יום ראשון , מרץ 24 2019
בית / הד הקריות / חדשות בהד הקריות / זוגיות על העדשה
לעבוד ולצלם יחד. לימור וגונן שמר (צילום: דורון גולן)
לעבוד ולצלם יחד. לימור וגונן שמר (צילום: דורון גולן)

זוגיות על העדשה

בחיי היומיום, העבודה שלנו משפיעה עלינו, לטוב ולרע, ותופסת חלק נכבד מהשגרה שלנו. עכשיו, עצמו את העיניים ונסו לתאר לעצמכם יום עבודה לחוץ. אחר כך הוסיפו פרמטר נוסף ונסו לדמיין, הפעם, איך היה נראה אותו יום עבודה, אם בנוסף ללחץ השגרתי, הייתם עובדים ביחד עם בן או בת הזוג. לא פשוט.

גונן ולימור שמר, צלמים, הורים של ירדן, בן 3, עד לפני מספר חודשים עבדו כתף לכתף. למרות שלימור החליטה לפני מספר חודשים לתלות את המצלמה ולהישאר בבית לטובת הילד, היא עדיין מנהלת את כל הצד האדמיניסטרטיבי והכלכלי של הסטודיו המשפחתי לצילום. לא ברור איך הם מצליחים, אולי העובדה שלימור לא ממש רוצה להיות צלמת ומחפשת משרה עם פחות שעות עבודה גורמת להם לצלוח את מבחן הזוגיות הזה בהצלחה.

גונן שמר, 34, נולד בקרית אתא, לדניאל וטובה. משפחה תימנית שומרת מסורת. המשפחה המורחבת היא חרדית. אחיו הגדול חזר בתשובה. הוא נולד פג, עם בעיה ברגל, וכתינוק ועד לסיום בית הספר היסודי בגיל 12 עבר ניתוחים רבים, ישב בכיסא גלגלים והסתייע בקביים. "לא הכרתי משהו אחר, אז הסתדרתי", הוא אומר, "זה מצב שמחסן ילד, ואני פיתחתי הומור מיוחד וצחקתי על כולם וגם על עצמי. עד היום יש לי ברגים ברגל. אני לא יכול לרוץ או לכופף את הרגל, אבל אני מסתדר".

כשהגיע לגיל הגיוס, יכול היה לקבל פטור מהצבא, אבל בחר שלא והתגייס לחיל המודיעין. עוד קודם לכן, למד לנגן על גיטרה. "הקמתי להקה, כתבתי, יצרתי והלחנתי. אבא שלי השקיע בי וקנה לי המון ציוד ובסוף אפילו הוצאתי דיסק", הוא מספר, "אחר כך היו לי להקות יותר רציניות, הקמתי את להקה 'אוקסיג'ם', שפעלה שנתיים ואחר כך הקמתי את להקת 'הבטלרס' והתחברנו לזמר מתן קלי מנהריה, שבהמשך הופיע בעונה הראשונה של 'דה ווייס'. עשינו סיבוב הופעות בכל הארץ לפני ותוך כדי התכנית, עד שהוא החליט לעזוב לאיטליה".

מתוך החיבור והאהבה למוזיקה, הגיע שמר לצילום. "הייתי מחובר להרבה להקות של חברים והייתי הולך לצלם הופעות. עם הזמן קניתי מצלמה יותר מקצועית ואז חבר ביקש שאעזור לו לצלם אירוע ולעשות מגנטים. אחרי אותו אירוע, נסגרה החברה בה עבדתי הרבה שנים ומצאתי את עצמי ללא עבודה. לקחתי את זה קשה, כי אני לא אדם שרגיל לא לעבוד, ומשם נולד הרעיון לעבור לצילום, החיים די זרקו אותי לשם".

הסיפור המלא יפורסם מחר ב: "הד הקריות".

לעבוד ולצלם יחד. לימור וגונן שמר (צילום: דורון גולן)
לעבוד ולצלם יחד. לימור וגונן שמר (צילום: דורון גולן)

 

בדוק גם

שמעון ושירן מגור

בקצב גיאורגי

צהלולים לשמעון ושירן מגור מקרית אתא, שנישאו השבוע באולמי כינורות. הכלה שרה לבעלה הטרי שיר …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *