בית / כללי / דרמה במועצה האזורית מטה אשר: יורם ישראלי וסגנו משה דוידוביץ' מחליפים תפקידים

דרמה במועצה האזורית מטה אשר: יורם ישראלי וסגנו משה דוידוב...

ראש המועצה האזורית מטה אשר יורם ישראלי וסגנו משה דוידוביץ' מחליפים תפקידים. השניים זוכים לתמיכה מחמישה נציגים מהקיבוצים, שבוע בדיוק …

ראש המועצה האזורית מטה אשר יורם ישראלי וסגנו משה דוידוביץ' מחליפים תפקידים. השניים זוכים לתמיכה מחמישה נציגים מהקיבוצים, שבוע בדיוק לפני סגירת הרשימות לוועדת הבחירות.

דוידוביץ' יתמודד לראשות המועצה ואילו ישראלי ישמש כסגנו, יחד עם הסגן הנוכחי אייל רז. השלושה הציגו אידיליה תחת הכותרת: "טריו".

היום (חמישי) נערכה מסיבת עיתונאים באולם קיבוץ כברי לפתיחת קמפיין הבחירות בנוכחות סגני העבר של ראש המועצה יהודה שביט: נוני אורי ארנון ואבי אובנטל ונורית ברקאי שהתמודדה מול ישראלי בבחירות 2013.

עוד נכחו: אסתי ויסמן, אושרת זהבי מגשר הזיו, ירון אלבוים, שלמה בן דוד (מומו) מרגבה ונעמי שביט אלמנתו של שביט ז"ל.

ישראלי: "יהודה שביט הוא הסיבה שבגינה התכוונתי להתמודד לפני חמש שנים וזה מעולם לא היה בתוכניות שלי, הוא חסר לי עוד יותר היום. לפי חמש שנים, יצאתי להתמודד לראשות המועצה בנסיבות טרגיות הייתה לנו הנכונות להמשיך בדרכו ומורשתו. לאחר הבחירות יחד יצרנו חזון משותף רחב לפי היכולת וההתאמה. מיום ליום הקרבה בינינו רק גדלה והנושאים נידונו בפורום משותף.  אני גאה במשולש טריו שיצרנו: דוידוביץ', רז ואני.

"במיוחד אני גאה שלמרות הדיונים שהיו סוערים מעולם לא הפעלתי את זכות הוטו ותמיד מצאתי את שביל הזהב.  יש הבנה שכל אחד מראשי הטריו יכול לכהן כראש מועצה. חשבתי שאכהן שתי קדנציות מלאות, ערכנו סקר לפני כשנה ועל פי הסקר הסיכויים שלי להיבחר היו גבוהים מאד. אך כבר שנה וחצי לאחר שנבחרתי אמרתי שאני לא יכול לכהן קדנציה נוספת יותר והודעת פרישה הייתה מחייבת בחירות חוזרות. משה ואייל הפצירו בי להמשיך ואולי אין לדעת מה יוליד יום. אבל אני לאורך הזמן עמדתי על דעתי, שלא אתמודד בשנית,  כי לא הייתי מסוגל להמשיך בקדנציה נוספת מסיבות אישיות ובריאותיות.

"אנחנו מתמודדים בטריו באופן הגלוי.  רציתי למנוע מערכת בחירות ארוכה שבה המועצה תתפקד כמו 'ברווז צולע' ונעשה זאת אחרי פתיחת שנת הלימודים. הסיבה השנייה היא בזבוז כספי ציבור לשווא.  החלטנו לדחות את ההכרעה מי מהטריו יהיה המוביל לראות המועצה? היום אני יודע ששני חברי הסכימו לכך. רק בערב החג ישבנו שעות והחלטנו שמשה דוידוביץ' הוא המועמד שיוביל את מטה אשר ואת הטריו שלנו יחד עם אייל רז. אני מקווה שהעבודה שלנו תמשיך יחד לעוד שנים ארוכות. שניהם ראויים, הזמן הנכון לבחור במשה הוא הנכון ביותר להיות ראש מועצה.  יושבים איתנו כל מי שהניח מחלוקות עבר למען מטה אשר וזה לא היה פשוט.  אני מבקש להודות לכולכם על התמיכה ואצילות הרוח, ולהודות לנעמי שביט שהסכמת להגיע לכאן  את כל כך יקרה לנו.  אני מבקש להתנצל  כלפי כל מי שהתחמקתי ממנו ולא הייתה לי תשובה מדויקת לתת כי לא רציתי לשקר ולהוליך שולל. מטעמים מובנים התחמקתי מתשובה ישירה וזו ההזדמנות לשתף את הסוד שלי  יחד עם משפחתי".

דוידוביץ: "יוצאים למערכת בחירות. נשרת את כולם בשליחות שאני עומד בראש. אני מודה על התמיכה של כולם. מי שרצה להתמודד יכול היה להכריז לפני ארבעה חודשים כבר. לא חסמנו את אף אחד. ואם יהיו כאלו  שיציגו עכשיו מועמדות מעניין מה יהיו המניעים? כל האנשים שנמצאים כאן מחויבים להצלחתה של מטה אשר ולא אישית אליי. יש לנו משימות לא פשוטות לטפל בהן: מחצבת אושרת ומתקן התפלה ועוד גזרות".

אייל רז: "לנגד עיני טובת המועצה מכל הקשת כתף אל כתף לקבל הסכמה ולהיות חלק מההנהגה. המטרה היא להוביל עשייה חברתית וקהילתית ויש לזה משקל. המיקוד הוא לעשות טוב ואני קורא לציבור לתמוך. השנה פתחנו את בית הספר 'נטעים' בו מתחנכים תלמידים מקיבוץ געתון, עמקה, אושרת, בית העמק וכליל – זה המוטו שלנו להנהגה משותפת, מוסרית וערכית".

אובנטל: "לי זה יום חג היום. לפני חמש שנים ביקשתי לבטל את שתי הקבוצות:  סיעת הקיבוצים והמושבים. הראשות בעיני צריכה להוביל תושבים מהמעגל שהם מגיעים ממנו. אין מאושר ממני כי דוידוביץ הוא מועמד ראוי לראשות המועצה. חייב ראש ראשות שמסוגל להנהיג במכלול גדול. וליורם, אני לא זוכר בשדה הפוליטי שראש ראשות מוותר על תפקידו באצילות נפש, כל הכבוד".

ברקאי: "אם לפני חמש שנים מישהו היה אומר לי שנשב כך כולנו יחד, לא הייתי מאמינה.  אני מצפה לשינויים והרבה יותר נשים בשורת מקבלי ההחלטות".

ישראלי, תושב קיבוץ געתון, נבחר לתפקיד ראש המועצה בבחירות ב-2013 ומינה את רייז (כפר מסריק) דוידוביץ (בוסתן הגליל) לתפקיד סגני ראש מועצה.

חלק מחברי  הקיבוצים המהווים את הרוב האלקטורלי במועצה, נשארו פעורי פה לנוכח המהלך שמוגדר "שחמט מוניציפאלי" בשל פרק הזמן האפסי אשר נשאר לקיבוצים להעמיד מועמד מטעמם. בישיבת המליאה האחרונה במטה אשר, הצהיר ישראלי על מועמדותו לקדנציה נוספת, מהלך שהרדים תושבים שחשקו לצאת לבחירות ולא ראו סיכוי לנצח את ישראלי. כעת, שבוע לפני סגירת הרשימות לועדת הבחירות מגבשים מועמד שיתמודד מול דוידוביץ'.

יש  הטוענים כי ישראלי "מכר את הקיבוצים בנזיד עדשים". במסיבת העיתונאים אמרו ישראלי ודוידוביץ' כי המושגים של קיבוצניקים מול מושבניקים לא רלוונטיים בעידן הזה.

ישראלי: "למרות שיש את אלו שרוצים לשמר זאת, רז ואני עדיין מייצגים את הקיבוציות השורשית".

המועצה האזורית מטה אשר מונה כ-32 ישובים ונחשבת לאחת מחמש המועצות האזוריות הגדולות בארץ.

בדוק גם

דוידוביץ בדיון ועדת הכספים של הכנסת 25.3.19 (צילום: דוברות מטה אשר)

ועדת הכספים אישרה העברת תקציב ראשוני בסך 150 מיליון שקל למיגון הצפון

הכספים הם חלק מתוכנית כוללת למיגון היישובים בצפון שעלותה מסתכמת בכ-500 מיליון שקל בשנה. כעת ממתינים ראשי היישובים להרכבת הממשלה החדשה

18 תגובות

 1. הבן אדם האחרון שמתאים זה משה עובד על כולם בעיניים קיבוצניקים תתעוררו ליפני שהיה מאוחר מידי

 2. משה יפיל את הקיבוצניקים חחחח כל הכבוד על התרגיל בניצוחו של תימני

 3. קומבינות על חשבון הציבור. תנו לנו להחליט בעבור עצמנו,

 4. בזיון. מי שנכשל בעכו ועשה רק שטויות ובעיות במטה אשר עד לרמה שיהודה שביט הצטער על הרגע שהביא אותו, מומעד להיות ראש מועצה. תתעוררו תושבים לפני שיהיה מאוחר

  • דודו פינצי

   הביזון היה של מי שהיה נוכח ושימש תפאורה לרמה הערכית ןהמוסרית והאתית מן הנמוכים שידעה הציונות ,מחטף הוא רק לטובת עצמם ולא לטובת תושבי המועצה , מהיום שאתם מסתכלים במראה אז תרשמו את חלק מאלו הנוכחים , הם עבור התמיכה יקבלו את ליטרת הבשר ,אבל בפחדנות מוגת לב בחרו דבידוביץ ומרעיו ,לא לתת הזדמנות נאותה למישהו ראויי, כאשר מי מהמקושרים ישא דברי רהב והלל על נפלאות תדעו שגם הם אינם מאמינים לשום מילה היוצאת מפיהם , הטעם התפל שהותירו מחייבת בחינה ערכית ומוסרית ואם עליהם להודיע על התפטרות או שר הפנים יתערב ושנלקחה זכות יסוד של בחירה דמוקרטית,אתם החברים הרי יודעים את האמת פנימה בלב , אם עוד מי שיספיק להגיש מעומדות תנו להם כתף חתמו לרשימות שלהם ,את שלישיה טריו הוואוקלית מסיימת באקורד צורם ,"קייקם האוט ",במונחי הכדורגל תנו להם וואולה מחוץ למגרש , אנחנו ראויים לקצת יותר

 5. משה עף על עצמו לא מוכשר בכלל חלש חלש חלש

 6. אחד שמכיר ויודע

  אתם לא מבינים מי הולך להוביל את מטה אשר
  איך נפלתם לזה תושבי מטה אשר
  עד שהעכואים הצליחו להיפתר ממנו
  אתם קיבלתם אותו ?
  בטח גם יאיר ענת מבוסתן בוחש חזק בסיפור זה מתאים לו
  תקשיבו אתם הולכים לאכול חרא ברמות
  הלך עליכם
  תעמידו מועמד שיעיף אותו קיבינימט אחרת תסבלו ל 40 שנה הקרובות
  כמו בגלות

 7. משה ניסה להחליף את נהגי האוטובוס הטובים לילדנו בחברת אוטובוסים. ניסה ולא הצליח להחליף את איסוף הזבל מצוותים של עובדי מועצה מסורים לקבלנים שלא נותנים כפפות לעובדי הזבל.
  לא רצוי לתמוך במשה.

 8. פשוט בושה !! מדינת הקומבינה !! גם אם זה כשר זה מסריח !!!
  הדג מסריח מהראש !!!

 9. מה הקשר הזה ליהודה שביט ז"ל? ואלמנתו? משפחה מלכותית? פןלחן מוזר! יש הרבה תושבים שלא היו בעדו והמורשת שלו (בנייה על החופים למשל)…?

 10. משה דוידוביץ הוא מי שניהל את המועצה בפועל
  הוא מנהל מצויין. איש בעל תבונה ושיעור קומה
  הגיע מהרשות לפיתוח הגליל.
  מטה אשר זכו בראש מועצה מצויין

 11. פעם היה כאן טןב

  מועצה אזורית מטה אשר כושלת בכל צעד ושעל שהיא עושה. אינני תושב באף אחד מישובי המועצה אולם מכיר היטב את פועלה. היא כישלון מוחלט בהשוואה למועצות אזוריות אחרות בכל רחבי הארץ. יורם הוא בובה של משה דוידוביץ שמציגי אינו העיפרון הכי מחודד בקלמר. המועצה הזו ראויה לטובים יותר.

 12. משה. באמת? אדם שיוצר בעיות כדי שיגיעו אליו לפתור אותן…

 13. משה דוידוביץ תותח ומנוסה מספיק בפוליטיקה המקומית והארצית – אל תתנו לחזות התמימה לבלבל אתכם

 14. עלובים שכמוכם, אין לכם צל של מושג מי זה משה ,מה כוחו ועד כמה רב נסיונו.
  אם הוא כזה חלש ואם הוא כזה ברווז צולע, תתיצבו מולו ותאמרו זאת בפה מלא
  ניפגש בבחירות ולאחריהן

 15. עבדתי עם שניהם לתקופה מסויימת, הם שניהם אחלה.
  משה יותר נותן עבודה במישורים הפרקטיים, יש לו קשרים מעולים וגם יודע לארגן דברים לכדי סגירה, כשהם נמרחים יותר מדי.
  יורם ידע לדפוק על השולחן איפה שצריך ולהוביל תדמיתית, ואין לי ספק שהרווח מהובלתו של משה יהיה ברור.
  איני פעיל בשום מחנה פעילים של אף אחד מהם – אבל די מרוצה מהמצב.

 16. מושיקו

  משה אדם חלש בלי שום ניסיון משמעותי

 17. משה דוידוביץ ברווז צולע שיוביל את המועצה והיישובים כמה שני אחורה. ממש לא יהודה שביט שאנחנו מכירים. כל מועמד אחר ייקח אותו בהליכה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *