יום ראשון , מאי 26 2019
בית / שרון / חדרה / לראשונה בחדרה: מימונה בהפרדה בין נשים וגברים
אוהל המימונה באגף הגברים (צילומים: גיא מגנטים ושלומי גבאי
אוהל המימונה באגף הגברים (צילומים: גיא מגנטים ושלומי גבאי

לראשונה בחדרה: מימונה בהפרדה בין נשים וגברים

חגיגות המימונה הן תמיד מעמד וסמל של שמחה, צבע, הרבה מתוק ובעיקר התכנסות של רבים להוויה משותפת.

לראשונה בחדרה, נערכה חגיגת מימונה בהפרדה בין נשים וגברים. מדובר באחד מאירועי המימונה העירוניים שהפיקה אתמול (מוצ"ש)  סיעת ש"ס המתחדשת בחדרה והמשנה לראש העירייה בועז ביטון. על ההזמנה לאירוע חתומים עיריית חדרה וראש העירייה צביקה גנדלמן.

האגף הנשי. מימונה בחסות תרבות תורנית (צילומים: גיא מגנטים ושלומי גבאי)
האגף הנשי. מימונה בחסות תרבות תורנית (צילומים: גיא מגנטים ושלומי גבאי)

בש"ס המתחדשת בחדרה מתפארים לציין כי "למעלה מ-700 תושבי חדרה והאזור השתתפו באירוע המימונה המרכזי באולמי "יארה" המפוארים, בחסות ביטון והמחלקה לתרבות וקהילה ובהשתתפות ענקי הזמר המרוקאי מייק קרוצי ואמיל זריהן בליווי תזמורת אנדלוסית.
"את האולם פיארה תפאורה ועיצוב בסגנון מרוקאי, שוק כניסה הכולל שערי ענק, שטיחים וכלים מרוקאים, שולחנות עליהם תבלינים, פירות יבשים ופיצוחים. בפינה הצפונית של האולם עמד אפריון ענק ומפואר בו מאות האנשים ישבו והצטלמו. בצד הדרומי עמד אוהל מרוקאי מפואר בו ישבו רבה של חדרה הגאון רבי שמעון ביטון וראש העיר גנדלמן וקיבלו את מאות האורחים. מאות מפלטות וספינג'ים יצאו מהמטבח ונחטפו ע"י הציבור הרחב. ובכל הזמן מתנגנת לה ברקע תזמורת מרוקאית אותנטית”.

גנדלמן וביטון והרב (צילומים: גיא מגנטים ושלומי גבאי
גנדלמן וביטון והרב (צילומים: גיא מגנטים ושלומי גבאי

גורם בכיר בעיר שהחליט לוותר על  השתתפותו באירוע הסביר: “כשהבנתי שיש שם הפרדה בין נשים וגברים אמרתי שאני לא רוצה להיות שם, אנחנו אפילו לא ידענו שיש הפרדה ואני מאוד לא אהבתי את זה. מימונה זה אירוע שמאחד ומחבר בין אנשים וכל השנים זה נעשה גברים ונשים ביחד. צריך להגיד שיש גם אירוע מימונה על חוף הים וגם אירוע של מרכז הצעירים, אתמול  זה היה אירוע עירוני. יו"ר סיעת ש"ס, אריה דרעי עם התקציבים מהפריפריה נתן תקציבים לסיעות כספים ופה הם חוגגים. בשנה האחרונה ש"ס והבית היהודי עשו אירועים אז מי לא יצביעו להם?. כל העולם ואצלנו היא מתחזקת ולא במקרה, תשאלי אותם מאיפה הכסף. בועז כותב בפייסבוק שהיו 700 איש מי זה ה-700 ? לדעתי היו רק דתיים. קבוצת אנשים שהייתה איתי אמרו שבשום אופן הם לא הולכים לאירוע? מה זה ההפרדה הזו , פעם ראשונה שעושים דבר כזה".

 אוהל המימונה באגף הגברים (צילומים: גיא מגנטים ושלומי גבאי
אוהל המימונה באגף הגברים (צילומים: גיא מגנטים ושלומי גבאי

ביטון מסר בתגובה: “עונת הבחירות הגיעה, ושוב פעם מתעוררים אלו הרוצים לפלג ולא לאחד, אלו הרוצים לצבור הון פוליטי ללא עשיה במילים ללא מעשים, אך במבחן התוצאה למרות הנסיון להסית ולהתסיס הציבור החדרתי בחר בעשיה והצביע ברגליים בהמוניו. לעצם העניין מדובר באירוע של המחלקה לתרבות וקהילה ומומן אך ורק באמצעות המחלקה התורנית. באירוע זה אנו מצפים לציבור חרדי דתי וחילוני ובשל כך אנו חייבים להתאים את עצמנו לקהל היעד. במקום לא היתה מחיצה אלא אזור אחד יועד לגברים ואזור אחד יועד לנשים. באירוע השתתפו מאות רבות מתושבי חדרה כשלפחות 50 אחוז מן המשתתפים היו ציבור חילוני שכיבדו את האירוע והתאימו את עצמם לאווירה הכללית.
זאת ועוד באזורים מסויימים באולם היתה ישיבה מעורבת שלא הפריעה לאיש ומשכך היא נשארה במשך כל האירוע".
מעיריית חדרה נמסר: "עיריית חדרה גאה על כך שהיא מקיימת אירועים המיועדים לכל זרמי האוכלוסייה. במהלך חג הפסח התקיימו בעיר אירועים מגוונים שמשכו אלפי תושבים ואורחים מכל הארץ. בעיר התקיימו אירועים לילדים ואירועים למבוגרים, אירועים לחילונים ואירועים לדתיים. בצאת החג היו לא פחות משלוש מימונות שאליהן הגיעו מאות תושבים והפרגון והאחדות בין התושבים הורגשה בכל פינה ופינה ובין מופלטה למופלטה".

 

בדוק גם

צעירים מפגינים ברחבת העירייה נגד פתיחת עסקים בשבת. צילום: קרן אידלזון

שבת, היום שאחרי

ההצבעה על ההצעה לפתיחת עסקים בשבת הסתיימה בקול יבבה עם רוב מוחץ של חברי מועצה שהצביעו נגדה, אבל העניין סביבה לא שכך. חברי המועצה טל אליהו, חדוה יחזקאלי ובועז ביטון סיפקו התבטאויות מעניינות שמשכו אש מהציבור בעיר. אז מי אמר שבת ולא קיבל?

2 תגובות

  1. בושה ובזיון לפוליטיקאים שהשתתפו באירוע ואלה שנתנו יד למעשה הפרימיטיבי הזה ! אישה אינה יצור טמא. גם במרוקו כיבדו את האישה. ראש העיר ושי ברכה נציגי "יש-עתיד" תבושו לכם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *