יום רביעי , מאי 22 2019
בית / דירות למכירה / דירות למכירה בגליל המערבי / מרלי: "המטרונית תיכנס לכביש 89 ותחזק את השכונה החדשה"
רונן מרלי (צילום: יעקב מדר)
רונן מרלי (צילום: יעקב מדר)

מרלי: "המטרונית תיכנס לכביש 89 ותחזק את השכונה החדשה"

בשורה לתושבי נהריה והגליל במערבי. ראש עיריית נהריה רונן מרלי התייחס הבוקר (חמישי) לפרויקט המטרונית העתידי שיוקם בנהריה, בטקס הנחת אבן פינה לפרויקט היוקרה של חברת אזורים בשכונת יצחק שמיר (נהריה מזרח).  האירוע נערך במעמד רב העיר ישעיהו מייטליס, עו"ד אושרי שלוש, בעלי חברת צמרות אזורים, אנשי נדל"ן ועוד.

אמש (רביעי) בישיבת המועצה חשף מרלי כי בפגישה עם שר התחבורה ישראל כץ אושר מתווה להארכת קו המטרונית מעכו לנהריה בהשקעה של 6 מיליארד שקלים.

צילום: יעקב מדר
צילום: יעקב מדר

 

קביעת מזוזה בפרויקט אזורים צמרות. מרי, עו"ד שלוש והרב מייטליס (צילום: יעקב מדר)
קביעת מזוזה בפרויקט אזורים צמרות. מרלי, עו"ד שלוש והרב מייטליס (צילום: יעקב מדר)

מרלי הסביר כי בפגישה עם כץ העלה בקשה חריגה לתכנן קו תחבורתי למטרונית.

מרלי: "השר אמר לי, 'ראש העיר החדש קיבלת'. ראש עיריית חיפה עינת קליש ביטלה את קו המטרונית בכרמל. התקציב ינותב להמשך המטרונית לנהריה".

מדובר בהחלטה חסרת תקדים בשדרוג התחבורה בגליל המערבי. מרלי הוסיף: "הדגשתי לשר כי התכנון שקו המטרונית יעטוף ויחבר את כביש 89 החדש. כך השכונות החדשות יזכו לעוגן תחבורתי שיוביל לשגשוג בכל תחומי החיים בעיר".

בונים קהילה. גורביץ'  (צילום: יעקב מדר)
בונים קהילה. גורביץ' (צילום: יעקב מדר)

בטקס נקבעה מזוזה במשרדי המכירות של חברת צמרות אזורים. פרויקט "אזורים צמרות" כולל שלושה שלבים; בשלב הראשון ,שבו כבר החלה הבנייה מוקמים שלושה בניינים אשר כוללים 82 דירות. הרכב הדירות בשלב הראשון כולל דירות 4 חדרים בשטח של 103 מ"ר ודירות 5 חדרים בשטח 120 מ"ר. בשלב השני של הפרויקט יוקמו שני בניינים נוספים אשר יכללו 72 דירות, תמהיל הדירות בשלב השני כולל דירות 4 ו-5 חדרים בגדלים דומים לדירות בשלב הראשון. בשלב השלישי של הפרויקט יוקמו שני בניינים נוספים. כלל הדירות בפרויקט ייהנו מחנייה ומחסן. הפרויקט כולל כ-300 דירות ב-7 בניינים.

הנגישות של השכונה לעורקי התחבורה הראשיים יהוו עוגן מרכזי עם פיתוח כביש 6, כביש 89, כביש 859 וצירי תחבורה ציבורית. לצד זה בצומת כברי מתוכנן אזור תעשייה חדש ופארק הייטק. היתרון הגדול  נעוץ גם בהטבות המס לנהריה בשווי 12 אחוז.
20190103_093237

מנהל השיווק והמכירות של חברת צמרות אזורים גיל גורביץ הסביר כי: "זו תהיה שכונה יוקרתית ואיכותית שתכלול  בתי ספר, גני ילדים, מוסדות ציבור, פארקים, שטחים ירוקים. בכל מגדל ייבנה מועדון דיירים למען הדיירים ואיכות חייהם. עשרות משפחות כבר הבטיחו את המיקום שלהם בפרויקט. הרוכשים מגיעים מכל אזור הצפון, חיפה והקריות. בחרנו בשטח הזה כי אנו מאמינים בנהריה. הדבר הכי חשוב בחברה הוא ליצור חיי קהילה".

 

בדוק גם

חזון חדש ד"ר מסעד ברהום צילום: רוני אלברט

עם הפנים קדימה

מנהל המרכז הרפואי לגליל, ד"ר מסעד ברהום מדבר על העומס במחלקות, על המחסור בכוח אדם מקצועי, על רופאים שמותקפים חדשות לבקרים, על ההקלה שחש עם בחירתו של מרלי וגם על דרכי הגישה הבעייתיות לבית החולים: "אם סבג לא היה מתנהג כמו ילד, כבר היה לנו כביש גישה לתפארת"

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *