בית / הד הקריות / חדשות בהד הקריות / מבצע אכיפה נגד צואת כלבים וכלבים משוטטים בקרית חיים ושמואל

מבצע אכיפה נגד צואת כלבים וכלבים משוטטים בקרית חיים ושמואל

בקריית חיים ובקריית שמואל, החלה השבוע פעילות אכיפה מוגברת כנגד צואת כלבים וכלבים משוטטים. האכיפה מבוצעת ע"י מפקחי העירייה והשירות …
מבצע אכיפה. צילום: השירות הווטרינרי חיפה
מבצע אכיפה. צילום: השירות הווטרינרי חיפה

בקריית חיים ובקריית שמואל, החלה השבוע פעילות אכיפה מוגברת כנגד צואת כלבים וכלבים משוטטים. האכיפה מבוצעת ע"י מפקחי העירייה והשירות הווטרינרי, אשר מסיירים ברחבי העיר בכל שעות היום והערב המאוחרות. המפקחים, שחלקם סמויים ומסיירים "על אזרחי", מצלמים כלבים "בשעת מעשה" ומאתרים את בעליהם באמצעות שבב אלקטרוני המוצמד להם. בעלי הכלבים שיתפסו יקנסו בדו"ח על סך 730 שקלים.

מבצע אכיפה. צילום: השירות הווטרינרי חיפה
מבצע אכיפה. צילום: השירות הווטרינרי חיפה

החוק אוסר על השארת הפרשות כלבים ברשות הרבים והאחריות לניקיון הפרשות הכלבים מונחת על בעלי הכלבים. העירייה רואה חשיבות גדולה גם בהסברה לתושב, מסביר מנהל השירות הווטרינרי בעיריית חיפה ד"ר דרור דגן והיא השקיעה בכך משאבים משעמותיים. התופעה מוכרת היטב בעיקר באזורים שבהם יש גינות ציבוריות כמו שדרות דגניה שלאורכה משחררים בעלי הכלבים את כלביהם לעשות צרכיהם ומשאירים את הבעיה להולכי הרגל שמנסים להימנע מלדרוך בתוך צואה. בשבועות האחרונים התקיימה פעילות הסברתית נרחבת שכללה הדרכות בבתי הספר על ידי הווטרינר העירוני, חלוקת מנשרים לכל בתי האב בקרית חיים ובגני הילדים ופרסום בקבוצות ווטסאפ מקומיות.

ההחלטה על קיום המבצע התקבלה ע"י מנהל עירונית קריית חיים ניב טובול וזאת, בעקבות מפגש "שולחנות עגולים" שהתקיים לאחרונה בין תושבי הקריה לראש העיר יונה יהב וחברי הנהלת העירייה. במפגש התברר כי השארת צואת כלבים ברחבות ובגנים הציבורים הוא אחד הנושאים שמטרידים ביותר את תושבי הקריה.

במקביל נמשכות פעולות האכיפה בכל יתר שכונות העיר כאשר בשנת 2016 נרשמו 205 דוחות כנגד בעלי כלבים שלא ניקו אחר כלביהם ו- 203 קנסות נוספים כנגד בעלי כלבים שנמצאו משוטטים ברחבי העיר. ניב טובול, מנהל עירונית קריית חיים: "מדובר בתופעה שהפכה למטרד של ממש עבור תושבי העיר והאכיפה המוגברת תהווה התרעה לבעלי הכלבים הנוהגים בחוסר התחשבות כלפי הזולת. במקביל, אנחנו פועלים בעזרת השירות הווטרינרי למיגור תופעת הכלבים המשוטטים המובאים לכלבייה העירונית שם הם זוכים לטיפול חם".

בדוק גם

קצת חמלה | איריס שלב מנהריה אוהבת חיות | צילום: ליאת בן דרור

נובחים לעזרה

הכלבייה האזורית ביסעור תפסיק בעוד כחודש לתת שירותים ליישובי האזור לאור קשיים תקציביים, מה שאומר …

תגובה אחת

  1. דורית פרץ

    כתושבת קרית חיים מערבית בעלת כלבה שיוצאת עם רצועה ואוספת את הצרכים שלה המסתובבת הרבה בשטחים הציבוריים אני מודיעה לכם שהבעיה לא נפתרה , העיריה אולי נעשתה עשירה יותר והתושבים עניים יותר אבל שום דבר לא השתנה בשטח . הבעיה נוצרה בעיקרה בגלל שבקרית חיים מערבית אין שטח המוקצה לפארק כלבים כמו שקיים בהרבה ערים אחרות , בו הכלבים יכולים להסתובב להנאתם חופשיים ולהיות גם עם כלבים אחרים , יש הרבה שטחים שאפשר להקצות עבורם כדוגמת השטח העזוב שנמצא בצמוד לגנים המדעיים שנראה כרגע כמו מזבלה , אם תקצו שטח כזה גם תתרמו לרווחת התושבים וגם לרווחת בעלי החיים שברשותם שזקוקים למקום שכזה כדי להוציא אנרגיה . אני באופן אישי אודה לכם על הקצאת מקום שכזה ואני בטוחה שלא אהיה היחידה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *