יום ראשון , מאי 26 2019
בית / גליל מערבי / חדשות גליל מערבי / מחלקת הילדים שודרגה ועברה למבנה אגף הילדים
מחלקת ילדים במרכז הרפואי לגליל (צילום: אמיר ירחי)
מחלקת ילדים במרכז הרפואי לגליל (צילום: אמיר ירחי)

מחלקת הילדים שודרגה ועברה למבנה אגף הילדים

מחלקת הילדים במרכז הרפואי לגליל המשרתת תינוקות, ילדים ומתבגרים, עברה השבוע למבנה אגף הילדים, לאחר שהמחלקה עברה שדרוג ושיפוץ מקיף. המחלקה עוצבה בהשראת עולם המים, כאשר את קירות המסדרונות והחדרים מעטרים איורים של דולפינים ודגים לצד גלים ושושנות ים.

מחלקת הילדים בניהולה של פרופ' לאה אבן, עברה לפני מספר שנים למבנה מרפאות החוץ בשל בניית שלב א' באגף נשים ויולדות, מה שהצריך את העברת היולדות לקרבת חדרי הלידה לתקופת הבנייה. עם השלמת הפרויקט והעברת מחלקת היולדות למבנה החדש, החלו בהנהלת המרכז הרפואי בתכנון וביצוע שיפוץ המחלקה עבור הילדים בעלות של כ-5 מיליון ש"ח. במקום הוחלפו מערכות המיזוג, האינסטלציה בחדרים ובמקלחות, הותקנה רצפה מ-PVC, הותקנה מערכת תאורה חסכונית, בכל חדר הוצבה טלוויזיה, הוכשרה פינה עבור ההורים כולל מטבחון ונבנו בסמוך כתות לימוד עבור מרחב חינוכי אפיק. במחלקה הוקם גם חדר מיוחד עבור טיפולי יום המתבצעים במחלקה לאורך ימות השבוע. לרווחת הצוות המטפל הוקמו חדרי ישיבות וסמינריון, הכוללים מערכת הקרנה ומערכות מחשוב חדישות.

מחלקת ילדים חדשה בנהריה (צילום: אמיר ירחי)
מחלקת ילדים חדשה בנהריה (צילום: אמיר ירחי)
מחלקת ילדים במרכז הרפואי לגליל (צילום: אמיר ירחי)
מחלקת ילדים במרכז הרפואי לגליל (צילום: אמיר ירחי)
צילום: אמיר יריחי
צילום: אמיר יריחי

פרופ' לאה אבן, מנהלת המחלקה: "מדובר בשדרוג חשוב של התשתיות למען הילדים ובני משפחתם. המחלקה שלנו נותנת מענה לתינוקות, לילדים ומתבגרים מכל האזור במגוון רחב של נושאים והיא מהווה חלק חשוב בפעילות חטיבת הילדים. אני בטוחה שכעת השילוב בין צוות מטפל מקצועי לבין תנאי השהייה המשופרים יסייעו הן למטופלים והן לצוות המחלקה".

פרופ' אבן משמשת בנוסף לתפקידה כמנהלת המחלקה, גם כסגנית דיקן ללימודים קליניים בפקולטה לרפואה של אוניברסיטת בר-אילן בגליל. חלק גדול מהסטודנטים מגיעים אל המחלקה שלה במסגרת הסבב הקליני וזוכים ללמוד מקרוב על רפואת ילדים מצד הצוות המקצועי והוותיק המוביל את המחלקה.

לצד הצוות הרפואי המיומן עומד לרשות המטופלים צוות סיעודי ותיק ומנוסה בראשותה של אלבינה גלפנד, האחות האחראית וכן, צוותים פרא רפואיים ועובדי מינהל ומשק המלווים את המחלקה שנים רבות. גלפנד: "זהו רגע מרגש עבור הצוות ואני רוצה להודות מקרב לב לכל מי שלקח חלק בשדרוג המחלקה המאפשרת תנאים טובים גם למטופלים וגם לצוות המטפל".

ד"ר מסעד ברהום, מנהל המרכז הרפואי לגליל: "בחודשים האחרונים נפתחו שירותים רבים לרווחת הציבור ושלושה מהם משמעותיים במיוחד: אגף חדש הכולל חדרי לידה, שתי מחלקות יולדות ושתי תינוקיות עבור נשות הגליל, מבנה משודרג עבור המחלקה הפנימית גריאטרית וכעת מחלקת הילדים. מדובר בשירותים מרכזיים עבור הקהילה שלנו. אני מבקש להודות לשר הבריאות, ח"כ הרב יעקב ליצמן על עזרתו לפיתוח המרכז הרפואי שלנו. אני מברך את צוות מחלקת הילדים ומודה לחבריי להנהלה ואנשי המחלקות שלקחו חלק מרכזי בשדרוג המחלקה: כספים, רכש, אחזקה, בינוי ולכל אחד מעובדי ועובדות המרכז הרפואי שתרם את חלקו למהלך החשוב. כל פתיחת מחלקה במבנה מחודש מרגשת ואני בטוח שנמשיך להעניק גם לילדים טיפול רפואי, מקצועי ואנושי במחלקה החדשה".

בדוק גם

המרכז הרפואי לגליל

נהריה: חייה של ילדה בת 4 ניצלו לאחר שתוספתן התפוצץ בבטנה 

ההורים שלקחו את הילדה לבדיקות, נשלחו הביתה עם אקמול. הורי הילדה: "יש לנו מסר לכל ההורים לא להיות שאננים ולא להקשיב רק לחוות דעת אחת"

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *