יום ראשון , פברואר 17 2019
בית / כללי / "מי שפוגע בי, אני שמה עליו איקס"
פאני בוזגלו. צילום: דורון גולן
פאני בוזגלו. צילום: דורון גולן

"מי שפוגע בי, אני שמה עליו איקס"

פרק סיום העונה של "הבוזגלוס" הוקרן בשבוע שעבר והצלמים התייצבו וחיכו לבני המשפחה הכי מדוברת בארץ, שהפכו לכוכבי הריאליטי שסחפו מדינה שלמה, בעזרת יצר המציצנות. איש לא שיער שסדרת הריאליטי תגרום לסערה גדולה בקרב הצופים. במרכז התוכנית ששודרה בערוצי הלוויין, התייצבו בני משפחת הכדורגלנים הישראלית, ההורים חני ויעקב וארבעה ילדיהם אוהד, אסי, מאור ואלמוג יחד עם נשותיהם פאני, עדי, מירן ונטליה.

מי שללא ספק זכתה תואר הכוכבת של העונה היא פאני בוזגלו. השבוע מצאנו אותה בדוכן התכשיטים שפתחה לפני שנה בקניון עזריאלי עכו, יחד עם אחותה קארין. אחרי הפרידה המתוקשרת מבעלה אוהד, היא חזרה לגור אצל הוריה, ביחד עם ארבעת ילדיהם. ברחבי העיר הפכה בוזגלו לאייקון, ותוך כדי הריאיון, מבקשים העוברים והשבים להצטלם איתה לרשתות החברתיות.

בוזגלו חושפת את החיים מאחורי הקלעים. היא עדיין לא התרגלה למציאות החדשה ולעיתים, נפלט לה "בעלי", כשהיא מדברת על אוהד. היא מגלה שהוחתמה לעונה נוספת של הסדרה, לא שוללת קאמבק ומקווה שבעונה הבאה, פחות יצנזרו אותה בעריכה.

בוזגלו, שנחשבת לאחת מהנשים הדומיננטיות בעונה, מרגישה שאירוע סיום העונה היה גם סגירת מעגל עבורה. העלילה נרקמת סביבה וסביב בעלה אוהד, שכבר בפרק הראשון מפרקים את החבילה, אחרי עשר שנות נישואים וארבעה ילדים. אוהד מצטייר כטיפוס קנאי, חסיד של כבוד, שלא מצליח לפתח קריירה בעולם הכדורגל. לאחר הפרידה הוא חוזר להתגורר אצל הוריו בראשון לציון, בעוד היא ביחד עם ילדיה, חוזרים להתגורר אצל הוריה בעכו.

במקביל, עוקבת הסדרה אחרי הקאמבק של ההורים יעקב וחני, שמתחתנים בשנית, ואת כברת הדרך שעושה הכוכב העולה של הכדורגל הישראלי ושחקן מכבי חיפה – מאור בוזגלו.

את אותו קור רוח שהפגינה לאורך כל התוכנית, היא מפגינה במהלך הריאיון. את הסטאטוס היא החליפה לגרושה טרייה ובאמצעות העובדה שהיא מחושבת, עוקצנית, אך מאופקת, הצליחה לסובב את העלילה ולמשוך את הפוקוס. נטולת גינוני כוכבת, קיבלה בוזגלו הצעות נוספות מעולם התקשורת ואף חתמה על עונה נוספת שצילומיה יחלו בחודש מרץ הקרוב.

תכשיטים וסמל סטטוס. פאני בוזגלו. צילום: דורון גולן
תכשיטים וסמל סטטוס. פאני בוזגלו. צילום: דורון גולן

האהבה ניצתה מיד

 פאני בוזגלו לבית בן מוחה (31), אם לארבעה ילדים, היא בת שניה מתוך שבעה ילדים. אביה יעקב עובד בתחום השיפוצים ואמה רחל היא עקרת בית. היא ואחיותיה מוכרות מאוד בעיר עכו ואפילו עלתה המחשבה לייצר סדרת ריאליטי משלהן. כל אצבע בידה מעוטרת בטבעת הנושאת את שמות ילדיה, ליון וסיאן תאומים בני 9 וחצי, רוי בן 4 וחצי ותאי בן 3.

"גדלתי בעכו עד גיל 19, במשפחה מוכרת, גרנו בשיכון.  עכו היא עיר קטנה ומשפחתית, כולם מכירים את כולם והיה לי קשה לחזור לכאן. כילדה הייתי מאד שקטה, תמיד מחוזרת, אבל תמיד חלמתי לא להיתקע כאן ולפרוץ לעיר הגדולה", היא מספרת. "במלחמת לבנון השנייה, בעודי חיילת ועריקה מצה"ל, פגשתי את אוהד במסעדת הנאפיס בקריות. האהבה ניצתה מיד. הוא היה ורבאלי, אסרטיבי וסוחף, הוא היה כרטיס היציאה שלי מעכו. אחרי חמישה חודשים הגיעה הצעת הנישואין. אחרי שהתחתנו, צה"ל לא שכח את העריקות שלי וישבתי במאסר בכלא צבאי לשבוע".

 בוזגלו מדברת על חייה כאילו היו חיים של מישהו אחר. היא לא מתרגשת מכלום ומודה ששום דבר לא ישבור אותה. כשעברה להתגורר במרכז, פתחה עסק לטיפולי קוסמטיקה. "לצאת מעכו היה סוג של הגשמת חלום", היא אומרת. "בחיי הנישואים כמעט ולא היינו מגיעים לעיר, אולי אחת לשלושה שבועות כדי לנשום ריח של בית. כשאני עולה על איילון, אני מרגישה שזה הבית והטריטוריה ובסדרה רואים את זה. אני עוברת ברחוב ואנשים שואלים לי, איך יכולתי לסבול את אוהד? איך התחתנתי איתו? אנשים מוחאים לי כפיים שחייתי בחיים שהם או שחור או לבן.  הסדרה היא מראה לחיים שלנו, לא ביימו אותנו כלל. נכון שהעריכה מאד חשובה והחצינה את הדברים, אבל אכן דברים נאמרו והם לא היו תמיד קלים".

אי אפשר שיהיה רק מתוק כל הזמן". בוזגלו. צילום: דורון גולן
אי אפשר שיהיה רק מתוק כל הזמן". בוזגלו. צילום: דורון גולן

 סוג של נקמה מתוקה

בוזגלו מסתדרת היטב עם החשיפה, היא לגמרי עם הרגליים על הקרקע ולא מחכה ל~15 דקות התהילה ככוכבת ריאליטי. היא מחושבת, רוצה להיות אשת עסקים ולהוביל קריירה, דבר שככל הנראה, לא זורם לגברים במשפחת בוזגלו.

 במהלך התוכנית, מצטייר בעלה לשעבר כחכמולוג שיודע הכל, שאסור לגעת באישה שלו, אך לו מותר לנגוס מהצד. כך לדוגמא, הפתיל שלו התקצר כששמע שפאני לבשה בגד ים להשקת דוכן התכשיטים בקניון, ומבלי לחשוב פעמים הגיע עד לעכו ודרש ממנה להתלבש. "את תדפקי חשבון גם כשלא תהיי אשתי", אמר לה.

"בסצינת בגד הים רציתי למתוח את הגבול, זו הייתה מניפולציה כדי לעורר זעם", היא מגלה, "הוויכוח היה קולני ומצולם, כי צניעות עבורו הייתה קו אדום, אבל רואים שזה חד צדדי. בפרק ארבע הוא מתחיל עם אישה בבר ויוצא איתה ביחד, אבל העיקר מרים כוסית 'לחיי פאני'. אני אדם ששום דבר לא מרגש אותו. לא החתונה שלי וגם לא הלידות. שום דבר לא מפעים את נשמתי. הרבה אנשים עדיין עוברים ומזדהים עם חיי ומנסים לשכנע אותי לא לעזוב את הבית עם ילדים קטנים, אבל יש לי עקרונות וקווים אדומים ואני לא אשאר במקום נחות. מעדיפה להיות גרושה עם ארבעה ילדים, מאשר רקובה בזוגיות סוג ב'".

 במהלך העונה מראים את הקשר המיוחד שיש לה עם הורי בעלה חני ויעקב. הם מזמנים אותה לשיחה ומסבירים לה עד כמה היא חשובה להם ומבטיחים שלעולם לא יזנחו אותה ואת נכדיהם. "הייתי הכלה המועדפת עליהם וזה היה מורגש היטב בארוחות שישי ובאירועים. היו הרבה עיניים ודיבורים על הקשר המיוחד שנרקם בינינו. בסדרה הם דיברו לליבי כדי שאחזור לאוהד. הסדרה נתנה תחושה שאוהד עזב אותי, אך בפרקים לאחר מכן חשפתי מה קרה. המשבר הגיע אחרי הלידה הרביעית. תמיד הייתי אישה עצמאית וניהלתי עסק ושבועיים אחרי הלידות חזרתי לעבוד. בלידת התאומים אוהד היה בשבילי. את הילד הרביעי עשיתי בשבילו, הוא לחץ עליי להביא עוד ילד. לילה אחד, בתמימות הוצאתי את מכשיר טלפון מהחשמל וראיתי הודעות שהוא התכתב עם בחורה. כששאלתי אותו מה זה, הוא אמר שזה כלום, אבל לא האמנתי וגיליתי התכתבויות נוספות, הודעות, אתרי צ'אטים ואפילו כרטיס אשראי נוסף. אוהד לא רצה שאפתח את כל הסודות בסדרה, אבל זו לא הייתה אופציה מבחינתי, זו הייתה סוג של נקמה מתוקה. גם כשלא ראו אספתי את השברים וגרמתי לו לעזוב אותי לצאת מחיי".

חמישה חודשים אחרי שנפרדו, קיבלה המשפחה את הבקשה לצילום הסדרה. "יעקב ריכז את כל בני המשפחה ואמר שלא הייתה סדרה כזאת בארץ ושאל, אם יש לנו מה להסתיר. הסדרה עזרה ליעקב מאד, רואים את השליחות שלו בקריירה של מאור, הוא התגלה בסדרה כדמות מדהימה ולדעתי עשו לו תיקון, לעומת איך שמציגים אותו בספורט הישראלי.

באחד הפרקים מראים את בני הזוג בוזגלו מגיעים לגישור בבית המשפט, כשפאני מגיעה רגועה ושלווה ואוהד המום, נוכח הידיעה שיצטרך לשלם אלפי שקלים מזונות בעבור ילדיו. "אני מאמינה באוהד, הוא האבא של ילדיי ועל אף המזונות הגבוהים שהיה צריך לשלם, ויתרתי הרבה לטובתו, כדי שיחיה בכבוד וכדי שהילדים יראו שאמא לא הרסה את אבא. אני חושבת שאוהד הוא עילוי בכדורגל, יש לו תעודה של מאמן בכיר בכדורגל עולמי, הוא מאמן בחסד עליון והוא יגיע רחוק".

"לא נגמרו לי החלומות רק שידרגתי אותם" ,פאני בוזגלו. צילום: דורון גולן
"לא נגמרו לי החלומות רק שידרגתי אותם" ,פאני בוזגלו. צילום: דורון גולן

נאמנות, בגידות ומה שביניהן

אין ספק שהחלק היותר עסיסי בסדרה היו מפגשי הגיסות. כולן יפות ומחזיקות בסטטוס  של אשת כדורגלן, תואר שמביא עימו גם הרבה קשיים בדרך. בוזגלו פאני חושפת בסדרה את משבר הזוגיות שהיה גם לגיסה אסי ורעייתו עדי. בפרק אחר היא גם משוויצה שהיא הכי חתיכה שיש. בפרק בו מצולמת מסיבת הרווקות שערכו לחמותה חני בבית מלון, בוזגלו מצטיירת כשונה מכולן, כשהמצלמה מנציחה אותה משתעממת בקלות ובורחת למסאז', במקום להשתתף בערב הפרשת חלה.

"צריך להתרגל לחיים שאת קודם כל נשואה לכדורגל, לא הכרתי את זה מהבית, התאהבתי מיד בקצב החיים הזה. במשך עשר שנים שהייתי עם אוהד, חני ויעקב עברו 17 דירות, כשהם מלווים את ילדיהם לכל מקום, זו ההצלחה שלהם. התרגשתי מאד כשיעקב הציע לחני נישואים אחרי כל כך הרבה שנים בנפרד. חני מאד ליברלית, היא גם אישה של בית. אוהד ציפה שאהיה כמותה, כי לא משנה מה יעקב יעשה, היא תמיד תישאר שם. אני לא יכולתי להיות הצל של אוהד, שגם לא רצה שאחיה בעצמאות כלכלית. ברגע שיש תלות כלכלית לאישה, זה הופך אותה מיד לאישה קטנה וההיפך, מאיים על גברים. חבל לי שצנזרו אותי המון, בסצנות עם הגיסות בעיקר. תמיד הייתה קנאה סמויה, בעיקר מזה שאני רזה ולא עושה דיאטות. בפרק של מסיבת הרווקות חשפתי את הפרידה של עדי ואסי, ואת העובדה שהוא הלך עם אישה אחרת והביא אותה לקידוש ביום שישי. אחרי שידור הפרק אסי פשוט צרח עליי, אבל אני מצטערת, אי אפשר שיהיה רק מתוק כל הזמן".

היא מדברת על כך שתמיד הרגישה שונה מנשות המשפחה ואומרת: "תמיד הרגשתי שאני שונה מהגיסות שלי, הן מאד טוטאליות ונאיביות, חוץ מחמותי חני שיש לה ראש פתוח. הסדרה נוגעת בדברים הכי קשים, הקנאה לבני הזוג, נאמנות, אמינות, בגידות ומה שביניהן. הגברים נסעו למסיבת רווקים בבלגרד ואוהד היה היחיד שהתחיל עם בחורות, על אף שהיה עדיין נשוי. באחד הפרקים נשאלתי אם זה לא מפריע לי וזה באמת לא הפריע לי, כי מי שפוגע בי, אני שמה עליו איקס".

"צריך להתרגל לחיים שאת קודם כל נשואה לכדורגל" פאני בוזגלו. צילום: דורון גולן
"צריך להתרגל לחיים שאת קודם כל נשואה לכדורגל" פאני בוזגלו. צילום: דורון גולן

נפתחו לי העיניים

היא מצאה את עצמה חוזרת לעיר הולדתה, עם ארבעה ילדים, אבל כמו שאמרה, דבר לא שובר אותה. "כשחזרתי לעכו, אמא שלי אמרה לי לשחרר את הכאב, אבל לא הרגשתי צורך להתאבל, כי מה שלא הורג מחשל. בעכו אני נסיכה, לא עושה כלום בבית וקשה שלא להתרגל לחיים כאלה. הגעתי בחזרה לעיר עם תוכנית עסקית, שאני רוצה להביא משהו חדש. ראיתי שהטרנד של התכשיטים והאקססוריז לא נכנס לצפון חזק כמו בתל אביב. הבאתי תכשיטים ואופנת יוניקס גם לגברים. כשאת באה ממשפחה של כדורגלנים, אלו הם חיים בשופוני, לנסוע בג'יפ, לקנות מותגים, לגור במגדל הכי יוקרתי, זה חלק מסמל סטטוס והתכשיטים, גם מסמלים, אם את באופנה או לא. השקעתי את כל מה שהיה לי כדי להוציא את הדוכן הזה לפועל. בתחילת הדרך היינו שלוש אחיות, אבל חודש אחר הבנו שזה לא הולך, השותפות פורקה ונשארנו קארין ואני. בסדרה רצו לצלם את המשבר המשפחתי, אבל אמרתי: 'עד כאן_ עד האחיות שלי'".

לא נגמרו לה החלומות, להיפך, היא רק שדרגה אותם והיום היא חולמת לפתוח רשת של חנויות, כשהחנות הבאה תיפתח במרכז ותפעל בניהולה. "אנשים עוברים בדוכן ואומרים לי 'מה את באמת מעכו?', מוזר להם, אבל אני מעלה כאן את המוניטין. יש אנשים שמגיעים מהמרכז לחורר 'עגיל באוזן אצל פאני', כי הם רוצים להתחכך עם סלב לעלות תמונה לסטורי. זה מובן לגמרי".

בוזגלו מעידה על עצמה כמי שלמדה המון מהיציאה שלה מעכו למרכז הארץ.

"אין ספק שנפתחו לי העיניים וכיום יש לי פרספקטיבה אחרת לחיים. אם הייתי ממשיכה לגור בעכו, הייתי עושה את אותה כברת דרך של משפחה וילדים, רק ההבדל הוא שהתחתנתי עם משפחה באור הזרקורים. הציגו אותי כאחת שלא דופקת חשבון וזו מי שאני באמת. היום אני במקום אחר גם עם אוהד, יש לנו תקופות שאנחנו חוסמים אחד את שני בוואטס אפ, אבל בגלל הילדים הקרח נשבר מהר. אני יכולה לומר שמה שקרה לי יכול לתפוס כל אחת בחיים ותמיד צריך להיות עם היד על הדופק. גם כשחשבתי שהכל טוב, לא היה טוב וכנראה אסור לתת 100 אחוזים. היום אני מחוזרת מאד, מרוצה מאד מהתדמית שלי, יצאתי מושלם, היחידה שעומדת על עקרונותיה. לא ביטלתי את עצמי ולכן אני לא שם". 

בדוק גם

צילום אילוסטרציה: פוטוליה

לקנות ברשת בלי להיעקץ

נתונים חדשים של בזק מראים כי 80 אחוז מהישראלים קונים ברשת. זה כבר לא עניין …

תגובה אחת

  1. תותחית על אסור שאישה תיהיה תלויה בגבר שלה.כל הכבוד לך.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *