יום שלישי , מרץ 26 2019
בית / דירות למכירה / דירות למכירה בקריות / הונחה אבן פינה לפרויקט פינוי בינוי בשכונת נווה דוד בחיפה
צילום: יח"צ אלמוג
צילום: יח"צ אלמוג

הונחה אבן פינה לפרויקט פינוי בינוי בשכונת נווה דוד בחיפה

אמש (ראשון) הונחה אבן הפינה לפרויקט ההתחדשות הראשון בשכונת נוה דוד ומהגדולים בעיר אותו מובילה עיריית חיפה עם משרד הבינוי והשיכון. במסגרת הפרויקט יהרסו שמונה מבני רכבת בהם 74 יח"ד קטנות בשטח ממוצע של כ- 50 מ"ר שהוקמו בשנות ה-50 של המאה הקודמת על יסודות "מעברת מחנה נווה דוד".

במקום המבנים הישנים ייבנו במשולש הרחובות אמציה, שלמה המלך ואסתר המלכה, שלושה מגדלי מגורים מודרניים בני 25 קומות שיכללו 437  יחידות דיור מרווחות בשטח ממוצע של   100 מ"ר כל אחת, הכוללות מעליות , מרפסות ,ממ"דים, מבואות יוקרתיות ומאפיינים נוספים של בניה מודרנית וחדשנית.

(הדמיה קבוצת אלמוג)
(הדמיה קבוצת אלמוג)

הפרויקט ימומש בשלבים: בשלב הראשון יהרסו שלושה מבני רכבת ובמקומם יבנה מגדל מגורים שיכלול 161 יח"ד מרווחות. למבנה זה יעברו 30 המשפחות הראשונות ממבני הרכבת,   שבחרו כבר בשבוע שעבר את דירותיהן החדשות. הדירות שנבחרו ע"י הדיירים הן דירות בנות 4 חדרים , בקומות 3 עד 16. בשלבים הבאים יהרסו יתר המבנים הישנים ובמקומם ייבנו המגדל השני והשלישי .

במקביל יפותח גם השטח הציבורי וייבנו בין היתר מקלט ציבורי בשטח של 100 מ"ר ,שיחליף את המקלט הישן שהיה במקום, וישמש כמועדון. כמו כן יבנה "מגה" מרכז לבריאות המשפחה בשטח של כ- 500 מ"ר לרווחת דיירי השכונה כולה. כמו כן, יפותחו שטחים ירוקים, מערכת שבילים להולכי רגל,  ויוקמו גני משחק עם מתקנים לתושבי השכונה.

צילום: יח"צ אלמוג
חדוה אלמוג, יצחק אמסלם ויונה יהב צילום: יח"צ אלמוג

את התוכנית אותה יזמה עיריית חיפה בשנת 2006 , מובילה קבוצת אלמוג, שהחלה בקידום הפרויקט לפני כשש שנים. תכנון הפרויקט הופקד בידי משרד האדריכלים החיפאי "שוורץ- בסנוסוף",  הליווי המשפטי מטעם היזם על ידי משרד עוה"ד בן שחר לקנר ומטעם הדיירים  עו"ד מיכאל גבע.

ראש עיריית חיפה יונה יהב: "מתחם המלך אמציה, מהווה חולייה חשובה נוספת בתהליך ההתחדשות העירונית בשכונות החוף, במסגרתו מחודשות השכונות הוותיקות ברמה הגבוהה ביותר ועל פי הסטנדרטים אותם קבענו לבנייה החדשה בעיר. כפי שאנו פועלים בשיתוף התושבים לקידום התכנית במתחם זה, כך נמשיך ונוביל עם התושבים את כל יתר הפרויקטים המתבצעים במסגרת התחדשות השכונות הוותיקות. אין ספק שמיקום השכונות בסמוך לחוף הים ,בשילוב בניה חדשה ומודרנית יעניק לתושבים איכות חיים גבוהה".

מנכ"ל קבוצת אלמוג יקי אמסלם: "אנחנו  שמחים שהפרויקט עליו עמלנו כשש שנים, יוצא סוף סוף לדרך. אנו גאים להוביל פרויקט התחדשות עירונית מהגדולים בעיר חיפה. מדובר בתהליך ארוך ומאתגר שהפך למציאות, מסע ארוך של 6 שנים שלאורכו פעלנו נמרצות ובשת"פ מלא עם העירייה לצד דיירי המתחם, על מנת לקדם תכנית הוליסטית, המעניקה איכות חיים גבוהה ומענה מלא לצרכי הדיירים הוותיקים ומאפשרת מצד שני, קיום של פרויקט מודרני, כלכלי ונכון לשכונה".

בדוק גם

סימה עמיחי צילום: דוברות המוסד לביטוח לאומי

מנהלת חדשה לסניף הביטוח הלאומי בנהריה – עכו

סימה עמיחי שניהלה עד עתה את סניף כרמיאל נכנסת בימים אלה לתפקידה כמנהלת הסניף בנהריה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *