יום ראשון , מרץ 24 2019
בית / הד הקריות / מנהל חדש למרחב חיפה וגליל מערבי של כללית
אלי כהן, מנהל מחוז חיפה וג"מ של כללית. צילום: יובל חן
אלי כהן, מנהל מחוז חיפה וג"מ של כללית. צילום: יובל חן

מנהל חדש למרחב חיפה וגליל מערבי של כללית

דירקטוריון כללית אישר את המלצתו של נועז בר ניר, מנכ"ל כללית, למנות את רו"ח אלי כהן למנהל מרחב חיפה וגליל מערבי. כהן יחליף בתפקיד את פרופ' מ"ק חן שפירא, שהודיעה על יציאתה לשבתון אקדמי.

כהן, 53, נשוי לאמירה ואב לשלושה, שב לצפון כמנהל המרחב. הוא מכיר היטב את האזור כיליד קרית חיים ולאחר שניהל בכללית את מחוז הצפון. הוא בוגר אוניברסיטת חיפה בכלכלה ובראיית חשבון ובעל תואר MHA (בהצטיינות יתרה) במינהל מערכות בריאות מאוניברסיטת בן גוריון. כהן צבר ניסיון רב בשורה של תפקידי ניהול במערכת הבריאות ובכללית: התחיל את דרכו בכללית כמנהל כספים במחוז צפון, ובהמשך, מילא תפקידים בכירים רבים, בהם ניהול חברת תל-בר של כללית, ניהול מחוז הצפון ובתשע השנים האחרונות כיהן כסמנכ"ל הכספים של כללית, שהיא ארגון הבריאות הגדול בארץ והשני בגודלו בעולם.

רו"ח אלי כהן (צילום: יובל חן)
רו"ח אלי כהן (צילום: יובל חן)

בתפקידו החדש ינהל אלי כהן מרחב הכולל את בית החולים כרמל מקבוצת כללית ואת מחוז חיפה וגליל מערבי, שהוא המחוז הגדול בארץ ומשרת אוכלוסייה בהיקף דומה לזה של חלק מקופת החולים ברמה ארצית. במחוז פועלות כ-200 מרפאות אם ועוד עשרות מרפאות עצמאיות, כמו גם שני מרכזים רפואיים גדולים: לין וזבולון.

מנהל המרחב ממונה על צוות של יותר מ-3500 עובדים במחוז, עשרות רופאים עצמאיים ו-2000 עובדי בית חולים כרמל ומופקד על תקציב כולל של כ-5.5 מיליארד שקלים. מדובר באחת ממערכות השירות הציבורי הגדולות והמורכבות בארץ.

השירות בקהילה מתפרש מיישובי חוף הכרמל בדרום ועד גבול הלבנון בצפון, כולל  חיפה, קריות, כרמיאל, נהריה, עכו, יישובי הגליל המערבי ועד יקנעם במזרח ומתאפיין במגוון דמוגרפי גדול ומגוון הכולל ערים, יישובים ערביים גדולים, כפרים, מושבים, קיבוצים עם אוכלוסיית מטופלים ועובדים מכל המגזרים.

כהן מסר: "מרגש עבורי לחזור הביתה ואני רואה אתגר גדול בביסוס ופיתוח מיטב השירות הרפואי לתושבי הצפון, תוך סגירת פערים בין השירות הניתן במרכז הארץ לאזורי הפריפריה. אני שמח שניתנה לי ההזדמנות להמשיך ולהוביל את השירות של כללית במתכונת מרחב ולפתח את התשתית שפיתחה פרופ' מ"ק חן שפירא. מדובר באתגר גדול ומרתק ואני שמח להיות שותף, עם מיטב הצוותים שלנו, בעשייה חשובה זו לשיפור האיכות והשירות למטופלי כללית והקהילה כולה באזור".

בדוק גם

דודי שבת צילום פרטי

כרמיאל: מה מתרחש בין העירייה והנהגת ההורים?

יו״ר מועצת ההורים, משה אלפנדרי: "העירייה מתעלמת מאיתנו. עיריית כרמיאל: "ההנהגה הנוכחית פועלת בניגוד לחוזר מנכ״ל"

2 תגובות

 1. אל מנהל המחוז מר אלי כהן,
  בשם מטופלי מירפאת פרונט אנחנו מבקשים מאוד להוסיף עוד אחות למירפאה שלנו שתעזור לאחות המיפלאה אילנה שמחה שקורסת תחת העול מדי יום.
  התור לחדרה גדול ומתיש היא עובדת קשה מאוד,ועושה כמיטב יכולתה אולם לא יתכן שנחכה שעה וחצי בתור על מנת לקבל טיפול פשוטבעבר היתה תוספת של אח במירפאה אבל הוא עזבלא הגיוני שאחות אחת תקבל קהל של מירפאה שלימה .
  שלא לדבר על הכעס של האנשים שמופנה כלפיה והיא בנועם הליכותיה מגיבה בנימוס לכולם.
  נבקשך לסייע למירפאת פרונט ברחוב גאולה בחיפה על מנת להקל על המציאות הלא הגיונית שנוצרה במירפאה
  כאן אציין את דר' מורכוס היקר שמנסה ככל יכולתו להועיל ולטפל גם בעניין.
  בשם המטופלים,
  רינה פלד

 2. אדוני המנהל אולי אפשר להסביר לתושבי גבעת הרקפות קרית ביאליק מדוע בית המרקחת סגור כבר יותר משבוע כולל היום שאמור הי להפתח. זאות חוצפה ובבקשה אל תפנה אותי לבית מרקחת אחר או לשמריהוץ אני מבקש תשובה בשם אנשי גבעת הרקפות.

  תודה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *