יום ראשון , מאי 26 2019
בית / שרון / חדרה / חוסכים לכם
עבודות התאגיד ברחוב בן גוריון. הרעיון אומץ בכל הארץ (צילום: יח"צ)
עבודות התאגיד ברחוב בן גוריון. הרעיון אומץ בכל הארץ (צילום: יח"צ)

חוסכים לכם

פרויקט ייחודי של מי חדרה מספק גב כלכלי לתושבים ומעניק פתרון לבעיות פיצוצי מים ותקלות ביוב

תאגיד מי חדרה השלים פרויקט נוסף לשיפור ושיקום תשתיות מים וביוב פרטיות.

מדובר בפרויקט ייחודי ומשותף לעירייה ולתאגיד, אשר הקימו יחד קרן המספקת גב כלכלי ומעניקה פתרון לבעיית פיצוצי המים ותקלות הביוב בנכסים בו ידם של הדיירים אינה משגת.

עבודות התאגיד ברחוב בן גוריון. הרעיון אומץ בכל הארץ (צילום: יח"צ)
עבודות התאגיד ברחוב בן גוריון. הרעיון אומץ בכל הארץ (צילום: יח"צ)

כידוע, תשתיות המים המשותפות של הדיירים הנמצאות בשטחי הבניין, מצויות מבחינה חוקית בתחום אחריותם ותפקידם לדאוג לאחזקתם ותקינותם, לרבות לטיפול בתקלות שבר. הבעייתיות נוצרת היכן שמתגוררות אוכלוסיות חלשות יותר, שאין להם את האפשרות הכלכלית לתקן את התקלות. הדבר מוביל לכך שבעלי הנכסים מקבלים חשבונות גבוהים בשל נזילות, שגם אותם אין באפשרותם לשלם. מדובר במעגל אשר ללא התערבות גורם נוסף לא יסתיים מעצמו ובדיוק מסיבה זאת תאגיד 'מי חדרה' יחד עם העירייה הרימו את הכפפה.

לפני כשנתיים, תאגיד 'מי חדרה' היה הראשון מבין התאגידים, אשר החל את הפיילוט הייחודי באישור רשות המים. הפיילוט היה כה מוצלח ואף גרם לכך שלאחרונה הממונה על תאגידי המים ברשות המים, רו"ח אפי דביר, הוציא חוזר אשר הנחה את כלל התאגידים והרשויות לאתר מוקדים בהם נדרשות עבודות תיקון ושיקום תשתיות בשטחים פרטים ולבצען במסגרת המתווה שביצע ומבצע תאגיד 'מי חדרה'.

התשלום שישלמו הדיירים נקבע על ידי ועדה בעירייה הקובעת את גובה ההנחה המבוצעת על ידי מימון הקרן המשותפת. מדובר בהנחה שיכולה להגיע עד 90%. כמו כן, על מנת להקל עוד יותר על הדירים התאגיד מבצע פריסת תשלומים נוחה ומתחשבת במיוחד.

במסגרת העבודות שביצע התאגיד עד עתה במסגרת הפרויקט טופלו בניינים ברחובות: יחיעם, שבטי ישראל, חטיבת הראל וכעת הושלם הפרויקט הנוסף ברחוב בן גוריון בגבעת אולגה. במסגרת כל הבניינים שטופלו בוצעה: הנחת תשתיות מים וביוב חדשות, החלפת ברזים ומדי מים, והשבת המצב במקום העבודה לקדמותו ואף יתרה מכך.

עו"ד טל אליהו, יו"ר דירקטוריון התאגיד ומ"מ ראש העיר ציין: "תאגיד מי חדרה רואה עצמו כגוף מקצועי ועסקי המחויב לסביבה ולקהילה בה הוא פועל. לכן יזמנו את הפיילוט שלשמחת כולנו הפך למודל לחיקוי בכל הארץ, לכן אנו מקדמים עוד ועוד פרויקטים מעין זה. מעל הכל מדובר בפרויקט המסייע לאוכלוסיות הסובלות מקשיים ומצליח להביא לפתרון אמיתי וזה מה שחשוב".

בדוק גם

בעד שינוי. מוסא כהן (צילום ישראל פרץ)

מוסא כהן, מבוני נצרת עילית: "בעייתי שכולם חושבים שאנחנו נצרת"

האיש שנמנה עם הגרעין המייסד של העיר נצרת עילית, תומך בשינוי שמה של העיר לנוף הגליל. "אעשה הכל על מנת לשכנע את התושבים שזהו מהלך נכון"

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *