יום ראשון , מאי 26 2019
בית / הד הקריות / חדשות בהד הקריות / מירוץ הלפיד יעבור בקרית חיים
מירוץ גולני
מירוץ גולני צילומים: דו"צ

מירוץ הלפיד יעבור בקרית חיים

היום (ראשון) נר ראשון של חנוכה, יצא לדרך מרוץ העברת הלפיד של התנועה החברתית "גיבורים קטנים" לבעלי מוגבלויות. 11 בתי ספר מצפון הארץ עם אלף צעירים בעלי מוגבלות   יצעדו בליווי של ג'יפים, בין הערים שלוקחות חלק במיזם גם קרית חיים.

מרוץ העברת לפיד מחולק על פי מקטעים, כך בכל פעם ייקחו חלק כ- 100 ילדים מבית ספר אחד שיצעדו לעבר בית ספר אחר והלפיד  יועבר לבית הספר הממשיך.

מנהל מחוז צפון 'גיבורים קטנים זאב רותם: "מדובר במרוץ המחבר בין כל בתי הספר בהם לומדים בעלי מוגבלויות באזור הצפון, כאשר עבור כל אחד ואחד מהילדים הלומדים בו, מדובר בניצחון אישי. הם מוכנים להתגבר על מכשול המוגבלות ולהוכיח לכולם שניסים כן קורים.

נשיא תנועת גיבורים קטנים ד"ר יריב וינצר: "לפני כשנה הרחבנו את פעילותנו באזור הצפון ומבחינתנו פעילות זו מסכמת בצורה הטובה ביותר את השנה. הצעירים הללו צועדים בתוך הקהילה בגאווה. לאורך המסלול הם מקבלים תמיכה ועידוד מבני משפחה והחברים. מבחינתנו זה הלפיד האולימפי הקטן שלנו".

מלבד בעלי המוגבלויות שייקחו  חלק במירוץ, למעלה מ-30 מתנדבים של התנועה יירתמו למרוץ ויעמידו  כשמונה ג'יפים פרטיים שיסייעו במידת הצורך וילוו את הצעירים, זאת לצד מתנדבי מג"ב ולוחמי שייטת 3. המרוץ יחל מהעיר חדרה, דרך טבריה ובסוף יסתיים בעיר קריית חיים. ביה"ס שייקחו בו חלק הינם: ביה"ס גלים, אבן גבירול, עופר, גניגר, צליל ים רגבים, דקלים, חורשה, אילנות, ניצנים, אייל רגבים.

בדוק גם

מיצג הקברים בקרית חיים | צילום: ליאור מרקדו

מיצג של קברים בהפגנה בקרית חיים (וידיאו)

כ-200 תושבי חיפה והקריות ופעילי סביבה מפגינים כעת בצומת דגניה בקרית חיים בקריאה לפנות את המפעלים המזהמים

תגובה אחת

  1. חברים מהצפון הקוראים את הכתבה ומרגישים שישי להם את הכוחות והמשאבים להצטרף אלינו , המתנדבים בצפון, עד לפני שנה לא היינו על המפה ותוך שנה עשינו מהפיכה גם בצפון למען בעלי המוגבלויות, אבל המלאכה רק החלה והגיוס רק בתחילתו, אם אתה ג'יפאי ואוהב שטח בו הצטרף (פרטים אצלי בפרטי לאור נבו מתנדב לעזרה בגיוס ג'יפאים נוספים בצפון 0547885039) , הפעילות כפי יכולתך בדרך כלל פעם בחודש ביום שישי 8-12:00 והתאריכים ידועים מראש, וגם אם אין לך שטח יש פעילויות נוספות בהם תוכל לתרום, עזרה בלוגיסטיקה , בנקודות השמחה וגם מחפשים בעלי יכולת לוגיסטית ותקשורתית להיות אנשי הקשר של התנועה ל2-3 בתי ספר בחיפה (מלבד פעילות הג'יפים התנועה מארגנת בר-מצווה בכותל לבני-בנות 12-13, ושייט ביכטות לבוגרי בתי הספר בגילאי 21 – בואו התקשרו והצטרפו (בוגרי תנועות הנוער ההיסטוריות ובוגרי ישראל היפה)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *