יום שלישי , פברואר 19 2019
בית / גליל מערבי / חדשות גליל מערבי / סוכל פיגוע בחסות חיזבאללה באזור הצפון
(צילום: פנתרמדיה)
(צילום: פנתרמדיה)

סוכל פיגוע בחסות חיזבאללה באזור הצפון

משטרת ישראל ושירות הביטחון הכללי  סיכלו פיגוע טרור בצפון הארץ לאחר  שחשפו תשתית ששימשה כנתיב הברחה של סמים ואמצעי לחימה מגבול לבנון לשטח מדינת ישראל.
 תחילתה של החקירה בסוף חודש יולי לאחר שחקלאי מצא בשטח פתוח למרעה בצדו המערבי של כביש 90 סמוך לעיר מטולה תיק ובו 2 מטעני חבלה.  בדיקת מטעני החבלה ע"י חבלני המשטרה ושירות הביטחון הכללי  העלתה כי מקורם של המטענים הוא מעבר לגבול ומצביעים על מעורבות של חיזבאלה בהחדרתם לתחומי המדינה.
חקירה מאומצת של משטרת ישראל ושירות הביטחון הכללי  חשפה כי המטענים הוברחו משטח לבנון לתחומי שטח מדינת ישראל  ע"י מספר חשודים בני משפחה מהכפר עג'ר אשר הסתייעו בבן משפחה נוסף ששימש כאיש קשר בלבנון מול גורמי  חיזבאללה.
(צילום: פנתרמדיה)
(צילום: פנתרמדיה)
עם התקדמות החקירה בתאריך לפני יומיים במהלך החג נעצרו שלושה חשודים ראשונים: עאדל עוינאת בן 29,  מוחסן קהמוז בן 21,  דיאב קהמוז בן 31. בהמשך החקירה נעצרו 4 חשודים נוספים: ממדוח אברהים בן 21, ג'מיל קהמוז בן 29, יוסף קהמוז בן 34, מאהר חרבואי בן 29 תושב ירכא. כלל החשודים נמצאים במעצר והיום יוגש כתב אישום בין היתר בעבירות של:
 מסירת ידיעה למטרת ריגול, סיוע לאויב במלחמה, ייצור , יבוא ויצוא נשק בלי רשות, מגע עם סוכן חוץ וסחר בסמים.  כנגד החשוד חירבאווייוגש כתב אישום בעבירות סמים בלבד.
מהמשטרה נמסר: חיזבאללה וארגוני טרור נוספים עושים מאמצים גדולים לבצע פיגוע בשטח מדינת ישראל תוך ניסיון לגיוס משתפי פעולה מקרב אזרחי המדינה. חקירה מהירה יסודית ומסועפת הובילה למעצרם של כל חברי תשתית הטרור ומנעה פיגוע רב נפגעים.

 

בדוק גם

אולם הקולנוע העתידי (צילום עצמי)

בקרוב: קולנוע במגדל העמק

עיריית מגדל העמק מקדמת בימים אלה את הקמתו של בית קולנוע חדש שיפעל בהיכל התאטרון העירוני, לאחר שנים רבות בהן לא היה בית קולנוע בעיר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *