יום שישי , אפריל 19 2019
בית / שרון / חדשות שרון / השכונה מתפתחת, התשתיות פחות
רכבים חונים באדום לבן בנווה פרדסים (צילום: נירית שפאץ)
רכבים חונים באדום לבן בנווה פרדסים (צילום: נירית שפאץ)

השכונה מתפתחת, התשתיות פחות

בעקבות ההחלטה לפתוח שני גני ילדים ומועדון קהילתי בנווה פרדסים ולאור הבנייה המאסיבית בשכונה, מעלים תושבים את נושא מצוקת החנייה. לדבריהם, כבר היום הם נאלצים לחנות במקומות לא חוקיים וסופגים דוחות.

תושב ותיק בשכונה: "מצוקת החנייה ובעיות התחבורה נוצרו כי הכבישים בנווה פרדסים צרים יחסית למה שהם צריכים להיות. סללו אותם בתחילת ימי השכונה ואחר כך שינו את התוכניות והוסיפו דירות רבות. רוחב הדרך המקורי לא מאפשר חנייה בשני הצדדים. בעיות החנייה החמורות ביותר הן באזור גינת אגוז, ברחוב הצוף וברחוב האשכולית, וכשיגמרו לאכלס את כל הבניינים החדשים שעוד נבנים כעת, תחמיר הבעיה גם ברחוב האתרוג. אני מקווה שבמרכז המסחרי החדש שנבנה כעת מתוכננת חנייה תת קרקעית. התרענו על הבעיות בפני המועצה כבר לפני שנים, ואמרו לנו 'יהיה בסדר'".

רכבים חונים באדום לבן בנווה פרדסים (צילום: נירית שפאץ)
רכבים חונים באדום לבן בנווה פרדסים (צילום: נירית שפאץ)

תושבת פרדס חנה כרכור מספרת כי באזור הספרייה ברחוב העסיס אין כלל חנייה. "אמא רוצה להיכנס עם הילד שלה לספרייה אחר הצהריים, ואין לה איפה לחנות. כשייפתחו הגנים, היא תרצה להכניס את הילד שלה לגן ולא תהיה לה דרך לעשות זאת. השנה קיבלתי דוח חניה בסך 475 שקלים כשחניתי מול הספרייה. אני לא תושבת נווה פרדסים, ובאתי במיוחד בשביל הספרייה. חניתי על אדני השפה כששני גלגלים על העפר ושניים על הכביש. לא הייתה לי ברירה אחרת כי בנו שם באותו זמן רבי קומות ועמדו באזור משאיות ומערבלי בטון של קבלני הבניין וגזלו הרבה מקומות חנייה. אני לא באה שוב לספרייה הזאת, וכמוני גם אחרים, וחבל".

ממועצת פרדס חנה כרכור נמסר בתגובה: "אנו פועלים לפיתוח השכונה ולהרחבת השירותים ומבני הציבור, נאמנים לתכנונה המאושר של השכונה טרם הקמתה ולצרכים בשטח. בסמוך לגני הילדים החדשים הכשרנו מקומות חנייה, וכן יוכשרו מגרשי חנייה נוספים בשכונה. במטרה לשפר את זרימת התנועה בשכונה אנו מקדמים כיום הליך הפיכתו של רחוב גינת אגוז בשכונה זו לכביש חד סיטרי".

בדוק גם

שגיא ואנה נוימן (צילום: נירית שפאץ)

זוכרים את טום בבית טום

בני הזוג אנה ושגיא נוימן פתחו לפני חודשיים במרכז הדר סנטר החדש בנווה פרדסים את המרכז הרב תחומי לילד ולמשפחה "בית טום". בני הזוג נוימן, הורים לאורי בת החמש, מתגוררים במרחק הליכה מהמרכז החדש, ופתחו את המרכז להנצחת בנם, טום, שנפטר לפני שנה וחצי בגיל שנה ו-11 חודשים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *