יום ראשון , פברואר 17 2019
בית / בחירות מקומיות 2018 / חדרה: ניר בן חיים ירוץ למועצת העיר
ניר בן חיים ומשה כחלון. צילום: שימי מנחם
ניר בן חיים ומשה כחלון. צילום: שימי מנחם

חדרה: ניר בן חיים ירוץ למועצת העיר

יו"ר ההסתדרות במרחב חדרה והשומרון, ניר בן חיים העומד בראש סיעת 'העיר של כולנו,' יתמודד למועצת העיר בבחירות הקרובות בתמיכת יו"ר המפלגה השר משה כחלון.  כנס הבחירות נערך בשבוע שעברה בביתו בשכונת בית אליעזר בנוכחות 300 פעילים.  בגזרה הפוליטית בעיר חשו מעט אכזבה, ואמרו כי בן חיים יכול היה לרוץ לראשות העיר ואילו כחלון היה תומך בו.

ניר בן חיים וכחלון צילום: שימי מנחם
ניר בן חיים וכחלון צילום: שימי מנחם

השר כחלון סיפר כי המגעים בין מפלגת כולנו עם בן חיים נמשכו חודשים רבים: "אין לנו הרבה רשויות מקומיות בהם אנחנו מתמודדים, אולי ב-15 רשויות. אבל את ניר בן חיים היה לנו קשה לשכנע. היו לי איתו מספר פגישות, פניתי אפילו לאבי ניסנקורן יושב ראש ההסתדרות וביקשתי שישחרר אותו לטובת העיר. אני שמח שהוא הסכים ומקווה שילך עד הסוף ואני מבטיח לסייע לו וכבר עכשיו קובע עם ניר פגישת עבודה ראשונה ב-1 בנובמבר בלשכת שר האוצר בירושלים".

מנכ"ל מפלגת כולנו, יואב רפאל סיפר לקהל שהמגעים עם בן חיים נמשכו תשעה חודשים, והערב הזה הוא כמו לידה מוצלחת בשבילו והביע תקווה שבסופו של דבר בן חיים יתרצה ויתמודד על ראשות העיר ולא יסתפק במועצת העיר.

בן חיים ושותפו לסיעה, עו"ד נתן לבייב, לא התייחס ללחץ הגלוי שמפעילים השר כחלון ואנשי כולנו. לבייב דיבר בדברי הברכה שלו על הקשר החם שיש לו עם ניר בן חיים ועל ביטול הבחירה העדתית: "בבחירות שעברו התמודדתי על המשבצת של יוצא ברית המועצות וחסרו לי שני קולות כדי להיכנס למועצה אבל היום, 24 שנים אחרי שעליתי לארץ והגעתי לחדרה אני מאמין שאין מקום לבחירה עדתית והחיבור שלנו, של ניר ושלי, מוכיח את זה לכולם. אנחנו כאן בשביל לפעול למען העיר של כולנו ולא משנה מאיזה מוצא עדתי אנחנו".

בן חיים הודה לשר כחלון על התמיכה וסיפר בדבריו כי אחרי יותר משני עשורים שבהם הוא פעיל ציבורית במסגרת ועד העובדים של עיריית חדרה ובתפקיד יושב ראש ההסתדרות במרחב, החליט לעלות שלב ולפעול למען כל תושבי העיר. בן חיים לא התייחס להפצרות השר ומנכ"ל המפלגה בנוגע להתמודדות על ראשות העיר והעדיף להתרכז במסר לאורחיו. "המטרה שלנו היא להפוך את חדרה למקום מצוין, יחד אתכם נצליח".

 

בדוק גם

בניין עיריית חדרה (צילום: שלומי גבאי)

בית המשפט קבע: בפתקי ההצבעה בחדרה יופיעו שמות ראשי הרשימות

בית המשפט המחוזי בחיפה בשבתו כבית משפט לעיניינים מנהליים פסק לאחרונה לטובת מספר סיעות בחדרה …

תגובה אחת

  1. קלקסבלאד

    במקום חמש שנים חייבים בחירות לרשות המקומית כל שנתיים כמו בארצות הברית בבחירות לקונגרס, לא לתת להם זמן לנשום אוויר פסגות ולהתבסס לפתח מזימות פליליות מושחתות ולעשות לביתם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *