יום שלישי , אפריל 23 2019
בית / דעות / "האלימות נגד נשים שזורה בחברה הישראלית"
לא לאלימות כלפי נשים. ורדית דוזלר טנג'י צילום פרטי לאתר בלינקר
לא לאלימות כלפי נשים. ורדית דוזלר טנג'י צילום פרטי לאתר בלינקר

"האלימות נגד נשים שזורה בחברה הישראלית"

"שמי ורדית דוזלר טנג'י מנהלת סניף ויצו חיפה, ואני נציגת הפורום החיפאי למאבק באלימות כלפי נשים. השבוע ב-25 לנובמבר צוין ברחבי העולם את יום המאבק באלימות כלפי נשים. אלימות כלפי נשים הינה בראש ובראשונה, הפרה של זכויות אדם !!! נקודה.

אלימות כלפי נשים, היא תופעה חברתית קשה הפוגעת בכל שכבות האוכלוסייה הנמצאת בכל מקום מחדר השינה ועד חדר הישיבות מבית הספר ועד הצבא.

לצערי לא נוכל לומר עוד כי תופעת האלימות כלפי נשים קיימת רק בשולי החברה. האלימות שזורה בחברה הישראלית כתופעה חוצה שכבות. אלימות כלכלית צומחת על רכס הכרמל ואלימות על רקע כבוד המשפחה נושאת אל מקלטי חיפה נשים מכל רחבי הארץ. אלימות מינית פוגשת את תמימותם של ילדינו בין כותלי בית הספר והחפצה של נשים מצליחה להסתנן בשירה ודרך הרשת החברתית לתרבותנו.

תופעת האלימות במשפחה הינה בעיה רב-מערכתית הדורשת פיתוח מענה הוליסטי לנשים, גברים, ילדים ומתבגרים. למרות העלייה החדה במודעות הציבורית  לתופעה, עדיין קיימים פערי ידע משמעותיים בהבנת התופעה ובהתמודדות עמה וכתוצאה מכך גם אינה זוכה לתקציבים הראויים על מנת לטפל ולמגר את התופעה.

פורום המאבק באלימות כלפי נשים, ימשיך להיאבק באלימות, להוביל מהלכים  לעידוד רגישות מגדרית בכל תחומי החיים ברמה המוניציפלית וישאף להשפיע בדרך זו על תחומי העבודה, החינוך, הביטחון, השיווין בין המינים ולבסוף על שינוי תפיסות מגדריות מסורתיות שמוצאן כוח ושליטה. הפורם ימשיך לפתח מענים חדשניים לטיפול במשפחות נפגעות אלימות, שיקום קורבנות האלימות, ותמיכה במשפחות בליווי נשות מקצוע בדרכן החדשה והעצמאית. איתור ילדים נפגעי אלימות במשפחה והפניתם לטיפול, חינוך והסברה בתוך בתי הספר והטמעת תכניות שנתיות שמעצבות חשיבה מגדרית פמינסטית השואפת לשיוויון הזדמנויות בין המינים ומעודדת שיח מכבד בינהם. באמצעות שיתופי הפעולה ביננו נמשיך לבנות רשת ביטחון, עבור תושבות ותושבי חיפה ולקדם חיים בטוחים בחיפה, עם יותר שמחה , יותר הבנה עם פחות אלימות ופחות כאב עבור נשים ילדים וגברים כאחד. לסיכום אני רוצה להודות לגב' ביאטריס כץ רוזן יועצת ראש העיר לקידום מעמד האישה ושותפותיי לפורום המאבק באלימות כלפי נשים שיזמו את הצעדה הכל כך חשובה הזו: אישה לאישה, רוח נשית, חצר נשית, תנועת דרור ישראל, מעון חירום לנשים, אמונה, נשים למען נשים, מרכז סיוע לנפגעות תקיפה מינית, משרד הבריאות, המרכז לנפגעות אלימות במשפחה. תודה לכם שבאתם לצעוד איתנו ביום גשום זה אני מאמינה שהמחאה הגדולה שאנחנו מעוררים היא לגרום לתושבות ותושבים, חברים, שכנות ושכנים ואף עובריי ועוברות אורך, להרים גבה, לשאול שאלה, להציע עזרה, להתייעץ, לדווח, לשתף. כולי תקווה שהפסיעות שפסענו יחד בצעדה זו והקריאות של כולנו הצליחו היום אפילו עבור אישה אחת להפוך קול ענות החלושה לצעקה גדולה!"

הכותבת: ורדית דוזלר טנג'י, מנהלת סניפי ויצו בחיפה, נציגת פורום המאבק באלימות כלפי נשים

בדוק גם

אלימות. אילוסטרציה: פיקסאביי

"הוכה לעיני משפחתו והושאר על הכביש שותת דם"

כתב אישום הוגש נגד תושבי אבו סנאן שתקפו תושב כפר הוורדים רק כי לא אפשר להם לחתוך את רכבו במהלך נסיעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *