יום שלישי , פברואר 19 2019
בית / גליל מערבי / חדשות גליל מערבי / לשכת רשות האוכלוסין וההגירה סוגרת את השלוחה בעיריית נהריה
עיריית נהריה. צילום: דורון גולן
עיריית נהריה | צילום: דורון גולן

לשכת רשות האוכלוסין וההגירה סוגרת את השלוחה בעיריית נהריה

דחיפות, קללות, המתנה  מעל שעתיים, אזרחים שממתינים על המדרגות, חדר אחד צפוף והיעדר תנאים אנושיים. זה מה שמחכה לתושבי נהריה המגיעים להוציא דרכונים, תעודות זהות וטפסים אחרים בשלוחה של רשות ההגירה והאוכלוסין בעיריית נהריה.

בשנים האחרונות תודעת השירות של משרד הפנים ורשות האוכלוסין עומדת בראש סדרי העדיפויות. קמפיינים גדולים נותבו לתודעת שירות, קיצור זמני המתנה ודגש על הזמנת תורים באינטרנט. הלשכות המחוזיות הותאמו והפכו לנגישים ומודרניים, אך הלשכה בנהריה קפאה בזמן בשל חוסר שיתוף פעולה מראש עיריית נהריה ז'קי סבג.

סבג מתעלם ממכתבים ופניות של מנכ"ל משרד רשות ההגירה והאוכלוסין פרופסור מור יוסף. כתוצאה מההתעלמות הודיע לעיריית נהריה כי השלוחה תיסגר ב-2 לספטמבר.

תור ארוך ומייגע בעיריית נהריה (צילום: עצמי)
תור ארוך ומייגע בעיריית נהריה (צילום: עצמי)

גורם בכיר: "המטרה הייתה למצוא מקום חלופי בשיתוף הרשות המקומית כפי שנעשה בערים אחרות בארץ.  לרשות האוכלוסין אין מחויבות להשאיר תחנות נקודתיות. השלוחה בנהריה מיועדת אך ורק לתושבי העיר ולאור התנאים הקשים מאד  גם לעובדים וגם לאזרחים הם ייסגרו. כמעט ואין יום שאין שם מחאה או גידופים רק מהלחץ".

אחת מתושבות נהריה אמרה: "לא ייתכן להמתין שעתיים על המדרגות שבאותה הקומה נמצאת גם מחלקת הרווחה. התנאים קשים מאד עד כדי משפילים. הגעתי לשם לצורך הנפקת תעודת זהות חדשה ביומטרית. כאזרח מסודר, הזמנתי תור מראש דרך אינטרנט, כולל תשלום. בהגעתי למשכן העירייה נדהמתי לראות את התנאים הלא אנושיים בתחום זה של העיריה. בשטח של לא יותר מ 10 מ״מ עומדים כ- 30 אנשים הנלחמים להגיע לדלת המבטחים. אין מקום ישיבה, אין מזגן אויר ואפילו לא מאוורר. בחוץ הטמפרטורה עברה מזמן את  30 מעלות. ממתינים קשישים נכים, אמהות עם עגלות, ילדים על ידיהם של ההורים. תושבי נהריה הם לא תושבי סוג ב׳. במצב של המתנה שנמשכת שעות הם ראויים לתנאים מינימליים".

בלשכת האוכלוסין לא  מאתרים בשלב זה מקום חלופי. עוד נודע כי לסגור שלוחה בשנת בחירות הינו צעד חריף מאד  לאור ההתעלמות של סבג. יצוין כי לפני מספר חודשים נחנכה שלוחה מודרנית ונגישה לכלל תושבי הגליל המערבי במעלות תרשיחא.

מלשכת רשות ההגירה והאוכלוסין נמסר:  "לשכת רשות האוכלוסין וההגירה בנהריה נפתחה מלכתחילה, ובשיתוף של הרשות המקומית, במטרה להנגיש את השירותים לציבור התושבים בנהריה. מתוך עמדה זאת,  נפתחו בשנה האחרונה לשכות נוספות בצפון: במעלות-תרשיחא, בסח'נין ובקריות. עם זאת, לצד הרצון להנגיש את השירות, אנו שמים דגש על כך שהשירות יינתן בתנאים ראויים ונאותים.

המקום שהוקצה לשם כך אינו מתאים לקבלת קהל ועל אף הניסיון שנעשה, לא ניתן עוד לשרת את הציבור במבנה זה. אי לכך, הוחלט כי השירות בלשכה הנוכחית יופסק בתחילת חודש ספטמבר ובמקביל, נעשים מאמצים למציאת מיקום חלופי וראוי".

מעיריית נהריה נמסר בתגובה: "בשעתו נענתה עיריית נהריה לפניית שר הפנים דאז, גדעון סער, ופתחה לשכה של רשות האוכלוסין בבניין העירייה מתוך מטרה להקל על תושבי העיר. כבר עם הפתיחה הובטח לעירייה על ידי משרד הפנים כי יימצא מקום אחר הולם ומתאים יותר. צר לעירייה על כך שרשות האוכלוסין ניצלה את הרצון הטוב של העירייה והתעלמה מההבטחה של משרד הפנים. לדאבוננו, מנכ"ל רשות האוכלוסין מפעיל לחץ על העירייה בתקופה זו על מנת לקבל את כל דרישות רשות האוכלוסין. העירייה לא תוותר ולא תסכים לסגירת הלשכה, ולשם כך כבר נקבעה פגישה בנושא עם שר הפנים. במקביל נקבעה פגישה אף עם מנכ"ל רשות האוכלוסין על מנת לעשות מאמץ ולפתור את הבעיה".

 

בדוק גם

לא עמדו בתנאי המשרד להגנ"ס. מפעל עמיר דגן (צילום: המשרד להגנת הסביבה)

זיהמת – שילמת: מפעל מזהם נקנס ב-2.1 מיליון שקלים

המשרד להגנת הסביבה הטיל קנס של 2.1 מיליון שקלים על מפעל "עמיר דגן מכון תערובת", …

תגובה אחת

  1. זה בכל משרדי הפנים בואו לעפולה ותראו מה קורה והיחס שמקבלים מהמאבטחים אנחנו נמצאים בעולם פרוע ולא העולם השלישי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *