בית / הד הקריות / חדשות בהד הקריות / המשרד להגנת הסביבה פשט על מפעל דור (וידיאו)

המשרד להגנת הסביבה פשט על מפעל דור (וידיאו)

תפס מסמכים הקשורים לאירוע דליפת הגז במפרץ חיפה. המשרד אוסר על השימוש בצנרת של דור כימיקלים, גם אם הדבר כרוך בהשבתת המפעל כולו
מפעל דור כימיקלים | צילום: המשרד להגנת הסביבה
מפעל דור כימיקלים | צילום: המשרד להגנת הסביבה

המשרד להגנת הסביבה פשט על משרדי חברת דור כימיקלים ותפס מסמכים הקשורים לאירוע דליפת הגז במפרץ חיפה. המשרד אוסר על השימוש בצנרת של דור כימיקלים, גם אם הדבר כרוך בהשבתת המפעל כולו

המשרד להגנת הסביבה פשט היום, שני,  על משרדי חברת דור כימיקלים, בשיתוף פעולה עם המשטרה הירוקה במשרד וצוותי מחוז חיפה ותפס מסמכים הקשורים לאירוע דליפת הגז הדליק בצנרת C4, המוליכה את הגז ממפעל דור כימיקלים אל תשלובת בתי זיקוק (בז"ן). המסמכים רלוונטיים לאירוע החמור מסוף השבוע ולנסיבות התרחשותו.

בנוסף, בהמשך להנחיות שניתנו מהמשרד בימים האחרונים לחברה, המשרד להגנת הסביבה העביר מכתב לגיל דנקנר, יו"ר ומנכ"ל קבוצת דור כימיקלים, שלפיו נאסר על דור כימיקלים לחדש את העברת החומרים המסוכנים בצנרת זו, עד לבחינת סיבת הדליפה וההשלכות של אירוע הדליפה. במכתב, שעליו חתום מנהל מחוז חיפה, שלמה כץ, נאמר, כי יש להשאיר את הצנרת ללא כל פעילות,  גם אם הדבר כרוך בהשבתת המפעל או מתקניו. על דור כימיקלים להעביר למשרד להגנת הסביבה באופן מיידי תוכנית לבדיקת מיקום התקלה והסיבה לתקלה; דוח של מערכת בקרת דליפה; תוצאות בדיקת תקינות ונוהל תחזוקה שוטפת של קו הצנרת וטיפול בדליפה ומסמכים נוספים. המשרד להגנת הסביבה מבצע תחקור של האירוע וינקוט בכל האמצעים הנדרשים ובכל כלי האכיפה העומדים לרשותו.

אתמול הוציאה ראש עיריית חיפה, ד"ר עינת קליש רותם, לדור כימיקלים זימון לשימוע בהתאם לסמכותה לפי חוק רישוי עסקים, וזאת טרם קבלת החלטה על ביטול רישיון העסק. השימוע אמור להתקיים היום בשעה 16:00.

צפו: פעילות המשרד להגנת הסביבה במפעל דור, היום (צילום: המשרד להגנת הסביבה)

בדוק גם

בתי הזיקוק | צילום: אבישג שאר ישוב

מפרץ חיפה: האם האוויר שאנחנו נושמים נקי יותר?

תלוי את מי שואלים. הדוח של המשרד להגנת הסביבה שפורסם הבוקר מצביע על שיפור. הארגונים הירוקים לא משתכנעים: "אלה סיפורי מעשיות"

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *