יום ראשון , מאי 26 2019
בית / בחירות מקומיות 2018 / מועצת נשים נתניה קוראת לנשים להיכנס לפוליטיקה
מועצת נשים עירונית צילום עצמי
מועצת נשים עירונית צילום עצמי

מועצת נשים נתניה קוראת לנשים להיכנס לפוליטיקה

לקראת הבחירות הקרבות, שיגרה השבוע מועצת נשים נתניה, אמנה לראשי הרשימות בנושא קידום שוויון מגדרי ברשויות המקומיות וזאת במטרה לקחת חלק מעשי בקידום ייצוג נשי ברשימות אשר הם עומדים בראשן.

יו"ר מועצת הנשים עו"ד אילנה גורן: "בישיבתה האחרונה החליטה מועצת נשים נתניה לבקש מראשי הרשימות המתמודדות למועצת העיר לשלב נשים ברשימותיהם. נושא שילוב נשים מופיע בחוק. בתיקון לחוק מימון מפלגות נאמר שאם תכנס רשימה ושליש ממנה במועצה הן נשים על פי חוק מימון מפלגות היא תזכה ל-15 אחוז מימון. בשנה האחרונה ביחד עם עמותת 'כן' המציעה עזרה לנשים שמתמודדות אנחנו פועלים במסגרת המקומית".

מועצת נשים עירונית צילום עצמי
מועצת נשים עירונית צילום עצמי

מי כבר נענה לבקשה שלכם?

"אני מזהה בשטח סימנים מעודדים ונשים ששוקלות להתמודד. בשלב הזה ראשי הרשימות לא חושפים את הרכב הרשימות שלהם. בינתיים שניים כבר הביעו הסכמה והם: המתמודד לראשות העיר יוני שטבון והמתמודדים למועצת העיר יוני ג'ורנו ועקיבא יצחקי".

הנשים מהוות למעלה מ-50 אחוזים של האוכלוסייה ולמרות זאת מקומן זעום ביותר ברשויות המקומיות בכלל ובמועצות הערים בכלל.

מה התנאי? 

גורן: "אנו קוראות למתמודדים להיות חלק מהשינוי המהותי והחשוב הזה.  בהתאם לחוק, ותוך הכרה בכך שייצוג מלא של נשים בשלטון הרשות המקומית, מהווה תנאי הכרחי וחיוני לשיפור חיי כלל תושבי ותושבות הרשות".

על המתמודד לחתום שהוא יפעל לשיבוץ של לפחות שליש נשים במקומות ריאליים ברשימתו. יקדם ייצוג ראוי ושוויוני גם לנשים מקבוצות מגוונות באוכלוסייה, בכל מוקדי קבלת ההחלטות ברשות המקומית. להציב לנגד עיניו את עקרון השוויון בין המינים, לאורך ההתמודדות ובמשך כהונתו. לפעול מתוך תפיסה הרואה את השוויון המגדרי כלי לשיפור ההתנהלות הכללית והחברתית של הרשות, לטובת כלל תושביה ותושבותיה.

בדוק גם

צילום אילוסטרציה: פנתרמדיה

כך ייעשה לחיילת שבדתה מליבה תקיפה מינית

החיילת הודתה כי טפלה על מפקדה הישיר האשמות שווא. היא נידונה ל-90 ימי מאסר שירוצו בעבודות שירות, תשלום פיצוי לקצין בסך 2000 שקלים והורדה לדרגת טוראי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *