כוונה להפיל את המתקיף, כן מצדיקה צהוב? לליאני הפתרונים. למען ההוגנות, צריך לציין שבמחצית השנייה ליאני יכל לשרוק לפנדל בעקבות עבירה שמאבוקה ביצע על שיימן בתוך הרחבה, אבל עוד הרבה לפני, ברגע שמכבי נאלצה לשחק מעל 50 דקות עם שחקן פחות, היה כבר ברור שנקודה תהיה תוצאה טובה למרקו בלבול והשחקנים שלו.

הכל התהפך במחצית השנייה

למזלה של מכבי היא הצליחה להשוות דקה אחרי השער שחטפה וכך בלבול יכל לעשות חילוף טקטי במחצית השנייה ולעבור ל-4:4:1 כשפלקושצ'נקו נכנס למרכז המגרש ועוואד עבר לאגף, אבל למעשה החילוף שעזר למכבי היה דווקא חילוף התקפי כביכול של קלינגר, שהכניס את עידן ורד במקום אופיר קריאף. בית"ר עברה לשחק עם ארבעה קשרים התקפיים מאחורי חלוץ, כשרק מיקי סירושטיין נשאר במרכז כקשר אחורי. כעקרון, אפשר להבין מה קלינגר ניסה לעשות, הרי היה ברור שמכבי תלך אחורה ולא תנסה לצאת בכלל, אבל בפועל ורד הצטרף לבוזגלו, פלומן ובניון וכולם שחקנים שהכח שלהם הוא קרוב לרחבה ופחות בהנעת כדור מסודרת במרכז המגרש. סירושטיין, שנשאר לבד במרכז והיה אמור לנהל את המשחק של בית"ר, הוא לא שחקן שמתאים לנהל משחק מול צפיפות, והוא איבד לא מעט כדורים וחוץ מהגבהה אחת של בוזגלו שהפכה למצב, בית"ר בכלל לא הגיעה למצבים מול עשרה שחקנים. בסופו של דבר מכבי מסיימת עם נקודה ויכולה בהחלט להיות מרוצה לאור השתלשלות העניינים, כשאת הנצחון הבא שיקרב אותה מאוד לפליאוף העליון היא תנסה להשיג מול הפועל חדרה ביום ראשון.

הגיע הזמן לשועה

האדום של מנדז'ק גרם לבלבול לשנות את תוכנית המשחק שלו ויכול מאוד להיות שבמצב של 11 שחקנים היינו רואים את ירדן שועה נכנס לרבע שעה ואולי קצת יותר גם בטדי, אבל בהנחה והוא כבר בריא לחלוטין, חדרה היא יריבה מצוינת כדי לנסות בהתקפה את הצמד שועה-עוואד ביחד. אין כאן כוונה לזלזל בחדרה, שעשתה עד עכשיו עונה נפלאה, אבל אין שום ספק שחדרה כבר עשתה את שלה ומשחקת להנאתה. היא לא תרד, היא לא תגיע לאירופה ואמנם היא מסוכנת ויכולה להפתיע, אבל בבית מכבי חייבת לנצח. רוקאביצה אמנם מבקיע פה ושם, אבל שועה הרבה יותר מתאים לסגנון שמכבי משחקת, והוא שחקן הרבה יותר מוכשר והגיע הזמן שהוא יקבל הזדמנות להראות מדוע מכבי הביאה אותו בכסף גדול.

בדוק גם

ליגל רז. צילום: סטודיו מאיסה

מלכת הרשת

אם אתם לא מכירים את ליגל רז כנראה שנולדתם לפני שנכנסנו למאה ה-21, כי הבחורה ממושב אליכין היא יוטיוברית תוססת שמעלה לערוץ שלה, QUEENLIGI, סיפורים אישיים מחייה הפרטיים שזוכים למאות אלפי צפיות. הכירו תופעת רשת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *