יום ראשון , אפריל 21 2019
בית / שרון / חדרה / "לא ניתן לסכן את ביטחונם ובריאותם של תושבי חדרה"
תחנת הכוח אורות רבין. לא עוד (צילום: שלומי גבאי)
תחנת הכוח אורות רבין. לא עוד (צילום: שלומי גבאי)

"לא ניתן לסכן את ביטחונם ובריאותם של תושבי חדרה"

עיריית חדרה מתנגדת לכוונת הממשלה להקים תחנות כוח המופעלות על גז בשטחים הסמוכים לעיר

ראש עיריית חדרה, צביקה גנדלמן, קיים השבוע סדרת התייעצויות דחופות עם צוות מקצועי בנושאים הקשורים להחלטת הממשלה להקים תחנות כוח גדולות המופעלות על גז בשטחים הסמוכים לעיר ואף בתוך העיר.

"עיריית חדרה לא תיתן לאפשר פגיעה בבריאות ובביטחון של תושביה ותושבי הסביבה", מציין גנדלמן ומוסיף: "התחנות הללו מהוות סכנה בריאותית וחמור מכך, סכנה ביטחונית ממדרגה ראשונה לתושבי העיר חדרה ולתושבי הסביבה. עיריית חדרה רואה בחומרה שקיבוץ גן שמואל אישר להקים תחנת כוח המופעלת על גז, על שטחים שאמורים לעבור לתחומה המוניציפלי של העיר חדרה. הניסיון להפוך את העיר חדרה למרכז החשמל הארצי, תוך פגיעה וזיהום הסביבה, הוא ניסיון נואל שחדרה תמנע אותו".

תחנת הכוח אורות רבין. לא עוד (צילום: שלומי גבאי)
תחנת הכוח אורות רבין. לא עוד (צילום: שלומי גבאי)

עו"ד תומר מירז, יועץ לעיריית חדרה בנושא תחנות הגז , מוסר כי "עיריית חדרה מתנגדת להוספת תחנות כוח פרטיות גדולות שהחלטת הממשלה מאפריל מנסה לכפות על העיר חדרה והאזור כולו. תחנות הכוח הפרטיות שיופעלו על גז טבעי  יוסיפו זיהום אויר לאזור , יהפכו את חדרה כמרכז החשמל הארצי עם מעל 6000 מגה ווט , יהפכו את העיר כיעד לטיווח ראשון במעלה ותפגע בעיר מתחדשת ומתפתחת בקצב מדהים מכל הבחינות".

בתום הפגישות הוציא גנדלמן מכתב לשר האנרגיה יובל שטייניץ בו הודיע על התנגדותו והתנגדות עיריית חדרה להקמת התחנות המדוברות. גנדלמן אף הקים מטה מאבק על מנת להתארגן למאבק ארוך עד אשר תוסר הסכנה הבריאותית והביטחונית מתושבי העיר חדרה והסביבה.

בדוק גם

מופע מחווה ליגאל בשן ז"ל בפסטיבל הזמר העברי בעין גב. צילום: ליאור קסון

היכן תבלו בחג הזה: כל האירועים, כל המופעים, כל הטיולים שמחכים לכם בגליל בחול המועד פסח

מסימפוזיון הפיסול במעלות-תרשיחא, דרך משחק משפחתי באמצעות יישומון, סיור לאור עששיות בראש הנקרה, בילוי בהר החרמון ועד פסטיבל הזמר העברי בעין גב - צאו לטייל ולבלות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *